„Core i5-8400“ feat. „Asus ROG Maximus X Hero“ prieš „Core i7-6700K“

Išvados

Prieš akis „AURA Sync“ tarp M10H ir ROG STRIX GTX 1070 Ti AE

Pagrindinis šio straipsnio tikslas buvo palyginti morališkai pasenusį „Core i7-6700K“ su i5-8400, kuris priklauso naujausiai 8-ai „Intel“ „Core“ procesorių kartai ir yra daugelio pripažįstamas kaip modelis, šiuo metu turintis geriausią kainos/spartos santykį. Šiandien jo šeši fiziniai branduoliai, dirbantys 3,8 GHz dažniu, stojo į kovą prieš i7-6700K, kuris turi 4C/8T konfigūraciją, veikiančią 4,2 GHz dažniu. Iš pradžių galvojome, kad taktinių dažnių skirtumas tebus 200 MHz, tačiau dėl iki galo pilnai neaiškių priežasčių „Asus Maximus X Hero“ ir i5-8400 duetas atsisakė dirbti maksimaliu 4,0 GHz Turbo dažniu vienos gijos aplikacijose, jau nekalbant apie žaidimus, kurie apkrauna visus branduolius. Tokį scenarijų galima aiškinti galimai pasikeitusiu MultiCore Enhancement funkcijos veikimu. Yra kalbų, kad atrakinto daugiklio neturintiems procesoriams (o toks yra i5-8400) MCE nebetaiko maksimalaus Turbo dažnio, ką anksčiau darė su senesnėmis „Core“ kartomis. Pavyzdžiui, aktyvavus MCE, i7-6700, nepriklausomai nuo apkraunamų branduolių skaičiaus, galėjo dirbti maksimaliu 4,0 GHz Turbo dažniu. Panašu į tai, kad MCE dabar tiesiog panaikina TDP limitą, bet neapeina „Intel“ Turbo gairių. Tai galėtų paaiškinti, kodėl i5-8400 vietoje mūsų prognozuotų 4,0 GHz žaidimuose dirbo 3,8 GHz dažniu, tačiau nepasiektiems magiškams 4,0 GHz single threaded „Hyper Pi“ teste, kol BIOS’e nebuvo išjungti penki iš šešių branduolių, logiškų minčių neturime. Galbūt susidūrėme su klaida, tačiau to nepatvirtinsime kol nepasirodys nauja M10H BIOS’o versija arba i5-8400 neišbandysime su kita Z370 mikroschemų rinkinį turinčia pagrindine plokšte.

Greitai paaiškėjo, kad dėl neplanuotai 200 MHz padidėjusio dažnio deficito nėra ko išgyventi. Bent žaidėjui. „Core i5-8400“ buvo visiškai konkurencingas kaip ir techniškai pranašesniam i7-6700K modeliui. 1440p raiškoje naudojant GeForce GTX 1070 Ti grafikos spartintuvą tik trijuose iš dvylikos žaidimų fiksavome tokį skirtumą, kurį galima laikyti kiek didesniu už natūralią paklaidą. Pirmu tapo DOOM. Čia i7-6700K buvo ~3 fps spartesnis (154,3 fps vs 151,2 fps). Toliau seka „Mafia III“, kur tarp procesorių užfiksuotas identiškas ~3 fps vidutinės spartos skirtumas. Į tą pačią grupę būtų galima pridėti ir „The Rise of The Tomb Rider“, kuriame i7-6700K turi ~2 fps persvarą, tačiau dėmesį reikėtų atkreipti į „The Witcher 3: Wild Hunt“. Vidutinė sparta identiška (po 73,5 fps), tačiau „Skylake“ turi akivaizdžią persvarą lyginant blogiausių 0,1 ir 1 % fps reikšmių vidurkius. Specialiai padarėme papildomą sesiją su i5-8400, tačiau rezultatai visais trim atvejais buvo labai panašūs. Pagal 1 % vidurkį i7-6700K yra beveik 23 % spartesnis, o pagal 0,1 % – ~25 %. Pastebimesnį, tačiau nejuntamą skirtumą aptikome dar ir „Prey“ šaudyklėje. Čia pačių blogiausių fps vidurkis su i5-8400 buvo 7 fps mažesnis (70 fps vs 63 fps).

