480 – 512 GB SSD šešiakovė arba septynkovė pridėjus 2 TB „Samsung 970 EVO“

Intro

Ilgai kilusios DRAM kainos stabilizavosi ir šiek tiek pasuko atgal. Dabar jau galima rasti 3200 MHz dažniu dirbančių 2x 8 GB komplektų už mažiau nei 170 eurų. Tuo tarpu NAND lustų kainos žemyn keliauja didesniu greičiu ir SSD kaupikliai tendencingai linkę pigti greičiau ir didesniais žingsniais. Būtent dėl šios priežasties, nelaukiant dugno, į kurį atsiremta bus neaišku kada, galbūt atėjo metas naujam SSD kaupikliui? Konkrečiai palaikančiam NVMe protokolą. Girdėjome, kad pusės terabaito NVMe kaupiklį galima nupirkti grubiai už 100 eurų. Šiandien leisime pasirinkti netgi iš šešių tokių kaupiklių, kurių talpa kinta 480 – 512 GB ribose, o septintojo šauna iki 2 TB. Trys pagaminti kompanijos „Samsung“, po vieną atkeliavę iš A-DATA, „Kingston“, „Plextor“, ir „Silicon Power“. Penki naudoja PCIe 3.0 x4 magistralę, du PCIe 3.0 x2. Šeši naudoja 3D TLC NAND atmintį ir tik vienas 3D MLC. Iš viso turime penkis skirtingus valdiklius. Kombinacijų išeitų tikrai daug, tačiau gamintojų ir specifikacijų įvairovė, bei pats faktas, kad turime net septynis skirtingus NVMe kaupiklius žada labai įdomų round up’ą.

17 Komentarai

 1. SoTOP parašė:

  Užsimerkęs imčiau SX8200. Greitis labai geras, kaina irgi gera. Mokėti daugiau nėra prasmės, o taupant daug pigiau paprasti Sata paremti diskai būtų.

  • Mindaugas Klumbis parašė:

   Man irgi labai patraukliai atrodo SX8200, tiek, kad ADATA trūks kiek svorio high ende, visiems gi Samsung SSD geriausi, nesvarbu kiek už tai reikia primokėti. Mano manymu vienas labai rimtas NVMe disku pranašumas M.2 juntgis, kai netabaluoja jokie laidai, aišku nemaišo ir didelė sparta, bet realiai ją pajusti gan sunku kasdieniam naudojime.

  • PauliusP parašė:

   Iš atliktų testų kaip suprantu XPG SX8200 nusileidžia OS užsikrovimo teste. Gan ženkliai.

 2. G@m3r1s parašė:

  Kasdieniniam naudojime svarbiausi skaiciukai 4k… kur samsas pasikrauna gan stipriai 🙂 kaip servo failus kopinu vos keliasdesim mb bet ju belenkiek, samso ssd tikrai nedaro ispudzio man 🙂

 3. SarzzeR parašė:

  O tik žaidimams verta imti kokį SX8200? Ar papaktų kokio Crucial MX500 500GB?

 4. BC00 parašė:

  Didžiausias stabdis yra kažkur pačiuose Windows…

 5. Star-Ro9 parašė:

  optane apsimoka nebent poruojant su dydeliu HDD kokiu 4tb ir i virsu… greitis ne m.2 NVMe, bet ir kaina 4tb pasidaro labai patraukli… (optane ~60eu + 4tb ~100eu) tai uz 160eu 4tb SSD visai pasimoka jei tik turi kur panaudoti zinoma 🙂 itu atveju uzsimerkes griebi arba greita ssd arba m2 NVMe nes nu skirtumas toks mazai jauciamas…

 6. Star-Ro9 parašė:

  atsiprasau: o kada skaitosi kad jau pilnai win uzkrautas ? iki pirmo screeno ? ar dar reikia ant apatinio meniu uzvest pele ir kad neberodytu kad dar kraunasi(sukasi burbuliukas) (win98 smelio laikrodukas sukasi :))) ?

  • BC00 parašė:

   Mes matuojam iki pirmo screen’o. Vietos prasme apsimoka, bet vistiek nebus full experience tikro SSD, ypač paėmus ne krovimo laikus ir bendrą PC responsiveness, o daugiau užduočių, kaip kopijavimas, duomenų rašymas, archyvavimas ir pan. Būtent čia NVMe ir skiriasi nuo SATA labiausiai.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.