Daugiau informacijos apie „Radeon Pro Duo“ ir „Polaris“

Pasibaigus AMD Capsaicin renginiui, kurio metu buvo anonsuota „Radeon Pro Duo“ ir paskelbtas sekančios kartos vaizdo plokščių išleidimo planas galime pažvelgti į tai ką dabar sužinojome.

2016-03-15-01_36_50-Capsaicin-brought-to-you-by-AMD-Radeon™-on-USTREAM_-Chili-Peppers-come-in-many-f-1200x644„Radeon Pro Duo“ – tai vaizdo plokštė žaidėjams kurie kuria ir kūrėjams kurie žaidžia, bent taip šį produktą pristato AMD. Nors seniau šis galiūnas buvo vadinamas „Radeon R9 Fury X2“, bet dabar jau žinome oficialų grafikos spartintuvo vardą. Toks pasikeitimas įvyko, nes Pro Duo turės FirePro vaizdo plokščių galimybes. AMD mano, kad ši vaizdo plokštė labiausiai skirta kūrėjams, ypač kuriantiems virtualios realybės aplikacijas. „Radeon Pro Duo“ per sekančius 12 mėnesių padės kūrėjams įvaldyti naujausius API ir sukurti naujo turinio.

Nors per pristatymą AMD neatskleidė tikslių „Radeon Pro Duo“ specifikacijų, bet pateikta 16 TFLOP/s skaičiuojamoji galia reiškia, kad grafikos procesoriai turi veikti 975-1000 MHz dažniais, kad pasiektų tokią spartą. Pro Duo  savyje turės du pilnai įgalintus „Fiji“ grafikos procesorius, kurių kiekvienas turi 4096 Stream procesorius, 256 TMUs, 64 ROPs ir 4 GB HBM atminties arba iš viso 8 GB

Dar praėjusių metų birželį AMD demonstravo du „Fiji“ lustus turinčią vaizdo plokštę, bet dabartinė Pro Duo montažinė plokštė atrodo visai kitaip. Maitinimo grandinių kiekis išaugo nuo 15 iki 18, o taip pat atsirado dar vienas 8 kontaktų maitinimo lizdas. AMD teigia, kad oficialus vaizdo plokštės TDP reitingas yra 350 W.

 2016-03-15-01_38_08-Capsaicin-brought-to-you-by-AMD-Radeon™-on-USTREAM_-Chili-Peppers-come-in-many-f-1200x648

„Radeon Pro Duo“ aušinimas labai panašus į naudojamą vėsinti „Radeon R9 Fury X“. Apie jį AMD pateikė minimaliai informacijos, net nėra žinoma ar bus panaudota viena ar dvi pompos, aišku kad bus naudojamas 12 cm išorinis radiatorius su ventiliatoriumi.

2016-03-15-01_38_14-Capsaicin-brought-to-you-by-AMD-Radeon™-on-USTREAM_-Chili-Peppers-come-in-many-f-1200x595

Naujojo AMD flagmano kaina bus solidi – 1499 JAV doleriai. Žadama, kad parduotuvėse „Radeon Pro Duo“ pasirodys antrame 2016 metų ketvirtyje, o tai reiškia balandį, gegužę arba birželį.

radeon pro duo

AMD mano, kad jų ateitis labai priklauso nuo DirectX 12 ir Vulkan populiarumo. Natūralu, kad per ateinančius metus stipriai išaugs FinFET produktų populiarumas, o pasak Raja Koduri, FinFET gamybos metodas leidžia pigiau gaminti žemesnės spartos lustus, todėl kuo anksčiau šiuolaikiniai API taps populiarūs tuo geriau bus „Polaris“, „Vega“ ir „Navi“ architektūroms. Todėl AMD daugiau jėgų sutelks į vidutinį spartos segmentą, taip vadinamą karščiausią tašką, kur parduodama daugiausiai vaizdo plokščių, bet AMD vis tiek įsipareigoja pristatyti ir didelės spartos grafikos procesorius.

Kaip žinome, sulauksime „Polaris 10“ ir „Polaris 11“grafikos procesorių. „Polaris 10“ taikys į aukštesnį spartos segmentą, o „Polaris 11“ į vidutinį. Su šiais dviem lustais AMD žada pasiekti kiek įmanoma daugiau segmentų ir yra pasiruošusi visus nustebinti su vaizdo plokščių pozicionavimu.

Koduri paklaustas apie HBM2 atmintį ir „Polaris“ pasiūlė taškus sujungti patiems. Jis pridūrė, kad AMD nori pateikti HBM2 produktus tada kai atminties standartas bus paruoštas. Kitaip sakant „Polaris“ tikrai neturės HBM2 atminties. Pasak pateikto vaizdo plokščių išleidimo plano pirmoji architektūra parodysianti HBM2 naudą bus „Vega“, kuri pasirodys 2017 metų pradžioje.

Gaila, bet AMD vis dar nepateikė tikslios datos, kada „Polaris“ vaizdo plokštės bus pristatytos oficialiai, o gal net negali to padaryti dabar. Pareikšta, kad tai bus anksčiausiai įmanoma data, o darbuotojai sunkiai dirba kad tai įvyktų.

2016-03-15-00_18_56-AMD-Capsaicin-GDC-2016-event-live-updates-_-VideoCardz.com_-1200x602

 

Rekomenduojame pažiūrėti „PCPER“ interviu su Raja Koduri, „Radeon Technologies Group“ vadovu

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.