HP sulaukė grupinio ieškinio dėl monopolijos spausdintuvų kasečių rinkoje
Ieškovams atstovaujantys teisininkai atmetė vieną iš HP argumentų prieš sausio mėn. pateiktą grupės ieškinį. Klientai jau seniai kritikuoja HP už tai, kad ji nuolat blokuoja brangių rašalo kasečių alternatyvų naudojimą.
Ieškinys visų pirma susijęs su programinės įrangos atnaujinimu, kuris pradėtas platinti 2022 m. pabaigoje. Ieškovai teigia, kad dėl šio atnaujinimo HP spausdintuvuose negalėjo būti naudojamos trečiųjų šalių kasetės. HP ir kitų bendrovių kasetės garsėja didelėmis kainomis. Be to, ieškinyje HP kaltinama, kad maždaug tuo pačiu metu, kai išleido pataisą, padidino kainas.
Ieškovai tvirtina, kad HP veiksmai – klientų pririšimas prie spausdintuvų ir kainų didinimas – prilygsta monopolinei rašalo kasečių rinkai. Jie reikalauja kompensacijos už netinkamas naudoti trečiųjų šalių kasetes ir per dideles kainas. Tačiau bendrovė tvirtina, kad federaliniai įstatymai neleidžia klientams kelti bylų dėl per didelių kainų. HP teigia, kad įstatyme aiškiai nurodyta, jog HP spausdintuvai skirti veikti tik su HP rašalo kasetėmis.
Atsakydami į HP prašymą atmesti ieškinį, ieškovams atstovaujantys advokatai teigė, kad klientai niekada nesutiko pirkti tik HP rašalo. Byla sukasi apie bendrovės „skustuvo ir ašmenų“ strategijos pagrįstumą, kai ji parduoda palyginti nebrangius spausdintuvus ir pelnosi iš brangių rašalo kasečių, veiksmingai užrakindama klientus.
Bendrovės ketinimas primesti naudotojams savo kasetes buvo akivaizdus. Gruodžio mėn. tai pripažino finansų direktorė Marie Myers. Generalinis direktorius Enrique Lores, sausio mėn. su CNBC aptardamas ieškinį, klientus, kurie nuolat nenaudoja bendrovės spausdintuvų ir kasečių, pavadino „blogomis investicijomis“.
HP sulaukė priežiūros institucijų ir ieškovų kritikos dėl skaitmeninių teisių valdymo (DRM), kuriuo blokuojamos trečiųjų šalių ir pakartotinai užpildytos kasetės. Ji turėjo kompensuoti nuostolius klientams daugelyje šalių, sulaukė kritikos dėl tariamo skenavimo ir fakso funkcijų išjungimo, kai baigiasi rašalas, ir buvo apkaltinta, kad be sutikimo į visus „Windows“ kompiuterius įdiegė savo spausdintuvo programą.
Praėjusį mėnesį HP pristatė prenumeratos paslaugą, kuri atvirai skatina naudotojus nuolat mokėti už naudojimąsi jos spausdintuvais. Nuo 6,99 JAV dolerio per mėnesį klientai gauna spausdintuvą, visą parą veikiantį klientų aptarnavimą ir papildymo siuntas, kol nesibaigė rašalas.
Aš tik nesuprantu kaip dėl šito jie negauna ieškinių (visi gamintojai) https://www.youtube.com/watch?v=eOMjeCiMn8g
O kas ten blogai? Jei gamintojas parduoda kasetę, kuri su 5% padengimu turi atspausdinti 2000psl. ir tiek atspausdina, tai koks skirtumas end useriui, kas viduje? Dėl manes, ten tegul kad ir šventa dvasia būna ir nė gramo dažų. 😀
Na mano patirtis sako, kad su analogais ilgai nevažiuosi, pradėk juos naudot ir iškart šaibom viskas išeina. Kokybė analogo dažniau yra daug prastesnė, o ne geresnė nei originalo…
Na o dėl kainos tai nepasakysiu kiek kokybiška kasetė turi kainuoti. Jei 100eur suma sumarum įskaitant viską, aišku nenorėčiau kad gamintojas naudodamasis situacija dėtų 200eur kainą…
Bet milijardieriais dabar visi nori tapt čia ir dabar, o ne po penkių metų…
Nebyra, aišku reikia normalų analogą susirasti. Bet ilgą laiką aš tuos rašalinius printerius su OFF mygtukus ir viskas. Kai paskutinis printeris pradėdavo naktim iš niekur nieko įsijungti, pradėjau domėtis kodėl. Pasirodo tas Clean rėžimas turi būti tam tikrą laiką jog rašalas neapdžiūtų. Ir esmė ta, jog su kiekvienu Clean naudojamas rašalas. Neskaičiavau kiek kartų per 24h tas rėžimas prasieina, bet spausdintuvas be darbo naudoja tą rašalą įmirkytą kempinėj… 😀 O jog titulinių 2k gali atspausdint tai…
Bet dabar paskaičiavau jog kurį nors EcoTank modelių nusipirkti man pigiau gausis, nei išleidinėt OEM kasetėms…
Keista kad teisėjas neišmetė ieškovų iš teismo… Netinka kažkas naudok kito gaminto spausdintuvus…
Įmonėje sėkmingai taip ir darom ir dabar daugiau perkam Brother produkciją.
Mes tai perėjom prie Epson daugiafuncių rašalinių nuo brotherių, xeroxų ir pan. lazerinių… Aparatas spalvotas daugiafunkcis kainuoja 1.5k vietoj 3k., kasetės daugmaž identiškai kainuoja (40k ar 45k lapų dažų maišelis 250eur), elektros naudoja 10x mažiau, pirmą lapą atspausdina 10x greičiau, niekas neuždžiūna, nes vis kažkas kažką paspausdina (o gal ir taip neuždžiūtų)…
Su analoginėm lazerinių kasetėm sugadinom visus aparatus kiek tik pabandėm realiai. Įdedi analoginę kasetę – arba iš karto popierių tepa ir suvargo kaitinimo/užnešimo mazgą ar po per mėnesį. Mazgo keitimas 1k 3k kainos aparatui. Gal čia ir sutapimas, bet man nepanašu. Namie gali nueit į spaustuvę jei labai reikia, o tavo aparatas neveikia, darbe deja kiti standartai… Analoginės kasetės laiko tik HP laserjetui 1010 ar 1012, bet pas cpo pagrinde dailyprintai ir panašūs visad laimi jei analogus imi, o kai uždedi kad tik originalai, mums dar nepavyko nei karto nustatyt ar tikrai originalus tiekia…