Kai kurių reklamų blokuotojų išdiegimas stipriai padidėjo dėl „YouTube“ naujos politikos

Reklamos blokavimo paslaugų teikėjas „AdGuard“, turintis apie 75 mln. naudotojų, „Wired“ sakė, kad nuo spalio 9 d. iki mėnesio pabaigos per dieną buvo apie 11 000 pašalinimų, o spalio 18 d. jų skaičius išaugo iki 52 000. Įprastai bendrovė kasdien užfiksuoja apie 6 000 savo „Chrome“ reklamų blokuotojo plėtinio pašalinimų.

Reklamų blokavimo plėtotojos „Ghostery“ produktų ir inžinerijos direktorius Krzysztof‘as Modr‘as teigė, kad didžiąją spalio mėnesio dalį jie patyrė 3-5 kartus daugiau pašalinimų ir įdiegimų nei įprastai per dieną, o tai reiškia, kad naudojimas beveik nesikeitė. Modr‘as teigė, kad didžioji dauguma naudotojų, kurie pašalindami įrankį užpildė apklausą, kaip pašalinimo priežastį nurodė tai, kad įrankis neblokuoja „YouTube“ reklamų. Dar įdomiau yra tai, kad spalį, palyginti su ankstesniu mėnesiu, „Ghostery“ įdiegimų į „Edge“ padaugėjo 30 proc., o tai rodo, kad naudotojai desperatiškai ieško būdų, kaip apeiti „YouTube“ reklamos blokavimo draudimą.

Kitame skelbimų blokavimo paslaugų teikėjo „AdLock“ tinkle kasdienių įdiegimų ir pašalinimų skaičius spalio mėn. buvo maždaug 30 proc. didesnis nei įprastai.

Viena aišku – kova dar tik prasideda. Kadangi „YouTube“ stiprina savo skelbimų blokavimo technologiją, inžinieriai stengsis rasti būdą, kaip ją apeiti. Šiuo metu norint ir toliau naudoti „Chromium“ tipo naršyklę („Chrome“, „Opera“, „Edge“) ir nematyti reklamų reikėtų naudoti „uBlock“ reklamų blokuotoją. Jei atsitiko, taip, kad „YouTube“ vis tiek blokuoja reklamų blokuotoją, galima pasinaudoti gidu, kaip apeiti šį draudimą. Taip pat galima naudoti „Brave“ naršyklę, kuri turi integruotą reklamų blokuotoją. Žinoma yra ir kitas sprendimas – pirkti „YouTube Premium“.

13 Komentarai

 1. EgidijusL parašė:

  Puiku, žmonės moka įsidiegti AdBlocker, bet nemoka tik vienam puslapiui išjungti jo… Asmeniškai turiu Premium šeimos grupei, tai tos reklamos man jau antri metai pamiršti (per samsung tv žiūriu, tai ten buvo užknisę reklamos).
  O web reklamos pas mane pirmiausiai AdGuard Home blokuoja DNS lygiu (esantis container Mikrotik’e).

 2. Lovelasas parašė:

  Man sunkiai suvokiama kaip žmonės negali susimokėti 8,49eu už asmeninį youtube premium. Vodkės bonka brangiau kainuoja.

  • nemesis parašė:

   Man tai čia principo reikalas. O kiek tų pinigų nueis kūrėjam? 5%? O kiek yra logiška parodyti reklamų per 10 min žiūrėjimo? 5 min? O kiek reklamų yra neįtraukiančių, visiško š kur bežiūrint egzistenciniai klausimai pradeda kamuoti? O kiek yra logiška rodyti tą pačią reklamą per savaitę pvz? 5 kartus per valandą? O kur yra riba kai įmonė pasakyt turėtų gana, mūsų rinkos vertė neatitinka realybės, gal dėl vartotojų kažką padarom?

   • Lovelasas parašė:

    Koks dar principo reikalas? Apie ką tu žmogau?

    MAN reikia kontento, kurį aš žiūriu, be reklamų ir galimybės girdėti išjungus telefono ekraną….Ir MAN dzin visa kita….mano poreikiai yra prioritetas.
    YOUTUBE kuria kokybišką paslaugą ir platformą VISIEMS…tiek consumer’iams, tiek kūrėjams…

    • nemesis parašė:

     Atsakau žmogau
     Jei aš turiu youtube be reklamų bet kokiu atveju, aš renkuosi paremti ar ne, ir šiuo atveju aš renkuosi neremti iš principo, kurį aprašiau.
     Lygiai taip pat, iš principo, aš remiu kai kuriuos kūrėjus, kur remiant ar neremiant gauna visi tą patį, ir lygiai tokiom pačiom sąlygom.
     Lygiai taip pat kaip ir tau, mano poreikiai yra prioritetas, bet jei gaunu tą patį ir mokėdamas ir nemokėdamas, aš įvertinu rėmimo galimybę pagal savo principus.

  • p7fx1t parašė:

   Youtube premium kai kuriose šalyse kainuoja žymiai pigiau, neseniai prisijungęs per Ukrainos VPN užsisakiau premium už ~2.5eur, tik ne iš visų šalių leidžia atsiskaityt su LT mokėjimo kortelėm, pvz iš Turkijos neleido (ten premium kainuoja ~1eur)

  • AsPaulius parašė:

   Pasiemiau seimos plana. Ten zmogui isvis juokas gaunasi.

  • ToBeX parašė:

   Man irgi juokinga, kai žmonėms gaila 10e prenumeratai
   Aš visad pirmą mėnesio dieną sumoku vos po 10-30e~ už
   wow
   xbox
   PS
   youtube
   netflix
   X
   lrytas
   hbo
   dinsneyplus
   amazonprime
   applemusic
   Spotify
   discord
   microsoft365
   Go3
   telia
   ai pavargau rašyt…

 3. Tinkinimas parašė:

  Reklama nėra problema. Problema yra įkyri reklama. Man visiškai netrukdo reklama, rodoma šone, gali būti ir vidury teksto (nedidelė). Aš net kartais paspausdavau ant jos. Naudodavau Adblock Plus, kuris leisdavo kai kurias neįkyrias reklamas. Dabar naudoju uBlock Origin, kuris jokių reklamų nerodo. Taigi, dar kartą – problema ne reklama, o įkyri reklama.

 4. Diaxminde parašė:

  Nekenčiu reklamų ir niekada neprenumeruosiu elektroninės skaitmenos.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.