Nuėmus „Core i9-14900K“ karščio dangtelį temperatūra nukrito 12 laipsnių Celsijaus

Prieš bandydamas pašalinti naujo procesoriaus karščio dangtelį (delid‘inti), der8auer nustatė bazinį temperatūros lygį, naudodamas atsarginį procesorių. Tam jis naudojo „Corsair“ 360 mm AIO aušinimo sistemą, nustatė fiksuotus ventiliatorių greičius ir branduolių dažnius, taip pat naudojo tą patį DDR5-7600 XMP atminties profilį. Procesoriaus daugiklis buvo 56 su fiksuota 1,39 V branduolio įtampa.

Kaip nustatė der8auer, procesoriaus suvartojamos energijos kiekis prieš delid‘inimą daugiausiai siekė 294 W. Tačiau po delid‘inimo, kuris taip pat buvo susijęs su skysto metalo panaudojimu, energijos suvartojimas sumažėjo 10 W. Šį sumažėjimą galima paaiškinti gerokai žemesne procesoriaus temperatūra, kuri net nustebino patį der8auer, nes iš pradžių jis tikėjosi tik nedidelių temperatūrų skirtumų.

Baigus delidinimo procesą, procesoriaus temperatūra sumažėjo nuo 93,1 °C iki 83,2 °C. Skirtumas tapo dar ryškesnis, kai buvo naudojamas kontaktinis rėmelis, užtikrinantis  procesoriaus dangtelio geresnį kontaktą su aušintuvu, todėl temperatūra sumažėjo dar 1,7 °C.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.