Pati sau amžinas variklis: „ASRock Z270 Taichi“

UEFI BIOS

„Easy Mode“ režimas, lyginant su „ASRock Z270 Extreme 4“ – nepasikeitęs. Nurodoma naudojama UEFI BIOS versija, procesoriaus dažnis, operatyvios atminties dažnis ir talpa, suteikiant galimybę vienu paspaudimu aktyvuoti XMP profilį. Taip pat pateikiama informacija apie prijungtus informacijos kaupiklius, leidžiama keisti tvarką, iš kurio kaupiklio sistema užsikraus pirmiausiai. Realiu metu stebima kaip keičiasi ventiliatorių sūkiai ir esant norui leidžiama pasirinkti tarp skirtingų režimų (silent, standard, performance, full speed). Deja, bet greituoju būdu profilius galima keisti tik CPU aušintuvui. Dešiniajame viršutiniame kampe rodoma procesoriaus ir pagrindinės plokštės temperatūra bei procesoriaus įtampa, yra opcija sugrąžinti gamyklinius parametrus.

Į įrankių juostą, kurią galima pasiekti iš „Easy Mode“, integruotas vaizdinę informaciją apie įdiegtus komponentus suteikiantis „System Browser“, du UEFI BIOS atnaujinimo metodai („Instant Flash“ + „Internet Flash“) bei „FAN-Tasting Tuning“.

 

Ventiliatorių reguliavimas atliekamas 1 °C/1 % žingsneliais, pasitelkiant penkis laiptiškai išdėstomus skrituliukus. Jų judėjimas nėra ribojamas jokiomis zonomis, tačiau ribinė mažiausia procesoriaus/pagrindinės plokštės temperatūra kaip ir anksčiau liko 30 °C. Tiek valdant CPU, tiek sisteminius ventiliatorius, jų skrituliukus leidžiama nuleisti iki pačių žemiausių procentinių apsukų, sukuriant temperatūros zoną, kurioje ventiliatorius visiškai nesisuks. SYS_FAN 1/2/3 lizdai geba valdyti ventiliatorius DC/PWM režimais, tačiau pagrindinis CPU_FAN lizdas ir vėl turi problemų su „Noctua NF-S12A“. 3-pin ventiliatorių, naudojant DC režimą, valdymas negalimas. Neveikia nei rankinis reguliavimas, nei profiliai – S12A sukasi maksimaliais 800 RPM.

 

Advanced Mode režimas papuoštas Taichi tematika. Čia turime septynias pagrindines sekcijas. „Main“ sekcija nėra labai vertinga, nes visą pradinio lygio informaciją pateikė „Easy Mode“. Čia vertingiausia „My Favorites skiltis, kurioje galima susidėti dažniausiai keičiamus nustatymus.

„OC Tweaker“ sekcija suskirstyta į tris subsekcijas. Viena talpina su CPU susijusius nustatymus, kita DRAM nustatymus ir trečioji įtampų parametrus. Šioje sekcijoje galima atlikti ir automatizuotą procesoriaus spartinimą. Kaip įprasta, „ASRock“ siūlo iškart sukonfigūruotus spartinimo profilius. Procesoriui skirti profiliai pakankamai agresyvūs: 4.4, 4.6, 4.7, 4.8 GHz. Žinodami, kad mūsiškio i7-6700K ribos ~4.5 GHz nepriklausomai nuo suteikiamos įtampos, didžioji dalis profilių neatrodo tinkami. Vartotojas turi galimybę susikurti penkis atskirus profilius ir esant poreikiui kažkurį vieną aktyvuoti.

 

„CPU Configuration“ subsekcijoje matome, kad „ASRock“ yra iškart aktyvavus „Intel Turbo“ technologiją, apeinančią „Multi Core Enhancement“ funkciją, kuri, nepriklausomai nuo apkrovos, leidžia visiems CPU branduoliams dirbti maksimaliu dažniu. Iš čia galima keisti BCLK daugiklį (CPU Ratio), magistralės dažnį (BCLK Frequency), (de)aktyvuoti „SpeedStep“, „Speed Shift“, „Turbo Boost“ technologijas.

 

DRAM subsekcijoje randamas trečiasis būdas aktyvuoti XMP profilį. Čia galima keisti DRAM daugiklį ar tiesiog nustatyti norimą atminties dažnį. Maksimalūs 4133 MHz, nors oficiliai palaikoma „tik“ 3733 MHz atmintis. Įdomu, kad pagal tai Taichi netgi nusileidžia Extreme 4 (3866 MHz).

 

Tarp įtampų randame dar nematytą „Voltage Mode“ nustatymą. Remiantis dešinėje pateikiamu „ASRock“ aprašymu, „OC Mode“ leidžia nustatyti didesnes įtampų vertes nei su „Stable Mode“ režimu. „Load Line Calibration“ funkcija turi net penkis stiprumo lygius. Tiesa, šiek tiek keista, kad šalia auto laukelio nerodoma CPU įtampa, nors šalia visų kitų mazgų, įskaitant ir DRAM, skaitinės vertės pateikiamos. CPU įtampa keičiama 0.005 v tikslumu.

 

 

„Advanced“ sekcija suskirstyta dar į aštuonias subsekcijas. „CPU Configuration“ subsekcijoje be „Hyper Threading“ ir „Intel Virtualization“ technologijų randame energijos taupymo režimus, geriau žinomus kaip „C States“. „Chipset Configuration“ subskiltyje galima įjungti/išjungti tinklo/garso plokštes, taip pat pasirinkti kokiu režimu (Gen1, Gen2 ar Gen3) dirbs kiekvienas PCI-Express lizdas.

 

 

Įrankių sekcija identiška Extreme 4 modeliui. Randame puikiai pažįstamą „System Browser“, su „ASRock“ pagalbos servisu leidžiantį susisiekti „UEFI Tech Service“ bei RAID masyvo sukūrimo įrankį. Iš čia galima dubliuoti veikiantį BIOS į aktyvaus BIOS vietą. RGB LED apšvietimo kontrolė (pulsacija, statinis apšvietimas ir pan…) galima tik zonai aplink radiatorių ir papildomai RGB 5050 juostelei.

 

Be atliekamo temperatūrų, įtampų ir aušintuvų sūkių stebėjimo „H/W Monitor“ sekcijoje galima pasikeisti CPU_OPT/W_PUMP ir CHA_FAN3/W_PUMP lizdų režimą. Kaip ir Extreme 4 modelio atveju, po NF-S12A inspektavimo „Fan Tuning“ sudėliojo ne visai logišką sūkių kreivę, tačiau su 4-pin NF-A15 PWM ventiliatoriumi kalibracija baigta su nuosekliai kylančia kreive. Be abejonės, daugeliui ji vis tiek nebus priimtina.

 

 

 

5 Komentarai

 1. newdiamond parašė:

  didelio patogumo nesukelia SATA jungtis tik is sono….

 2. BC00 parašė:

  O ko norėtųsi? Išorinių eSATA?

 3. IFeelYou parašė:

  Niekaip nepriprasčiau prie tokio dizaino…

 4. Mindaugas Klumbis parašė:

  Gerai prifarširuota. ir kaina nesikandžioja. Aišku, spalvinimas, kaip jau minėjo IFeelYou, tiks ne visiems.

 5. Ndx parašė:

  Pačios gražiausios motininės plokštės buvo leidžiamos Z77 serijoj (pvz Z77 Extreme 6), po to nuo Z97 ėmė stipriai grybauti į lankas.

Parašykite komentarą

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.