TSMC: kai kurios kompanijos turi daug lustų atsargų ir juos kaupia

Gali būti, kad kai kuriuose rinkos segmentuose lustų trūkumas yra sukeltas dirbtinai. Puikiai žinome, kur trūkumas ten iš karto atsiranda ir augančios kainos. TSMC prezidentas, Mark Liu, „TIME“ žurnalui atskleidė, kad jie lustų rinkoje pastebėjo labai keistų dalykų. Kai kurios kompanijos kaupia lustus, o ne juos pardavinėja. Tai labai keista, nes dabar lustų trūksta visuose segmentuose. Tokia situacija rinkoje pastebėta, po to, kai automobilių gamintojai pradėjo skųstis dėl lustų trūkumo, o TSMC atliko savo tyrimą.

Po naujos informacijos atsiradimo, TSMC perskirstė lustų tiekimą ir dabar daugiau tiekia tiems, kas tikrai nieko neturi, o tiems kas turi atsargų lustų tiekimas yra stabdomas. TSMC direktorius, sako, kad tai buvo nepopuliarus sprendimas, bet būtinas šioje situacijoje. Nors Mark Liu neatskleidė kas tiksliai kaupia lustus, bet iš kai kurių sakinių aišku, kad tai daro tiekimas ir tarpininkai. Jie tiesiog siekia pasipelnyti keldami kainas ir reguliuodami tiekimą sunkiu laikotarpiu.

Visą interviu su Mark Liu galite paskaityti čia.

7 Komentarai

  1. StrelokRTX parašė:

    Spekuliantai…. Nežinau kaip dėl lustų, bet pvz Lietuvoje draugas vienoje logistikos įmonėje dirba, tai sandėliai dabar užversti statybinėmis medžiagomis. Vietos nėra tai net po atviru dangumi laiko. Viskas dėl to kad pasipelnyti iš augančių statybinių medžiagų kainų. Pilnai tikėtina, kad covid’as daug mažiau daro įtakos negu šitie su***ti spekuliantai.

    • Mindaugas Klumbis parašė:

      Taip sakant rinkos ekonomika, o iš tikro spekuliantų ekonomika.

      • nemesis parašė:

        Rinka savo sustatys į vietas. Kaip sakoma gera vieta ilgai laisva nebūna. Jei galima gaminti prekes su geru ir nesunku pelnu, jas gaminti norės daug kas. Kai pradės gaminti daug kas ir dideliais kiekiais, kas nutiks brangiems sandėliams, ir kainoms? Rinkos ekonomika atsakymą turi kaip turėtų būti – didelė konkurencija ir mažėjančios kainos…

        Kaip bus iš tikro pažiūrėsim…

        • Mindaugas Klumbis parašė:

          Ant popieriaus rinkos ekonomika gerai atrodo, bet ne visada ji veikia. Susitarimai slapti visur vyksta. Vis tiek, ne mums išspręsti šią problemą 🙂

        • newdiamond parašė:

          tu gal juokauji…cia na bandeles kepti…
          zmogau…kiek pameni per paskutinius desimt atsiradusiu dideliu automobiliu gamintoju nuo nulio ?
          turbut tik tesla…ir tai tik del to kad pradejo nuo kito rinkos segmento…

          tu su semicond…isvis kosmosas 😀 koks dar naujas rinkos zaidejas is kur….

          nvidia perka ARM…o tu apie naujus rinkos zaidejus….

        • nemesis parašė:

          Naujų neatsirado daug didelių auto gamintojų dėl to, kad normaliai/gerai veikia rinkos ekonomika. Tegul padaro dabartiniai gamintojai susitarimą, kad davai pakeliam visų auto kainas 2x iš palubinsko. O va tada ir pažieti reikės, na kiek gi atsiras naujų auto gamintojų. Manau 2x daugiau būtų naujų atsiradę, nei atsirado įprastai 🙂
          Yra tokia patarlė, kuri mano nuomone labai teisinga – gera vietai, ilgai laisva nebūna…

  2. StrelokRTX parašė:

    Rinkos kapitalizmas, kaip ir komunizmas veikia ant popieriaus, bet realybėje daug niuansų. Ypač žinant, kad kapitalas tūrį tendencija kauptis ir formuoti monopolijas. Ypač kai kalba eina apie tech sektorių, tai konkuruoti reikia nerealių investicijų. Kinai neveltui ir skyria milijardus, kad pasivyti vakarų įmones. Net ir paprastame prekybos sektoriuje konkuruoti yra nerealiai sunku, nes didieji žaidėjai per masto ekonomiką gali pasiūlyti daug geresnę kainą, negu koks smulkus tekėjęs ar parduotuvė.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.