Australija uždraudė socialiniais tinklais naudotis jaunesniems nei 16 metų vaikams
Šio mėnesio pradžioje pranešta, kad Australijos vyriausybė paskelbė apie planus priimti teisės aktus, draudžiančius jaunesniems nei 16 metų vaikams naudotis socialinės žiniasklaidos platformomis; šia iniciatyva siekiama sumažinti tokių platformų kaip „TikTok“ ir „Instagram“ daromą žalą jauniems naudotojams. Politikų teigimu, draudimas reikalingas siekiant užtikrinti, kad kita paauglių karta ateityje nebūtų veikiama „tokio pat žalingo turinio“.
Penktadienio rytą Australijos Atstovų rūmuose įstatymo projektui pritarta su abiejų partijų palaikymu po vieną dieną trukusio tyrimo, kurio metu buvo išnagrinėta 15 000 pateiktų paraiškų.
Socialinės žiniasklaidos bendrovės kritikavo įstatymo projektą ir jo priėmimo greitį. Socialinių tinklų „Facebook“ ir „Instagram“ savininkės bendrovės „Meta“ atstovas spaudai sakė, kad ji „yra susirūpinusi dėl proceso, kuris paskubino teisės akto priėmimą, tinkamai neatsižvelgdamas į įrodymus, į tai, ką pramonė jau daro, kad užtikrintų amžių atitinkančią patirtį, ir į jaunų žmonių nuomonę“.
„TikTok“ paragino Australijos vyriausybę glaudžiai bendradarbiauti su pramonės atstovais, kad būtų išspręstos problemos, atsiradusios dėl „skuboto proceso“. „Snap“ teigė, kad yra daug neatsakytų klausimų apie tai, kaip bus įgyvendinamas įstatymas.
Kai kurie Australijos gyventojai pritaria draudimui, pavyzdžiui, beveik 128 000 žmonių, kurie pasirašė 36 mėnesių „change.org“ peticiją, raginančią padidinti minimalų amžių, nuo kurio galima susikurti paskyras socialinėje žiniasklaidoje, nuo 13 iki 16 metų.
Yra ir tokių, kurie mano, kad draudimas yra neteisingas kelias. Australijos vaikų teisių darbo grupė teigė, kad draudimas yra „per daug griežta priemonė“, ir ragina vyriausybę nustatyti „saugumo standartus“ socialinės žiniasklaidos platformoms.
Dienraštis „The Guardian“ pažymi, kad net kai kurie Australijos politikai nepritaria šiam įstatymo projektui, o vienas iš jų pavadino jį „1970 m. sprendimu 2024 m. problemai“.
Įmonėms, nesilaikančioms įstatymo, gresia 50 mln. australietiškų dolerių (32,5 mln. JAV dolerių) baudos, nors kol kas neaišku, kaip būtų užtikrinamas jo vykdymas.
Naujausi komentarai