ARCTIC praneša apie blogas MX-5 termo pastos partijas

ARCTIC praneša, kad pastaruoju metu pirkę MX-5 termo pastą turėtų suklusti, nes į prekybą papuolė kelios prastos šios termo pastos partijos. Kaip teigia gamintojas, šios partijos turi anomalijas ir jų nereikėtų naudoti. Šios paveiktos termo pastos pasižymi greitesniu alyvos išsiskyrimu, o tai lemia greitesnį jos sukietėjimą. Jei tokia pasta jau panaudota, ji gali lemti prastesnes temperatūras, o jei termo pasta dar yra švirkšte, tai ją bus sunku išspausti.

ARCTIC teigia, kad paveiktos partijos buvo identifikuotos ir pašalintos iš prekybos, bet nepateikia serijinių numerių, kad patys pirkėjai galėtų identifikuoti, ar turi nusipirkę prastos MX-5 termo pastos. Jei pastaruoju metu pirkote MX-5 termo pastos, patikrinkite kokia yra jos kokybė. Jei ji sukietėjusi ir skiriasi riebi medžiaga, reikėtų susisiekti su ARCTIC ir užpildyti šią formą. Tada ARCTIC atsiųs naują MX-5 termo pastos pakuotę.

32 Komentarai

  1. EscO parašė:

    good guy ARCTIC

  2. BC00 parašė:

    Dar ir taip būna..

  3. ReaLm parašė:

    Išvis kam ta termopasta? Naudoji geresnį – galingesnį aušintuvą ir sėdi ramus….

  4. nemesis parašė:

    Nežinau dėl naujų cpu, bet ten ant 4770 ar 2500k uždėdavai stock intel varinį cpu aušintuvą be termopastos ir veikdavo, ir stress testus sukdavau ir nieko. Išgyveno(testams). Geriau geras cpu aušintuvas be termo pastos, nei gera termopasta be aušintuvo (arba su prastu).
    Gal su naujais cpu kiek kitaip…

  5. ToBeX parašė:

    išviso tie procesorių aušintuvai pervertinami.
    CPU be aušintuvo daug mažiau elektros vartoja.

  6. vycius9 parašė:

    Dabar po tokių naujienų vietoje termopastos pradėsiu naudoti majonezą.. tikiu, kad su stockiniu aušintuvu efektyvumas pakils dar kokį 50 %

    • nemesis parašė:

      Kažkada notebook išardėm dulkes išvalyt ir tik po to pasakė kad termopastos kur daviau neberanda, tai gaminom iš vazelino ir dantų pastos berods (buvo naktis, uk, ir iki išskridimo nupirkt jau be šansų). Toks receptas buvo nete . Kai pagalvoju dabar, gal geriau reikėjo netept nieko. Notebooke ten aušintuvas tiesiai prie silicio spaudžiasi, o ne per papildomą cpu dangtelį kaip stacionaruose…

      Gerai tepti tą termopastą, bet ji stebuklų nedaro (bent aš praktikoj nematęs pas save). O ten ar 80c ar 74c su tuo pačiu aušintuvu, 99% žmonių nesvarbu…

  7. Mindaugas Klumbis parašė:

    Kažkoks šarlatanizmas, jei gpu termo pasta sukietėja, tai gpu perkaista išsijungia vaizdo plokštė. CPU plikas nebent koks celeronas ar kitas low power gal neperkais tik metalą be termo pastos uždėjus. Panašu, kad liaudžiai reikia testų kiek naudos termo pasta duoda.

    • aJam parašė:

      Uff… Bent kažkas normaliai parašė, jau buvau pasimetęs, nesupratau kas čia vyksta. Galvojau kokie delfio troliai užpuolė.

    • nemesis parašė:

      Aš tai manau kad su gpu ir termopastos sukietėjumu problema dėl temperatūros yra ne dėl sukietėjusios termopastos, o dėl to kad jai sukietėjus ir ar dėl vibracijų, ar dėl atkėlimo, aušintuvo pagrindas atšoko nuo silicio ir gaunasi oro tarpeliai. Jei taip nutinka, rezultatas be termopastos tokiu atveju manau būtų daug geresnis. Aš gpu kiek turėjau su šitokia problemėle tai paleidi furmaro ir temperatūra per pusę sekundės tampa iš 40 į 90c, o varinis radijatorius per tiek laiko su tokiu silicio karščiu negali tiek įkaisti…

      Jo reikėtų testų, bet kaip ir sakiau mano pastebėjimas buvo iš 2500k ar 4770 laikų, su naujesniu 5800x jau taip nebetestavau. Aš kai nusiperku mobo, ar cpu, bet nerenku kompo, pratestuoju ar veikiantys dar ant stalo ir vien dėl 5min testų termopastos gi netepliosi. Intel processor diagnostic tool prasukti kuo puikiausiai prasisukdavo…

