„Apple“ kontratakuoja: reikalauja FTB paaiškinti, kaip buvo nulaužtas jų telefonas

„Apple“ ir JAV Federalinio Tyrimų Biuro (FBI/angl. FBI) kivirče taškas toli gražu nepadėtas. Pasinaudojusi trečių šalių pagalba ir sėkmingai įsilaužusi į San Bernardino atakose dalyvavusio įtariamojo iPhone telefoną be „Apple“ pagalbos, FTB sulaukė atsakomosios atakos iš JAV milžinės.

Ilgai versta sumažinti apsaugos lygį ir padėti įsilaužti į minėtą telefoną, bet vis tik nepaklususi FTB reikalavimams, dabar jau pati „Apple“ reikalauja paaiškinti, kaip buvo nukenksminta telefono apsauga. „Apple“ prisidengia tuo, jog sėkmingas nulaužimas parodo, kad iPhone telefonai galimai turi saugumo spragų, todėl nori jas pašalinti ir kompanija tikrai pasistengs paieškoti teisinių svertų, kurie priverstų FTB atskleisti informaciją. Pasak LA Times, ne vieną ir ne du kartus vyriausybė ir saugumo organai naudojosi trečių šalių bei hakerių pagalba braunantis į įrenginius, tačiau tai į viešumą neiškildavo. Ši situacija kardinaliai kitokia.

Tuo tarpu JAV užvirė konstitucinio lygio diskusija: jei kompanijos, kurios rizikuoja savo klientų privatumu, negali būti priverstos tarpininkauti su vyriausybe, tuomet ar vyriausybė gali statyti vartotojus į pavojų prieš tai neinformavusi apie tai pačio gamintojo?

iphonecode

 

1 Komentaras

  1. newdiamond parašė:

    tik amerikoj tokie debilizmai ir gali vykti

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.