„nVidia“ flagmanas, GP100, turės 3840 CUDA branduolius

„nVidia“ pagaliau atskleidė, kokias specifikacijas turi didysis „Pascal“ lustas, labiau visiems žinomas kaip GP100. Tampa aišku, jog sulauksime didžiulio 610 mm2 ploto lusto, kuris savyje talpins 3840 CUDA branduolius bei bus sudarytas iš 15.3 mlrd tranzistorių.

Nvidia-GTC-12

„nVidia“ pakeitė visą grafikos procesoriaus sandarą, jei ją lygintume su pirmtaku GM200 lustu. Dabar kiekviename vykdomajame bloke bus sutalpinti 64 CUDA branduoliai, kai „Maxwell“ atveju ten būdavo 128. Didysis „Pascal“ turės net 60 tokių vykdomųjų blokų, su 4 TMUs kiekviename iš jų, finišuojant su 3840 CUDA branduoliais ir 240 TMUs.

NVIDIA-GP100-Block-Diagram

Pasak „nVidia“, tokio žingsnio buvo imtasi norit padidinti energetinį efektyvumą, tuo pačiu pagerinant vidinių grafikos procesoriaus resursų išnaudojimą. Dabar CUDA branduolys turės prieigą prie dvigubai daugiau registrų lyginant su „Maxwell“. GP100 iš viso turės net 14 MB atminties registrams ir 4 MB bendros atminties visam grafikos procesoriui.

gp100_SM_diagram

Kaip ir buvo galima tikėtis, GP100 naudos HBM2 atmintį, jos buferis sieks net iki 16 GB, o duomenų pralaidumas bus 720 GB/s. Grafikos procesorius turės 4096 bit atminties kontrolerį, kuris bus sudarytas iš aštuonių 512 bit atminties kanalų.

GP100 gebės kur kas geriau atlikti FP64 skaičiavimus, o tai reiškia, kad galia tokiuose užduotyse stipriai išaugs lyginant su pirmtakais, ypač didelis šuolis pastebimas lyginant „Pascal“ su „Maxwell“. Verta paminėti, kad „Tesla P100“ skirtas darbo stotims gaus kiek apkarpyta GP100 lustą. „Tesla P100“ iš viso turės 3584 CUDA branduolius, kurie veiks baziniu 1328 MHz dažniu, o boost režime galės pasiekti 1480 MHz dažnį. Tikimasi, kad žaidimų segmentui skirtos GP100 lustą turinčios vaizdo plokštės turės dar didesnį dažnį.

Pascal gp100 specs NVIDIA_Tesla_P100_GPU_topangleleft4_575px NVIDIA_Tesla_P100_GPU_front4_575px_2 P100_575px_2P100Back

8 Komentarai

 1. ZeroFM parašė:

  $ jau rezervuoti šiam monstrui , laukiam pasirodymo ir review ^.^

 2. Maariux parašė:

  Žiūrėjau live stream.
  Ką pastebėjau, kad Huang’as labai įsisavinęs Jobs’o pristatymo stilių. Žiūri į jį ir matai Steav’ą ant scenos. Netgi legendinis „boom“ buvo vartojamas 🙂
  Matosi, kad žmogus myli savo įmonę visomis prasmėmis. Ant scenos jaučiasi laisvai, tekstas galvoje sugeneruotas kaip eilėraštis ir į suflerį dažnai nežiūrėdavo. Buvo ir tech nesklandumų su Wozo (ir vėl S.J aplinka) VR demonstracija, bet iš esmės surepetuota viskas +- tvarkingai.
  Kažkada žiūrėjau AMD Lisos T.Su prezentaciją, na kaip diena ir naktis lyginant su šia. Ten visi išsigandę, kažko bijo, prezentaciniai įgūdžiai kaip mano 🙂 Žodžiu, nVidia šioje vietoje visa galva aukščiau.

 3. Mindaugas Klumbis parašė:

  Aš asmeniškai pažiūrėjau 10 minučių, bet ne nuo pradžių, vos neužmigau ir išjungiau. Žmogus iškalbą tikrai turi, bet mane tai nervina kai kartoja paskutinius žodžius pastoviai, matyt čia yra kažkokia technika, kad galėtum pagalvoti ką toliau sakyti, nes ne vieną žmogų taip darant esu girdėjęs.

  Kas dėl GP100, niekaip nesuprantu kodėl Tesla P100 turės ne pilną lustą, negi vėl Fermi problemos? Bet kaži ar gali apie būsimas problemas žinoti, nes gryni GP100 produktai tikriausiai tik 2017 q1.

  • SoTOP parašė:

   Naujas tech procesas ir labai didelis lustas logiskai paaiskina viska. Plius nvidia megsta pataupyti galia, jeigu gali.

   • Mindaugas Klumbis parašė:

    Nemanau, kad į workstatation ir super kompų sektorių mestų apkaprytus lustus, nes ten kiti pinigai. Tikriausiai yra ta problema, kad tiesiog neina pagaminti sveikų lustų ant šviežio techproceso, o dar tokių didelių.

 4. Maariux parašė:

  Na ir apie namų vartotojų GPU sektorių nieko gero nepasakė.

 5. samanius1124 parašė:

  aaaach…, as ji myliu. aaach, kas cia patekejo?…

 6. IFeelYou parašė:

  Nu manęs tie „fancy“ pristatymai visiškai nejaudina, tegul pirma sukuria kažką ne su 3,5 Gb vietoje 4 ir tegul nepriklausomos kompanijos padaro review. Tada ir žiūrėsim vertas kažko tas GPU ar ne.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.