Parodyta atšaukto „Navi 4C“ grafikos procesoriaus diagrama

Neseniai „Moore’s Law is Dead“ pasidalijo neišleisto AMD RX 8000 serijos grafikos procesoriaus diagrama, kurio kodinis pavadinimas „Navi 4C“. AMD naujos kartos serijos planuose iš pradžių buvo ruošiami keturi grafikos procesoriai, tačiau teigiama, kad galingiausi „Navi 41“ ir „Navi 42“ buvo atšaukti.

Pateiktoje schemoje demonstruojamas didelis pakuotės pagrindas, kuriame telpa keturi lustai: trys AID (Active Interposer Dies) ir vienas MID (Multimedia and I/O die). Atrodo, kad kiekviename AID bus net 3 SED (Shader Engine Dies). Ši sudėtinga konfigūracija atspindi tariamą RDNA 4 architektūrą arba bent jau grafikos procesorių, kuris buvo numatytas išleisti ateityje. Pažymėtina, kad schemoje pateikta tik viena konstrukcijos pusė, o ne visas vaizdas. MLID teigia, kad kiekvienoje pusėje taip pat turėtų būti atminties valdiklio čipelės, nors tikslus jų skaičius lieka nežinomas.

Parodytame „Navi 4C“ grafikos procesoriuje būtų buvę 13-20 lustų, o tai žymi didelį sudėtingumo padidėjimą, palyginti su RDNA3 dizainu. Įdomu tai, kad panašus dizainas buvo nurodytas patente „Die stacking for modular parallel processors“, kurį aptiko MLID prenumeratorius ir kuriame buvo parodytas „Virtual Compute Die“ („Virtualus skaičiavimo lustas“), tarpusavyje sujungtus per „Bridge Chip“ („Tilto lustą“).

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.