Gandas: Iš „Black Myth: Wukong“ kūrėjų buvo reikalaujama susimokėti 7 mln. USD DEI konsultantams

Pasak Kinijos socialinės žiniasklaidos platformos „Weibo“ žurnalisto, „Black Myth: Wukong“ kūrėjai patiria Vakarų kritikų ir žurnalistų persekiojimo kampaniją po to, kai atmetė DEI (Diversity, Equity, and Inclusion – Įvairovės, Lygybės ir Įtraukties) konsultantų pasiūlymus. Teigiama, kad už konsultavimą buvo reikalaujama 7 mln. JAV dolerių mokesčio.

Įraše (kinų kalba) minima, kaip šios konsultacinės įmonės „kišasi“ į tokius žaidimus kaip „God of War: Ragnarok“, „Assassin’s Creed“ ar „Dying Light 2: Stay Human“ stumiant politiškai korektiškas pagrindines veikėjas moteris. Šie pokyčiai yra tiesioginis tokių komandų kišimosi ir vadovavimo rezultatas. Tipiškas pavyzdys – pagrindinio IGN rašytojo straipsnis, kuriame kritikuojamas „Hogwarts Legacy“ ir atsisakoma jį vertinti ar reklamuoti dėl tariamo politinio korektiškumo trūkumo.

Kinijos pranešime daroma prielaida, kad Vakarų žiniasklaidoje kylanti reakcija į žaidimą yra tiesioginis jų tariamo atsisakymo sudaryti sutartis su tokiomis bendrovėmis kaip „Sweet Baby Inc“, kuri yra viena iš konsultantų bendrovių „užtikrinančių“, kad žaidimuose būtų daugiau reprezentacijos.

Kūrėjas „Game Science“ buvo kritikuojamas dėl aukštesnių bendrovės vadovų, tarp kurių yra vienas iš įkūrėjų Feng-Ji, komentarų, kurie, kaip pranešama, žaidimų kūrimą palygino su nėštumu ir teigė, kad vyrų ir moterų „biologiniai skirtumai“ daro įtaką jų sprendimams žaidžiant ir perkant žaidimus.

Žaidimas „Black Myth: Wukong“ pasirodys 2024 m. rugpjūčio 20 d. „Windows“ (per „Steam“ ir „Epic Games Store“), „Xbox Series X|S“ ir „PlayStation 5“.

1 Komentaras

  1. ziogzzz parašė:

    Preorder instantly uz tai jog iskrypeliu ir nukrypusiu zmoniu grupes suvoktu, jog gyvenime yra doru zmoniu, ne freaku praplautom smegenim su simonyte armoska ir pediku priesaki graudu…

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.