Didžiausiu „Maximus X Hero“ žingsniu į priekį, sugretinus su „Maximus IX Hero“, be dvejonių tampa M.2 SSD skirta karščio šalinimo plokštelė. Savo storiu ir tvirtumu ją galima priartinti prie radiatoriaus statuso – jo šiluminė talpa didesnė už MSI siūlomas plokšteles. Karšto „Toshiba“ NVMe kaupiklio temperatūra buvo sumažinta beveik 30 procentų, nuo 75 °C iki 55 °C, taip apsaugant jį nuo perkaitimo ir savispartos sumažinimo. Visiškai pasyviu „Asus“ sukurtu aušinimo būdu likome pilnai patenkinti. Pozityvo bangą sukėlė ir pirmą kartą sutinkamas iškart integruotas I/O skydelis, kuris ne tik suteikia papildomo tvirtumo, premium’o, bet ir užkerta kelią pamiršus prisukti motininę plokštę korpuse be I/O dangtelio. Nėra jokių abejonių, kad tokį sprendimą brangesnėse pagrindinėse plokštėse ateityje matysime dažniau. Tai nauja mada.

M10H gavus šiuos naujus priedus, garso posistemei, turinčiai atskirą ESS 9023P DAC’ą ir 600 Ohm ausinių stiprintuvą, pademonstravus keletą tarplatforminių rekordų RMAA teste, išlaikius raumeningą VRM grandinę, kuriai nėra ko bijoti kad ir aštuonių branduolių „Coffee Lake“ (jei tik toks bus ir jam nebus išskirtinai skirtas Z390 mikroschemų rinkinys), puikias ventiliatorių jungimo/valdymo galimybes, įskaitant 3 amperų H_AMP lizdą, pagalbinius on-board mygtukus, sklandų ir patogų UEFI BIOS’ą (kuriame nepastebėjome naujų funkcijų lyginant su M9H ir todėl neskyrėme atskiro paragrafo), pasidaro sunku sugalvoti, ko dešimtajam herojui gali trūkti. Jau norėjome sakyti, kad jeigu „Asus“ neduoda radiatoriaus antrajam M.2 lizdui, tai norime to lizdo vertikalaus, bet prisiminėme tarp aksesuarų radę specialų laikiklį mažo diametro ventiliatoriui. Labai gražus žingsnis, leidžiantis neieškoti 3D paslaugų. WiFi trūkumą taisantis „ROG Maximus X Hero Wi-Fi AC“ šiuo metu kainuoja neproporcingai brangiai, tačiau vanilinio modelio pozicijos tarp brangesnių Z370 pagrindinių plokščių yra tvirtos. Lieka tik tokia pastaba, kad „Asus“ turėtų pradėti montuotį antrąją fizinę BIOS mikroschemą. Tai nekainuoja daug, tačiau leidžia jaustis psichologiškai saugiau, o kartais ir išgelbsti sveiką kailį.

17 Komentarai

  1. SoTOP parašė:

    Nežinau ar verta buvo QHD rezoliucija testuoti.

    • neblogai parašė:

      Beveik visi čia testuoti žaidimai yra nuotykių, arba varžymasis prieš kompą- skirti suteikti žaidėjui gerą pramogą gražioje aplinkoje, o ne aukščiausius fps. Bet sutinku kad galėtų būti atskira testavimo dalis- multiplayer Battlefield1, PUBG ir kiti- su mažesne raiška ar kitais vaizdo nustatymais, kad iš CPU bei GPU išgauti kuo daugiau kadrų per sekundę ten kur to išties reikia.

  2. BC00 parašė:

    Testavimas 1080p raiškoj su išjungtais AA filtrais ir gal netgi sumažintais nustatymais iki (very)high – logiškas. Bet iš tikrųjų kiek nusipirkusių GTX 1070Ti/1080/1080Ti mažina in-game nustatymus?

