Brangioji, aš sumažinau „Torrent“: testuojame „Fractal Design Torrent Nano RGB“

Intro

„Fractal Design Torrent“ ne vieno apžvalgininko buvo pripažintas, kaip geriausias praėjusių metų performance korpusas. Puikiu aušinimo efektyvumu įsitikinome ir mes patys. Tiesa, nemaža demonstruojamo efektyvumo dalis yra padiktuota greitai besisukančių ventiliatorių, kurių triukšmą gali toleruoti ne kiekvienas. Kaip bebūtų, tylių performance korpusų nelabai ir egzistuoja. „Torrent“ sėkmės įkvėpta „Fractal Design“ nusprendė išleisti dvi sumažintas šio modelio versijas. Jeigu „Compact’o“ buvo galima tikėtis žinant apie „Meshify 2 Compact“, tai „Nano“ versiją užuosti buvo sunkiau. Paskutinis „Nano“ korpusas buvo išleistas prieš daugiau nei 5 metus – „Define Nano S“ buvo sumažinta „Define S“ versija. Šiandien dviejų „Nano“ nelyginsime, tačiau patikrinsime, ką reikėjo paaukoti, kad originalus „Torrent“ galėtų talpinti vien tik mITX formato pagrindines plokštes. Iškart atskleisime, kad „Nano“ neteko kelių ventiliatorių, todėl korpusas potencialiai gali būti priimtinesnis tylos mėgėjams.

12 Komentarai

 1. nemesis parašė:

  Nežinau, bet PSU buvimą viršuje ventiliatorium į apačią (kaip ir yra 99% atvejų), aš laikyčiau labai didele klaida. Keltų kur nors į priekį tą psu prieš mobo, ar į apačią. Kokia ten prasmė ir nauda PSU padavinėti jau šiltą orą?

 2. BC00 parašė:

  Per daug sureikšminamas tas paduodamas oras maitinimui. Bronzinis tai taip, bus priverstas dar labiau triukšmaut, bet dugnais neapkraunantiems Gold/Platinum nelabai įdomu koks ten tas oras… Čia tikrai ne didžiausia Torrent’ų bėda.

  • nemesis parašė:

   Bet tie gold/platinum įprastai turi silent rėžimą, kuris aktyvuojamas nuo tam tikros apkrovos ir temperatūros. Jei jo apkrova/temperatūra, esant apačioj, dar nereikalautų aktyvaus aušinimo bet būtų ant ribos, tai jam esant aukštai, aš manau, kad jau tikrai suksis fan. Taip, tyliai, negirdimai, bet suksis…
   Idealiu atveju, mano nuomone, kompiuteryje joks kaistantis ir aktyvaus aušinimo reikalaujantis komponentas neturėtų traukti kito komponento jau pašildytą orą.

   Case viršuje pripažįstu vienintelį dalyką – oro išėjimo angas su filtru ir jei reikia fan(skystis dar gali būti), bet ne psu su jo stogeliu…

 3. SoTOP parašė:

  Iš 3 Torrent korpusų Compact man akivaizdžiai geriausias. Nano tik kabutėse „Nano“, noras 180mm aušintuvą turėti priekyje pavertė korpusą nesusipratimu. Originalus Torrent per didelis, nebent būtų custom vandens aušinimas dedamas.

 4. nemesis parašė:

  Šitam case man kas labai patinka ir ko dar beveik nemačiau kitur, tai kad izoliuota priekinė oro paėmimo kamera (už filtro, prieš fan). Nesuprantu 99% case, kur to izoliavimo nėra – čia tas pats kas už metro ant kėdės padėti dujokaukę ir įsivaizduoji kad kvėpuoji per ją…

 5. ZeroFM parašė:

  Kompresorius namie tai 5min ir prapūsta viskas

 6. BC00 parašė:

  Dulkes gerai sulaikantis filtras stipriai mažins oro srautą už savęs ir atvirkščiai. Aušinimą bloginantis filtras blogai, kiauras it rėtis irgi blogai. Kas naudoja Demciflex sako, kad net po metų korpuse nebūna nė dulkelės, bet oro srautas itin stipriai apribojamas.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.