DC-DC masėms: „Be Quiet! Pure Power 10 CM“ maitinimo šaltinis

Rezultatai

Testavimo pavyzdys neturi jokių problemų pasiekiant 80+ Silver reikalingą efektyvumą. Prie 20 % apkrovos jis viršijamas 1,5 %, 50 % – 0,2 % ir 100 % – visus 2 %. Reikalavimai solidžiai viršijami du iš trijų kartų, tačiau negalima sakyti, kad 80+ Gold tapo pasiekiamas ranka. Arčiausiai to „Pure Power 10“ atsidūrė būdamas pilnai apkrautas, visgi dar trūko viso procento, 87 % vietoje reikiamų 88 %.

+12 V linijos reguliacija atrodo šauniai. Vidutinis nuokrypis siekia tik 0,7 %, o atiduodamas pusę savo galios PP10 iki idealaus rezultato trūksta vos 0,5 %. Mažųjų linijų reguliacija taikant minėtą apkrovą atrodo visai neblogai (nė viena linija neviršija 2 %), tačiau didinant apkrovą nuokrypis pastebimai didėja ir perkopia 3 %. Dėl šios priežasties vidutiniai rezultatai toli gražu nėra įspūdingi: +5 V – 1,68 %, +3.3 V – 1,82 %. Maksimalus efektyvumas (89,2 %) užfiksuotas maitinimo šaltiniui atiduodant pusę savo galios. Nieko panašaus į ant dėžutės afišuotus 91 % negauname, tačiau nereikia pamiršti, kad mūsų testavimo sąlygos griežtesnės, mažiau palankios.

Užfiksuotas triukšmas rodo, kad ventiliatoriaus profilis itin atpalaiduotas. Iki pat 75 % apkrovos ventiliatorius nelinkęs pastebimai keisti sūkių, galima sakyti sukasi tam, kad suktųsi. Jo darbas itin tylus. Tik apkrovus maitinimo šaltinį pilnai, 120 mm ventiliatorius įjungia aukštesnę pavarą (~61 dBA).

Bangavimas linijose mažėja sulig linijos svarba, ir tai nėra gerai. Paskutiniu metu pripratome prie solidesnių +12 V rezultatų, tačiau lyginant su ATX leistinais 120 mV, 29,7 mV nėra jau taip prastai. Griežčiausias bangavimų slopinimas užfiksuotas mažiausioje +3.3 V linijoje: „Pure Power 10“ 17,2 mV rezultatas netgi geresnis, tiesa, labai nežymiai, už panašios galios rinkoje aukščiau statomą „FSP Gydro G“ (20,3 mV).

+12 V

+5 V

+3.3 V

11 Komentarai

  1. Hidraulinis parašė:

    Ar neturetu but AC-DC. Gal per daug muzikaliai skamba, bet prasmingiau atrodytu nei DC-DC. Suleks mazvaikiai – sakys straipsnio neskaitei, bet kaip ir bepaziuresi juk tinklas tai AC. Nors ka as cia juk ne smulkmenose esme. Svarbiau pats turinys.

  2. BC00 parašė:

    Visgi per daug tylus, kad skleistų AC-DC… 🙂

  3. newdiamond parašė:

    cpu matinimo kabelis ne per trumpas kai psu apacioje ? nes cia panasu, kad gamintojai dar nezino, kad psu dabar daugumoje atveju dedamas apacioje

  4. BC00 parašė:

    Prieš porą dienų teko montuoti PSU į standartinio dydžio ATX mid towerį Pure Base 600, tai absoliučiai jokių problemų su kabelių ilgiais.

  5. woraz parašė:

    ~61dBA aukštesnė pavara? Rimtai?

  6. BC00 parašė:

    Susipažink su testavimo metodika, tada bus aišku, kad net 61 dBA nėra taip baisu, kaip atrodo.

  7. DasMachine parašė:

    Aha man irgi pasirode perdaug 61 dBA, bet paskui pagalvojau kad skales tai nera. Is tikruju tai pasigendu cia palyginamuju grafiku tarp skirtingu PSU.

  8. BC00 parašė:

    Woraz @testavimo metodika skyrelyje „Testavimas“
    DasMachine @kažkada jau minėjau, kad grafikus pateiksime, kai turėsime vienodos galios/panašios kainos tiesioginius varžovus. 750 W FSP Hydro G +/- kaip ir dalinai tiktų, bet kuriuo atveju šių dviejų PSU stipriosios ir silpnosios pusės išryškintos išvadose.
    Kas liečia 61 dBA, priminsiu, kad yra tekę susidurti ir su maitblokiais, kurie pilna apkrova skleidė >75 dBA triukšmą. 61 dBA toli gražu nėra kurtinantis triukšmas, ypač kai efektyvumas tik 80+ Silver.

    • woraz parašė:

      Pirmai nepastebejau, kad testavimo skiltyje parasyta kaip matuota. Idomu kodel pasirinktas matavimas 5cm nuo saltinio? Nenuostabu, kad triuksmo daug. Iprastai matuoja 1m atstumu nuo ausintuvo

  9. BC00 parašė:

    Įprastai išvis niekas nematuoja PSU fano triukšmo, nei jonnyguru, nei hardocp 🙂 Tokia testavimo metodiką taikome nuo puslapio susikūrimo pradžios, todėl greičiausiai nepakeisime.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.