Žaidėjai daugiausia laiko praleidžia žaisdami senesnius žaidimus

Remiantis neseniai „Newzoo“ paskelbta 2024 m. asmeninių kompiuterių ir konsolių žaidimų ataskaita, per pastaruosius kelerius metus žaidėjai daugiausia laiko skyrė keletui populiarių gerai žinomų žaidimų. Analizėje taip pat prognozuojamas gana vangus pramonės augimas iki šio dešimtmečio vidurio.

Daugiau nei 60 proc. žaidimo laiko 2022 ir 2023 m. teks mažiausiai šešerių metų senumo žaidimams. Ši išvada taikoma 37 tarptautinėms rinkoms, neįskaitant Kinijos ir Indijos. Nenuostabu, kad senesni žaidimai yra internetiniai daugelio žaidėjų žaidimai.

„Fortnite“, „Roblox“, „Minecraft“, „Call of Duty“, „Grand Theft Auto V“ ir „Rocket League“ dominavo dešimties kompiuterinių, „PlayStation“ ir „Xbox“ žaidimų sąrašuose pagal 2023 m. mėnesio aktyvių naudotojų skaičių. Populiariausių PC žaidimų amžiaus vidurkis yra didžiausias – 9,6 metų, o šiam skaičiui įtakos turi tokie esporto šulai kaip „League of Legends“, „Counter-Strike 2“ ir „Valorant“. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad praėjusiais metais išleisti „Call of Duty Modern Warfare III“ ir „Counter-Strike 2“ didelį populiarumą gavo dėl savo pirmtakų.

„PlayStation“ ir „Xbox“ konsolėse vidutinis dažniausiai žaidžiamų žaidimų amžius yra maždaug septyneri metai. Įdomu tai, kad „EA Sports FC 24“ pateko į populiariausių žaidimų topą tik „PlayStation“, nors jį galima įsigyti visose platformose. Vienintelis naujos frančizės žaidimas, įtrauktas į visų keturių platformų sąrašą, yra praėjusių metų „Starfield“, kuris „Xbox“ platformoje užima aštuntą vietą.

„Nintendo Switch“ reitingas išsiskiria iš senesnių žaidimų tendencijos. Nors „Fortnite“, „Minecraft“ ir „Fall Guys“ išlieka populiarūs nešiojamajame kompiuteryje, o „Fortnite“ yra visų keturių platformų viršuje, likusią sąrašo dalį užima „Nintendo“ išskirtinės frančizės. Tai vienintelė sistema, kurios dešimtuke yra keli pernai išleisti žaidimai – „The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom“, „Super Mario Wonder“ ir „Hogwarts Legacy“. Šie trys ir „Starfield“ yra vieninteliai griežtai vienam žaidėjui skirti žaidimai. „Switch“ taip pat turi mažiausią vidutinį populiariausių žaidimų amžių – 3,9 metų.

6 Komentarai

 1. EgidijusL parašė:

  Tarkim mano geležis nėra naujiems žaidimams ir plius senus žaidimus perku ar Ebay, ar eneba, ar dar kitur, kur pigiau. Kai žaidas 70€ kainuodavo per išleidimą ir pora metą, aš už 3-10€ pasiėmus ir patenkintas… 😀

 2. Diaxminde parašė:

  Aha, kaip Black flag. Dabar pagrindinis prioritetas patenkinti investuotojus. Galiausiai vis didesnėms masėms įgris ir kažkas turės anksčiau ar vėliau keistis žaidimų industrijoje.

 3. Mindaugas Klumbis parašė:

  Kai kurie seni žaidimai tiesiog klasika, kaip galima nežaist. Aš tai vis turint laiko Heroes of Might and Magic III palošiu, net po tiek metų žaidimas įdomus, tik laiko reikia turėt.

  • neblogai parašė:

   Lošdavau nuo pat išleidimo (bendrakursis tada pasikvietė parodyt, stipriai girdamas- ir pažiūrėjęs, teisingai pranešiau, kad ‘šitą aš žaisiu’). Tada, kažkuriuo metu, buvau šiek tiek ‘atsilošęs’, ir kokius 7 metus nesinorėjo, bet vis sugrįžtu. Dabar jį žmonės daugiausiai lošia su pakeistu balansu ir žemėlapiais, tinkamais greitai sulošti 1 prieš 1. Bet mano ‘namų taisyklės’ yra priešingos- random prieš kompus ant sunkiausio lygio, lošiant tik iškritusius ypatingai ‘lėtus’ random žemėlapius- maždaug tokius, kad pirmą savaitę neina beveik nieko pasirinkti, ir pastatyti spėji gal tik Town hall; antrą savaitę- jau prasimuši iki savo medžio/rūdos kasyklų, ir turbūt pastatai antro-trečio lygio lankininkų pastatus; pagal taisykles, mūšiai prieš neutralius- valdomi tik auto, (paties, protingai valdomi mūšiai- tik prieš kompus); pastatų su saugomais lobiais sargybų tikrinti negalima, kad būtų daug daugiau rizikos; aišku jokių išsaugojimų, ir t.t.

   • Atavar parašė:

    Paskaičiau ir taip pat užsinorėjau po n-metų pagainiot herojus. Kurios versijos, ar modo dabar geriausia ieškot ?

    • Mindaugas Klumbis parašė:

     Naujausia HOTA 1.7.0 versija, bet realiai sukurtų žemėlapių dar nėra šiai versijai, tik su ja yra nauja frakcija, fabrikas. Bet žaidžiant senesnius HOTA žemėlapius ne viskas gali veikti kaip priklauso, tad realiai galima žaisti ir HOTA 1.6.1, jei norisi žemėlapių iš maps4hereos, ar heroesportal.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.