Milžinas ant jūsų stalo – „Philips BDM4350UC“

Monitoriaus meniu (OSD)

„Philips“ pasirinko labai patogų monitoriaus meniu valdymo būdą – daugiafunkcinį mygtuką-kojelę. Neįprasta, kad jis yra užpakalinėje monitoriaus pusėje, dešiniame apatiniame kampe, kai žiūrime į ekraną. Jį galime pasiekti lengvai. Kaip jau minėjome, jis yra daugiafunkcinis ir gali būti nuspaudžiamas ir pakreipiamas visomis kryptimis. Pagrindinis meniu iššaukiamas paspaudus į dešinę. Paspaudę į kairę iškviečiame „SmartImage“ funkciją, paspaudus į apačią – audio šaltinio parinkimo greitasis meniu, o paspaudus į viršų galime konfigūruoti vaizdas vaizde (PiP) arba vaizdas šalia vaizdo (PbP) funkcijas. Mygtuką nuspaudus yra įjungiamas/išjungiamas monitorius.

Paspaudę mygtuką į dešinę patenkame į pagrindinį meniu. Čia galime konfigūruoti įvairius nustatymus. Įjungę meniu matome vaizdo šaltinio įvesties („Input“) pasirinkimo skiltį. Kaip matome, mes monitoriui vaizdą tiekiame per antrą DisplayPort jungtį. Jei yra daugiau nei vienas įvesties šaltinis, galime pasirinkti pirminį.

Toliau – „Picture“ skiltis. Čia randame daug įvairių nustatymų, susijusiu su vaizdu. O taip pat galime reguliuoti ryškumą, kontrastą ir vaizdo aštrumą. Žaidėjai šioje skiltyje ras „Smart Response“ funkciją, kuri pagreitins pikselių atsaką, kas gali būti naudinga žaidimuose. Reikia paminėti, kad Gama nustatymas šiame monitoriuje turi šiokį tokį trūkumą. Pasirinkus „User“ spalvų profilį, automatiškai nustatoma 2.4 Gama. Norint vėl grįžti prie 2.2, reikia pirma parinkti kitą nustatymą ir vėl įgalinti 2.2.

Vaizdas vaizde (PiP) ir vaizdas šalia vaizdo (PbP) skiltis leis konfigūruoti įvairius kelių vaizdo šaltinių išdėstymo variantus. Čia greitai galima sukeisti pirminį vaizdo šaltinį su antriniu ir parinkti kiekvieno vaizdo šaltinio rodymo vietą.

„Audio“ skyrelyje rasime garso pasirinktis. Čia galima pasirinkti garsumą, visai užtildyti garsiakalbius ar pasirinkti audio šaltinį.

Dar žemiau yra spalvų skiltis. Čia galime pasirinkti iš kelių gamyklinių spalvų profilių, o taip pat įgalinti sRGB spalvų paletę bei, žinoma, viską konfigūruoti rankiniu būdu.

Po spalvų reguliavimu randame kalbos pasirinkimo galimybę. Nieko nestebina, bet lietuvių kalbos čia nėra.

Toliau – „OSD Settings“ reguliavimo skyrius. Čia galime parinkti viso meniu vietą, peršviečiamumą bei po kiek laiko meniu išsijungs automatiškai.

Paskutinė yra „Setup“ skiltis. Ji yra pati pirmoji, į kurią reikia keliauti įjungus monitorių, nes čia galime parinkti, kokia versija veikia DisplayPort ir HDMI jungtys. Reikia rankiniu būdu pakelti jų versijas į naujausias, nes kitaip negalėsime įgalinti 60 Hz atnaujinimo dažnio, bus tik 30 Hz pasirinkimas. Čia dar galima įjungti perspėjimus ir atstatyti gamyklinius parametrus.

Kaip minėjome, monitorius dar turi greituosius meniu, kurie iššaukiami daugiafunkcinio mygtuko pagalba. Kairė: „SmartImage“ , dešinė: audio šaltinio parinkimo greitasis meniu, viršus: vaizdas vaizde (PiP), vaizdas šalia vaizdo (PbP).

5 Komentarai

  1. svabas parašė:

    turiu Philips BDM4065 40″ istržainę. tokiam monitoriui geriau tinka ne kėdė, o patogus fotelis, su plačiais šonais (pelei padėti, klaviatūra ant kelių). Šiaip noriu tv tunerį nusipirkt, gal kas ką patarsit dėl tv žiūrėjimo per monitorių?

  2. FuZe parašė:

    Turiu TV irgi Philips 43 coliu, nu guliu ant lovos ir geiminu, tai čia manyčiau normalu, nors jau norėtusi dideslio (prie gero greit priprantama…), bet monitorius 43…Kaip minėjos svabas tai tik foteliukas manyčiau ar kitas tam pritaikytas dalykas 😀

  3. Mindaugas Klumbis parašė:

    Naudojantis įprastai, kai sėdima arti, tikrai reikia pratintis. Bet už tai koks buvo šokas vėl padėjus 27″ monitorių vietoj šio.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.