TSMC pasižada paruošti 28nm techprocesą dar šiais metais

Puslaidininkų gamybos kompanija TSMC, atsakinga tiek už AMD, tiek ir už nVIDIA grafinių procesorių gamybą, dar kartą pažadejo, jog naujasis 28nm technologinis procesas bus paruoštas dar šių metų ketvirtajame ketvirtyje.

Perėjimas prie naujos gamybos technologijos trunka ilgiau nei įprastai, del to, jog buvo atsisakyta 32nm techproceso, kuris turėjo tapti tarpine stotele tarp 40nm ir 28nm procesų. Šiuo metu gaminami sparčiausi grafikos procesoriai talpina iki 3 milijardų tranzistorių ir vos ne vos geba patenkinti priimtus šilumos išskyrimo standartus.

TSMC planuoja, jog pirmieji 28nm lustų pavyzdžiai bus pagaminti šių metų trečiajame ketvirtyje, o masinė gamyba prasidės – ketvirtajame. Tai turėtų sudaryti apie 3% galutinių kompanijos pajamų 2011-ais metais. Naudojant 28nm gamybos procesą, bus gaminami naujos kartos nVIDIA ir AMD vaizdo procesoriai, AMD APUs lustai, turintys atskirus CPU + GPU branduolius bei ARM architektūros procesoriai.

6 Komentarai

 1. daniukas21 parašė:

  o tai kas paruosia procesa cpu? 🙂 ir dar tarkim koks gali buti NK tarkim kokios gtx460? 🙂 labai idomu kiek enregijos paverciama siluma o kiek panaudojamas skaiciavimams 🙂

 2. nanoWorld parašė:

  Kazin ar NK sioje vietoje tikslinga taikyti, nes nustatyt \"naudinga darba\" vaizdo ploksteje butu gan keblu del to, kad pats skaiciavimas nera materialus, o materiali tik ji atliekancio prietaiso konstrukcija. Is cia seka, kad pacio skaiciavimo negalima ar net neimanoma ivertinti \"energija kaip naudingo darbo\", ATSKIRAI nuo bendrai naudojamos energijos visai plokstei ar tarkime, lustui.

  Realiai, absoliucia dauguma energijos sunaudoja skaitmenines operacijas atliekantys lustai, pirmiausia GPU, po to RAM ir kt., kurie ja isklaido silumos pavidalu. Tad jei \"naudinga darba\" laikysim energijos kieki, reikalinga butent skaitmenines logikos operavimui (o nuostolius ties skaiciavimus tiesiogiai neatliekanciais itaisais t.y. ausintuvais, takeliu silimais, nuostolius kondensatoriuose, ritese ir pan.), tai tokiu atveju NK butu labai aukstas. Bet jeigu pradet lysti i vidinius procesus, vertinti kruvininku judejimo lusto medziaginese sanduruose ypatybes, ir bandyti pagal tai skirstyti kur tas dzaulis panaudotas \"naudingai\" o kur ne – tai greiciausiai butu pernelyg reliatyvu ar net trivialu.

 3. ToBeX parašė:

  nanoworld nors fizika ir aukstuoju lygiu teko mokintis, bet baik cia keiktis 😀

 4. alonzo2 parašė:

  Viska jis mazdaug teisingai atpsakojo, kad suprastu tokie kaip daniukas21… 😉

 5. daniukas21 parašė:

  ….kad suprastu tokie kaip daniukas21… [mirkt] man ir teko aukstaja fizika mokintis ir dar taikomaja, tai sakyciau alonzo2 tavo pasisakymas neteisyngas … 😉 as tikejau kad nanoWorld tures ka pasakyti 🙂 +

 6. Storasis parašė:

  nanoWorld, is spartieciu gautum niuksa, uz lakoniskumo stoka. Nebuk kaip Leonidas Donskis

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.