Globalus kompiuterių tiekimas mažėjo ir trečiame 2023 metų ketvirtyje

Remiantis preliminariais „International Data Corporation“ (IDC) pasaulinio ketvirtinio asmeninių kompiuterių įrenginių sekimo (Worldwide Quarterly Personal Computing Device Tracker) rezultatais, 2023 m. trečiąjį ketvirtį asmeninių kompiuterių tiekimas toliau mažėjo – per metus pasaulinė apimtis sumažėjo 7,6 % ir buvo pristatyta 68,2 mln. asmeninių kompiuterių. Nors paklausa ir pasaulio ekonomika tebėra nedidelė, asmeninių kompiuterių tiekimas didėjo kiekvieną iš pastarųjų dviejų ketvirčių, taip sulėtindamas metinio mažėjimo tempą ir rodydamas, kad rinka jau peržengė blogiausius laikus.

Per pastaruosius kelis mėnesius asmeninių kompiuterių atsargos taip pat sumažėjo ir daugumoje kanalų yra beveik tokios kokių reikia. Tačiau spaudimas mažinti kainas išlieka ir greičiausiai išliks problema vartotojų ir verslo sektoriuose. Nors daugumos iš penkių didžiausių pardavėjų pardavimai per ketvirtį sumažėjo dviženkliu skaičiumi, „Apple“ smukimą lėmė nepalankūs metiniai palyginimai, nes bendrovė atsigavo po su COVID susijusio gamybos sustabdymo 22 m. 3 ketv. Tuo tarpu HP augimą daugiausia lėmė atsargų normalizavimas.

„Asmeninių kompiuterių pramonė lėtai atsigauna, nes prietaisų atnaujinimo ciklas ir „Windows 10“ palaikymo pabaiga padės skatinti pardavimus 2024 m. antrąjį pusmetį ir vėliau. Tuo tarpu asmeninių kompiuterių pramonė, deja, patirs daugiau skausmo“, – sakė IDC mobilumo ir vartotojų įrenginių sekimo skyriaus tyrimų vadovas Jitesh Ubrani. „Pramonės sulėtėjimas suteikia tiekimo grandinei galimybę ieškoti pirkimų ir gamybos galimybių už Kinijos ribų, ir tai greičiausiai išliks svarbiausia problema ateityje, antra po dirbtinio intelekto pažangos asmeniniuose kompiuteriuose“.

„Generatyvinis dirbtinis intelektas gali tapti lūžio momentu asmeninių kompiuterių pramonėje“, – sakė IDC įrenginių ir ekranų tyrimų viceprezidentas Linn‘as Huang‘as. „Nors naudojimo atvejai dar nėra iki galo suformuluoti, susidomėjimas šia kategorija jau yra didelis. Asmeniniai kompiuteriai su dirbtiniu intelektu žada organizacijoms galimybę giliau individualizuoti naudotojo patirtį ir kartu išsaugoti duomenų privatumą ir suverenumą. Kitais metais, kai bus pradėta gaminti daugiau tokių įrenginių, tikimės, kad gerokai padidės bendros pardavimo kainos“.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.