„Asus ROG Strix X470-F Gaming“, pirmieji „Crucial“ DDR4 moduliai su RGB ir dual rank atminties įtaka AM4 platformos spartai

M.O.D. įrankis - bilietas į RGB šviesų spektaklį

Naujausia Aura Sync (v1.06.29) versija neatpažįsta „Ballistix“ modulių, bet yra labai paprasta išeitis – „Crucial“ nuosavas M.O.D. (Memory Overview Display) įrankis. Pastarasis atlieka keletą funkcijų, pavyzdžiui, nuskaito SPD informaciją bei realiu metu rodo modulių darbinę temperatūrą. Su HCI Memtest mums pavyko įkaitinti modulius iki ~50 °C. Tai atitiko beveik pusę indikacinės juostos, kas reiškia, kad juostoje yra visi 100 °C. Tačiau svarbiausia funkcija – galimybė valdyti RGB pašvietimą.

Vartotojas gali valdyti kiekvieną „Tactical Tracer RGB“ modulį atskirai arba taikyti RGB sinchronizuotai. „Crucial“ jau iškart yra paruošusi vos ne tuziną šabloninių efektų (shift, fill, stack, static ir t.t.), taip pat integravo populiariausių spalvų (RGBW) šablonus. Priedo suteikiama galimybė keisti pašvietimo ryškumą ir efektų keitimosi greitį. Tiesa, šią funkciją palaiko ne visi efektai. RGB pašvietimą įrankis leidžia visiškai išjungti, o profilius saugoti neribotu skaičiumi.

 

Perjungus valdymo režimą į pažangų (angl. advanced) atsiranda prieiga prie atskirų RGB juostelės zonų. Kaip jau minėjome, ji suskirstyta į 8-ias zonas. Galimų taikyti efektų skaičius sumažėja iki trijų (static, breathing, flashing), tačiau didžiausia vinis lieka vartotojo rankose – galimybė kiekvienai zonai priskirti norimą spalvą, plius vieną iš minėtų trijų efektų. Bandydami įvairiausias variacijas pastebėjome, kad kartais sinchronizacija (ypač naudojant breathing efektą) tiek tarp to pačio modulio RGB zonų, tiek dviejų modulių nėra ideali. Į pagalbą tada atkeliauja Sync all patterns mygtukas, kuris paima ir viską susinchronizuoja.

 

5 Komentarai

  1. mafo parašė:

    Pagaliau mano plokštė arenoje – ačiū už gerus įvertinimus! Iš kart saulė iš už debesų išlindo. Pas mane RAM-as mikse su R5 2400G ant 3466 Hz berods dabar dirba, tiesa testų nedariau – nelūžta – tai skaitau ir testų nereikia :). Dar atsako laikai tikrai didesni. Kiek liūdna, kad 2700x nesugebėjo datraukti iki 3600 Hz, dėjau viltis, kad po sistemos „updaito“ išnaudosiu visą potencialą… na gal trečiai serijai tą pavyks padaryti. Kaži ar mažinant atsako laikus galima laimėti daugiau fps žaidimuose (kaip supratau tektų Hz žemėn leisti)? Neapsisprendžiu ką su jais daryti, žaisti ar nekišti nagų ir džiaugtis, kad aplamai ekranas nemėlynuoja (nors kartais vis dar sužalioja) 🙂

    • BC00 parašė:

      Manau, kad APU bus jautresnis CL mažinimui. Priešpaskutiniame puslapyje padarėme testų kas vyksta su 2700X sumažinus CL nuo 16 iki 14. Kai kur buvo galima išlošti porą fps. Aišku kuo mažesnis dažnis, tuo CL galima labiau sumažinti. Turi pats pasižaisti su savo sistema ir pasižiūrėti jos galimybes 🙂

  2. mafo parašė:

    Klausimėlis iš naujausio straipsnio apie Zen 2 ir 3600 MHz CL15 atminties palaikymą. Kaip manot ar ši plokštė galės palaikyti tokią atmintį jei aš į ją įkišiu naująjį ZEN2, kuris tokius „kaulus“ palaiko be problemų?

    • Mindaugas Klumbis parašė:

      Kiek žinau dabar RAM problemos yra dėl IMC, kuris yra pačiame procesoriuje. Tad, bent teoriškai išėjus geresniems procesoriams ta pati pagrindinė pl turi palaikyti greitesnę atmintį.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.