Ne visi žaidimų kūrėjai yra sužavėti prenumeratos modeliu

Žaidimų pramonės analitikas Mat Piscatella iš „Circana“ praneša, kad vaizdo žaidimų prenumeratos paslaugų augimas sulėtėjo. Remdamasis dabartiniais duomenimis, jis abejoja, kad prenumeratos artimiausiu metu pakeis tradicinius žaidimų pardavimus. Piscatella pažymi, kad JAV konsolėms ir asmeniniams kompiuteriams teikiamos prenumeratos paslaugos sudaro tik 10 proc. išlaidų žaidimų turiniui. Jo analizė rodo, kad naudotojai neskuba atsisakyti vienkartinių pirkinių.

Pastebėjimai prieštarauja viltims, kurias neseniai išreiškė „Ubisoft“, paskelbusi apie savo prenumeratos paslaugos pokyčius. Bendrovės prenumeratos direktorius Philippe’as Tremblay sakė, kad „Ubisoft“ nori, jog naudotojai pereitų prie visiškai prenumeratos modelio ir atsisakytų žaidimų nuosavybės. P. Tremblay šį žingsnį prilygino tam, kaip dabar vartotojai gali nebeturėti muzikos ar filmų, o rinktis užsakomąsias paslaugas, pavyzdžiui, „Spotify“ ar „Netflix“. Duomenys rodo, kad panašus pokytis šiuo metu nevyksta vaizdo žaidimų srityje.

Priešingai, Piscatella teigė, kad iki šiol prenumeratos papildė, o ne kanibalizavo žaidimų pardavimus, nes abu modeliai kartu gali suteikti bendrovėms ir vartotojams daugiau pasirinkimo galimybių. Analitiko teiginys sutampa su „Ubisoft“ pastebėjimu, kad daugelis žaidėjų laikinai naudojasi prenumeratomis, norėdami išbandyti žaidimus prieš juos įsigydami, tarsi pakeisdami nuomą.

Piscatella nemato reikalo nerimauti dėl laipsniško žaidimų nuosavybės išnykimo. Tačiau „Baldur’s Gate 3“ kūrėjos „Larian Studios“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Swen Vincke į Tremblay komentarus reagavo su nerimu.

Keliuose „X“ pranešimuose Vincke perspėjo, kad jei įsigalės prenumerata, šias paslaugas teikiančios bendrovės nulems, kas bus kuriama, o tai gali slopinti kūrybiškumą. Jis teigė, kad šiandieninės skaitmeninių platinimo platformų atradimo problemos gali dar labiau paaštrėti, jei žaidimai taps priklausomi nuo prenumeratos paslaugų teikėjų sąnaudų ir naudos analizės. Tokia situacija galėtų būti panaši į tai, kaip transliacijos paslaugos dažnai atšaukia ir pašalina programas, kad sutaupytų pinigų.

Vincke dar kartą pakartojo gruodžio mėnesį „Larian“ garantiją, kad „Baldur’s Gate 3“ ir likęs bendrovės katalogas artimiausiu metu nebus teikiamas prenumeratos paslaugoms. Jis tikisi, kad šis sprendimas gali padėti išsaugoti tradicinę žaidimų pirkimo praktiką, net jei kai kuriems žaidimams ir kūrėjams prenumerata gali būti naudinga.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.