    • nemesis parašė:

      Aš tai manau kad su gpu ir termopastos sukietėjumu problema dėl temperatūros yra ne dėl sukietėjusios termopastos, o dėl to kad jai sukietėjus ir ar dėl vibracijų, ar dėl atkėlimo, aušintuvo pagrindas atšoko nuo silicio ir gaunasi oro tarpeliai. Jei taip nutinka, rezultatas be termopastos tokiu atveju manau būtų daug geresnis. Aš gpu kiek turėjau su šitokia problemėle tai paleidi furmarko ir temperatūra per pusę sekundės tampa iš 40 į 90c, o varinis radijatorius per tiek laiko su tokiu silicio karščiu negali tiek įkaisti…

      Jo reikėtų testų, bet kaip ir sakiau mano pastebėjimas buvo iš 2500k ar 4770 laikų, su naujesniu 5800x jau taip nebetestavau. Aš kai nusiperku mobo, ar cpu, bet nerenku kompo, pratestuoju ar veikiantys dar ant stalo ir vien dėl 5min testų termopastos gi netepliosi. Intel processor diagnostic tool prasukti kuo puikiausiai prasisukdavo…

    • nemesis parašė:

      Idomu kokią dantų pastą naudojo…
      https://ibb.co/Z807bRZ

  8. vycius9 parašė:

    https://ibb.co/sRQd0GQ
    Šioje nuotraukoje puikiai be žodžių parodyta kam reikalinga ir kokią funkciją atlieka termo pasta.. visa kita diskusija apie tai, kad nereikalinga termo pasta tai tinka nebent tik skyriuje „linksmai apie kompiuterius“ .. O jeigu rimtai žmonės galvoja, kad termopasta nereikalinga? tai trūksta tada man žodžių.. tada ir į automobilį irgi tasolo nepilkit su tokiu mąstymu 🙂

    • nemesis parašė:

      Vyciau. Gyvenimas nėra tik juodas arba tik baltas. Paimi 65w tdp cpu, uždedi ant jo 220w tdp cpu aušintuvą be termo pastos. Ir ką? Suges kažkas per dvi minutes nuo įjungimo? Stock dažnių nelaikys? Bsodins? Mano nuomone nei suges kas nors, nei neveiks, nei nelaikys stock dažnių apkrovoj. Foto gera, aišku kam ta termopasta, bet jei jos nebūtų, kas pasikeistų? Cpu aušintuvas nusileistų ant cpu, taip nesiliestų jis 99% paviršiaus, liestųsi gal 65%. Ir ką? Nepreciziška taip, bet kad gyvenimo tragedija ir reikia kompą laikyti išjungtą dvi savaites kol atkeliaus termopasta, bent mano nuomone ne…

    • nemesis parašė:

      Dėl alyvos auto. Jei tarp gyvenimo ir mirties skirs 30 km ir bagažinėj bus 5 litrai rapsų aliejaus – supilsiu jį ir važiuosiu „for saving my life“. Net jei jo nebus važiuosiu. Ir manau kad nuvažiuosiu…

      Čia kaip anekdote. Ką darytų afrikietis jei pamestų automobilio vieno rato visus 4 varžtus? Ogi nusuktų po varžtą nuo esamų trijų ratų, susuktų juos vietoj pamestų ir važiuotų toliau…

      Sutinku visiškai ir niekas nesako kad tai yra „best practice“, bet kartais nutinka gyvenimas ir jokia tragedija neįvyksta…

      • vycius9 parašė:

        Pradžia kai kurių komentarų buvo, kad nereikia termo pastos iš vis.. o ne ką daryti jei po ranka jos dabar nėra.. ar ten reikia pratestuoti 5 min.. Tai dvi skirtingos situacijos.. pirmas teiginys yra klaidinantis. Pradedantieji kompiuterijos mėgėjai kurie seka šį portalą paskui gali klaidingai suprasti.

        • nemesis parašė:

          Pritariu. Praktikoje manau geresnių rezultatų pasieksi su 2x mažesne kaina už cpu aušintuvą ir termopastą, nei perkant super duper gerą aušintuvą (kuris jau ateis su užtepta arba pridėta termopasta) ir termopastos netepant (arba nuvalant jei buvo) 😀

          Best practice yra best practice – aušintuvas + termo pasta…

  9. kernelis parašė:

    As turiu nuojauta, kad absoliuti dauguma 65W ir zemesnio TDB cpu be termopastos su midrange cooler’iu veiktu net nethrottlindami, tik temperaturos butu blogos 🙂 Siaip butu idomus tyrimas, ideja straipsniui 😀

  10. Mindaugas Klumbis parašė:

    Kaip Nemesis sakė, testuoti sistemą ar ji veikia tikrai galima užmetus ant procesoriaus bet ką be termo pastos, jei tik trumpas paleidimas galima iš viso nieko ant procesoriaus nedėti jei labai trumpas įjungimas.