  3. mafo parašė:

    Taip niekas nedaro… o kur Intel Core i7-6700K OC pvz. iki 4.7 Mhz rezultatai? Tai ir gavosi toks lentynos palyginimas, kai viskas identiška (na taip pat įdomus rezultatas), bet 6700K dar ir owerklokinasi o 8400 ne, tad reikia lyginti realybę kurioje 6700K lenktų 8400.

  4. BC00 parašė:

    Mūsų 6700K iki 4,7 neina, max ~4,5 GHz. Ir tie +300 MHz nieko nebūtų pakeitę, kaip ir greičiausiai 8700K@ 5 GHz. Mano supratimu šiuo metu tokie CPU turi prasmę nebent esporte prie 1080p/240 Hz, kur labai realu, kad fps daugiau prigamintų tokio CPU maksimalus paspartinimas nei GTX 1070 pakeitimas į 1070 Ti.

    • IFeelYou parašė:

      Plius toli gražu ne visi žmonės overclockina, manau 90% net nežino kas tai yra, nors ir perka Vadybininko rekomenduotą su K raide 🙂
      Tiesiog entuziastų forume visada atrodo kad visi sėdi su 1080Ti ir iki 5.0 Ghz overclockintais CPU 🙂
      O šiaip tie lyginimai stock vs. overclock man kaip tik dažnai nelogiški atrodo, nes žmonės gali susidaryti klaidingą įspūdį. Kad kažkam su Custom Watercooling CPU overclockinasi iki 4.7 Ghz, tai dar nereiškia kad visiems jis tiek užsioverclockins.

      • mafo parašė:

        Na nzn sakot piliečiai leidžia pinigų krūva tik dėl mandrumo? Aš blogerių prisižiūrėjęs tai ten daug maž visur stock ir OC rezultatai kaiminystėje… tai ir sureplikavau 🙂 Tačiau iš principo lyginate prc galimybes tai jas realias ir reiktų atvaizduoti. Nelogiška?

        • IFeelYou parašė:

          Ir logiška ir ne 🙂 Kokios yra realios 6700K galimybės? Vienas žmogus jį overclockins iki 4.5 Ghz, kitas iki 4.8 Ghz. Tai su kuriuo daryti palyginimą? 🙂 Paprasčiausiai gausis nelygios sąlygos.
          Šitam lyginime tiesiog norėta parodyti 6 core vs 4 + 4 core CPU ir tiek.
          O šiaip man asmeniškai irgi patinka kai šalia būna OC scoras 🙂 Nieko nesakau dėl to. Bet ištikrųjų CPU overclockina labai mažai žmonių.

        • Daimonass parašė:

          Taip. Pažystu nė viena žmogu, kuris nusipirko CPU su K raide, ir ka ? O gi stovi po default’u, kaip stovėjas, taip ir stovės, ir niekas nekliudys.. Nebent tik as 😀

          • kernel_panikuoja parašė:

            Jeigu perki non-K CPU versija, bet imi kokybiska motke ir normalu non-stock ausintuva, tai kaina gaunasi panasi i K sistemos (aisku su entry level Z motke ir neypatingu ausinimu, bet visvien). Visai logiska imti K tokiu atveju del aukstesniu stock’iniu dazniu, jei zmogus nera OC entuziastas 🙂 Be to, naudota K serija parduot lengviau nei non-K.

            As pats irgi turbut taip daryciau 😀

  5. BC00 parašė:

    Šituo review labiau taikėm į casual userį, kuris ne viską žino, ir the most usual scenario norėdami parodyti kaip atrodo ne pilnai 200 eurų kainuojantis CPU prieš tą, kuris neseniai kainavo ~350. Ir šiaip įdomi patirtis buvo su i5-o Turbo dažniais. Būtų galima iš jo susintetint i3-8100 ir paleisti per testus.

  6. Maariux parašė:

    Dar neskaičiau, bet už headerio foto (su prabraukta pasta ties pavadinimu) +1.

  7. Minde parašė:

    o man patiko review

  8. newdiamond parašė:

    daug nuomoniu, bet kodel visi pamirsta, kad dauguma FPS reiksmes dydziui turi video korta 😀

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.