Vista gauna galimybę tapti XP

„Windows Vista“ jau dabar yra „Microsoft“ operacinių sistemų flagmanas. Šis gaminys „OEM“ versijoje buvo jau Lapkritį, o visus pirkėjus turėjo pasiekti sausio 30 d. Šį savo kurinį „Microsoft“ ilgai ir nuobodžiai gyrė žiniasklaidoje ir ne tik, kaip tiesiog nuostabų revoliucinį produktą staliniams ir nešiojamiems kompiuteriams. Bilo Geitso kompanija tikėjosi, kad tai bus puikus pakaitalas penkerių metų senumo „Windows XP“ operacinei sistemai. „Windows Vista ir Microsoft Office 2007 visiškai pakeis žmonių darbo ir žaidimo būdus," – sakė „Microsoft“ įkurėjas Bilas Geitsas sausio 30-ą dieną. „Windows Vista ir Microsoft Office 2007 be kompromisų išpildys viso pasaulio žmonių reikalavimus.“ Kai kurie skaitydami tokius pareiškimus juokiasi, kai kurie visgi nusprendė naudotis „nuostabiomis“ Vista galimybėmis.

"Vizualiniai efektai yra tiesiog pribloškiantys; o navigacija aptaki ir intuityvi,“ – pridėjo „Microsoft“ vienas valdžios atstovų Styvas Balmeris. „Mes padarėme Jūsų kompiuterį mažiau prieinamą įvairiems blogų ketinimų skatinamiems vartotojams, taigi jums patiems ir jūsų vaikams naršyti bus žymiai saugiau. Darbas buvo labai užtikrinantis ir Jūs tiesiog galėsite maloniai ir greitai dirbti arba leisti laisvalaikį.“

Apie tokius įdomius pasisakymus kol kas užteks, einame prie reikalo.

Prieš keletą mėnesių, nedaug praėjus po „Windows Vista“, „Microsoft“ pradėjo žaisti su pardavimų skaičiais. Kompanija ankstyvą kovą pranešė apie 20 milijonų „Vista“ licenzijų lyginant su tik 17 milijonų „Windows XP“ pardavimų. Šis skaičius viduryje gegužės ūgtelėjo iki 40 milijonų, o jau liepą „Microsoft“ pardavė apie 60 milijonų „Windows Vista“ pardavimų. „Microsoft“ tikisi parduoti vieną milijardą „Windows Vista“ kopijų jau kitų metų pabaigoje.

Nors ir „Microsoft“ teigia, kad jos naujoji operacinė sistema yra tiesiog puiki, daugelis vartotojų taip nemano. Kai kurie išjuokia „Windows Vista“, kaip turinčią „gražią“ grafinę vartotojo sąsają ir itin lėtą našumą lyginant su vyresniu „Windows XP“ broliu. Taip pat buvo ir su „Windows XP“ pasirodymu, kai ją lygino su Windows 2000 2001-ųjų pabaigoje.

Kiti vartotojai prie erzinančių savybių drąsiai priskiria įkyrią „User Access Control“, programų ir tvarkyklių nesuderinamumus, stipresnę anti-piratinę/aktyvacijos schemą , bei kitus įkyrėjusius aspektus.

Ginčijamas klausimas yra ir dėl kainos – ar verta mokėti tokius didelius pinigus nuo ne tiek daug nuo senesnės „XP“ patobulėjusią sistemą. 200/100 JAV dolerių mes mokėsime už „Vista Home Basic“, 240/160 už „Vista Home Premium“, 300/200 už „Vista Business“ ir 400/260 už „Vista Ultimate“ versiją(kainos- pilna/atnaujimas).

Reaguodama į nepatenkintus pirkėjus „Microsoft“ greitai pradės siūlyti "XP downgrade" pasirinkimą „OEM“ versijoms. Toks sprendimas „Vistai“ suteikti galimybę veikti kaip „XP“ OS bus galimas tik „Vista Business“ ir „Vista Ultimate“ versijoms, taigi „Vista Home Basic“ ir „Vista Home Premium“ vartotojai lieka nuskriausti. Ir čia galime ižvelgti eilinį „Microsoft“ norą pasipelnyti, tik šį kart jau atviru būdu.

„Fujitsu“, kuri prisiėmė atsakomybę dėl „Windows Vista“ platinimo nešiojamuose ir planšetiniuose kompiuteriuose išlieka solidari su „Microsoft“. „ Tai padeda mažam ir vidutinio dydžio verslui,“ – sako „Fujitsu“ vienas vadovų Brandon Farris „CNET News“ portalui. Kiti AK gamintojai, tokie kaip „Hewlett-Packard“ arba „Dell“ taip pat turi galimybę suteikti pirkėjui „Windows XP“ pasirinkimą.

"Verslo staliniams kompiuteriams, darbo stotims, nešiojamiems ir planšetiniams kompiuteriams mes suteikėme galimybę turėti „XP Pro“ operacinę sistemą,“ – sako „HP“ atstovė spaudai Tiffany Smith.

„Mes siūlėme tai, ir be jokių abejonių ir toliau teiksime šį pasirinkimą," – prideda „Dell“ – Anne Camden.

Kol „Vista Business“ ir „Vista Ultimate“ vartotojai turi galimybę naudoti savo sistemas kaip „Windows XP“ su licenzija, aktualus programos panaudojimas yra užmirštas. Procesas per kurį naujos sistemos tampa „XP“ su jau įdiegtomis „Vista Business“ arba „Vista Ultimate“ sistemose yra komplikuotas ir problematiškas, bet „MS“ žada tai palengvinti jau artimiausiu metu.

Kai kurios kompanijos, pavyzdžiui „Dell“ leidžia vartotojams pirkti naujus AK su jau instaliuota „Windows XP“.

Kad ir kaip nemažai vartotojų daliai gaila „Windows XP“ po truputėlį traukiasi iš lentynų. „OEM“ ir mažmeninės prekybos versijų parduotuvėse nematysime jau nuo kitų metų sausio 31 dienos.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.