    Man tikrai pačiam įdomu, kas būtų high endinį aušintuvą be termo pastos uždėjus ant kokio 5600x ar 12400, ale vidutinio energijos suvartojimo procesorių. Ar sugenėtų ataušinti ar ne. Manau renderinimo neištvertų, žaidimus ištemptų tikriausiai.

    • nemesis parašė:

      Man tai kirba mintis bilekaip kas yra su tais naujais procesoriais (pvz 5800x) kad ten uždedi normalų aušintuvą, užtepi termopastą, paleidi testus ir 90C temp rodo ar tai būtų wraith prism, ar bequit dark rock 3, o palietus aušintuvo termovamzdelius jie yra kokių 40-45c, bet tikrai ne 90c, kaip kad turėtų būti pagal jų paskirtį… Turiu cat telefoną už 70eur pirktą dėl termovizoriaus, sakiau reikėtų nežinau ar be aušintuvo paleisti, ar stiklą kokį dėti ant cpu dėl aušinimosi (bet tada nematysi kas tiksliai kaista, nes stiklas šilumai gan laidus) ir filmuoti su termovizorium. Aš įtariu kad cpu dangtelis kaistų tik gan mažam plote ir dėl to šiluma nepersiduoda į patį cpu aušintuvą…
      Arba gal reikia uždėti normalų aušintuvą, patestuoti, įkaitus išjungti greit kompą, nulupti aušintuvą ir tada cpu dangtelį su termovizorium patikrinti tikintis rasti, kad karšta yra tik maža jo dalis…

      • SoTOP parašė:

        Tai taip ir yra, mažėjant litografijai plotas per kurį išsklaidoma šiluma mažėja ir temperatūros kyla. Čia ne IHS, bet fundamentali problema, kuriai išspręsti reiks naujų sprendimų.

        • nemesis parašė:

          Na ok. Šitą suprantu, tą ir pamatytumėm turbūt. Bet kodėl ta temp sustoja ties maximalia? Bent 5800x stock atveju ar wraith prism (iš kito proco, 5800x ėjo be pridedamo aušintuvo ir šitas jam neskirtas turbūt skaitosi), ar dark rock 3, sukasi ten 4.4GHz, 4.3GHz testuose (net ne base dažniu – 3.8GHz) prie 89-90C. Į cpu aušintuvą šiluma slabnai persiduoda, tai temp kilt turėtų toliau 90c -> 100c -> 110c ir t.t. (na taip, apsauga turi suveikti aišku).
          Nežinau, aš vienu metu turėjau atvejį kad su prime 95 testu mačiau vienu metu temp 94C ant 5800x, bet po to pakartot nebepavyko niekaip. Visalaik rimto testo metu buvo 89-90C stock’e ir 4.4-4.3GHz ir jokio skirtumo ar lievas aušintuvas ar normalus…

          • ToBeX parašė:

            Ne į temp skirtumą tarp aušintuvų reikia žiūrėt testuojant, o į testro rezultatą.
            Užtenka ant NHD15 apsukas vietoj 50% padaryt 40% ir skirtumas jau yra, o ką kalbėt apie biudžetinį aušintuvą ir premium.
            Boost dažnis krenta ir viskas, pvz su 100% boost dažnį laiko ilgiau ir ant daugiau branduolių, o su 40% trumpiau ir ne ant visų branduolių.
            Nelabai suprantu apie ką čia kalba eina, kai su 4.7 dažniu procesorius valgo 125W, o su 4.9 valgo 210W, taip skirtumas tik keli procentai, bet šilumos kiekis nežmoniškai skiriasi.

            • nemesis parašė:

              Kas liečia apsukų valdymą, tai viskas stock palikta. Jei temp 90C, aš kaip suprantu jokio skirtumo ar wraith prism bus, ar dark rock 3, jis turėtų duoti 100% fanui suktis, tik tiek kad prie 100% wraith prism jau skrenda, o dark rock 3 nelabai girdisi.
              Skirtumas tarp šių abiejų aušintuvų ir buvo tik toks, kad vienas kaukia kaip skerdžiamas testo metu, o kitas +100mhz boost dažnį didesnį turi. Po kokiu voltage tai vyko ir koks elektros suvartojimas buvo tuo metu nepastebėjau…

  11. rolka parašė:

    ‍♂️ Chebra cia kas nutiko? antivakseriai pamate svirksta ir atakavo foruma?..

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.