Įperkami 144 Hz – „AOC G2590PX“

Naudojimasis

Ergonimika

Visiems aišku, kad „AOC G2590PX“ pagrindinis tikslas – įtikti žaidėjui, bet apie žaidimus pakalbėsime kiek vėliau. Pradžiai aptarkime monitoriaus ergonomiką. AOC šiam monitoriui parūpino tikrai gerą stovą, jis gal nėra toks tvirtas ir stabilus, kaip brangesnių monitorių, ir jo padas kiek mažesnis, bet šiam 24.5 colių monitoriui jis pats tas. Stovas leidžia pakreipti monitorių, jį pasukti į vieną ar kita pusę 45 laipsnių kampu. Dar galime reguliuoti aukštį, mums suteikta 13 cm eiga. Norintys ekraną galės pasukti ir statmenai. Stove yra skylė kabeliams pravesti, papildomas balas už tai.

Žaidimai

Žaidėjams skirtos trys pagrindinės „AOC G2590PX“ monitoriaus savybės – 144 Hz, 1 ms ir „FreeSync“. Gal pradėkime nuo „FreeSync“. Tai tokia technologija, kuri sinchronizuoja vaizdo plokštės generuojamus kadrus su monitoriaus rodomais kadrais. Tai leidžia išvengti vaizdo plyšinėjimo ir įvairiausių trūkčiojimų. Tiesa, norint išnaudoti šią technologiją, reikia AMD vaizdo plokštės. Norint tokio pačio efekto su „nVidia“ vaizdo plokšte, reikia rinktis monitorius su „G-Sync“ technologija, bet už ją teks primokėti 100-200 €, lyginant su tokiu pačiu „FreeSync“ monitoriumi. Taip yra dėl to, kad „FreeSync“ yra atviras nemokamas standartas, o „G-Sync“ yra „nVidia“ uždara technologija, bet jų atliekamas darbas yra tas pats. Reikia prisipažinti, kad bandant monitorių mes AMD vaizdo plokštės neturėjome, bet netgi be „FreeSync“ technologijos puikiai matome 144 Hz atnaujinimo dažnio naudą žaidimuose. Esant aukštam atnaujinimo dažniui sunku susidurti ir su ekrano plyšinėjimu, tai yra ta problema, dėl ko daugelis nori adaptyvaus kadrų žingsniavimo technologijos („FreeSync“/ „G-Sync“). Mano manymu, esant dideliam atnaujinimo dažniui ir turint pakankamai greitą vaizdo plokštę, „FreeSync“/ „G-Sync“ nėra būtinybė, bet labai malonus priedas. Kaip minėjau, „FreeSync“ gauname nemokai, o už „G-Sync“ reikia pakloti nemažą sumą. Tad jei tie keli šimtai eurų jums didelė suma, „GeForce“ vaizdo plokštė bus puikus tandemas su greitu monitoriumi, kuris neturi „G-Sync“.

Dėl didelio atnaujinimo dažnio išgirsite visokių nuomonių; vieni, panaudoję tokį monitorių, mušasi į krutinę ir tikina, kad kitokio jie nebegali naudoti, nes jiems skauda akis net būnant darbalaukyje. Taip, didelis atnaujinimo dažnis jaučiamas ir darbalaukyje, bet be to tikrai išgyvensite, visas grožis atsiskleidžia žaidimuose. Esant dideliam 144 Hz atnaujinimo dažniui vaizdas tiesiog teka, pasukus pelę viskas atrodo greita ir tikslu. Viskas dar geriau, jei vaizdo plokštė sugeba generuoti daug kadrų, bet net jiems esant apie 60, skirtumas nuo paprasto 60 Hz monitoriaus tikrai jaučiamas. Monitorius dar turi 1 ms atsako laiką, o tai užtikrina, kad ekrane nematysime jokio atsiliekančio vaizdo (Ghosting), kaip tai neretai pasitaiko su VA tipo monitoriais.

Tiesą pasakius, aš maniau, kad dėl TN panelės žaidimuose nukentės tos vietos, kur būna tamsu, kitaip sakant tamsoje bus sunku ką nors įžiūrėti. „Witcher 3“ žaidime įlindus į olą, kur tikrai tamsu ir kartais reikia naudoti stebuklingą gėrimą, kad matytum, kas dedasi aplink, bet „AOC G2590PX“ oloje leido viską matyti tikrai pakenčiamai. Tai turėtų atsikartoti ir kituose žaidimuose panašiose situacijose. Žinoma, vidutiniškas spalvų atvaizdavimas kartais gali būti pastebimas ir žaidimuose, bet prieš tai turi būti žaidęs su IPS monitoriumi, kad tai pastebėtum. 24.5 colių dydžio ekranai patinka eSportininkams, nes yra ne per dideli, ir norint viską matyti nereikia sukinėti galvos ar stipriai nukreipti žvilgsnio, ką jau reiktų daryti su didesniais monitoriais, bet čia labiau pripratimo reikalas. Prasti apžvalgos kampai žaidžiant nemaišo, nebent dialogo metu sugalvoji sudribti kėdėje ir į ekraną žiūrėti iš apačios. „AOC G2590PX“ dar siūlo įvairiausius iš anksto sukonfigūruotus režimus žaidėjams, juos naudojant spalvų rankiniu būdų keisti nebegalima.

Darbas, bendras naudojimas, video

„AOC G2590PX“ kurtas žaidimams, bet tiks ir kitai veiklai. Šio monitoriaus pagalba profesionaliai nuotraukų tikrai neredaguosite, geriau nereiktų dirbti ir kitų darbų, kur nors kiek svarbus spalvų tikslumas. TN panelė tikrai neturi tokio spalvų perteikimo kaip IPS ar VA panelės, bet mes to ir nesitikime, svarbiausia turėti pagrįstus lūkesčius. Bendrai, Full HD raiška 24.5 colių ekrane atrodo neblogai, nereiks griebtis išdidinimo, bet kai kurios programos su nekoreguojamu lango dydžiu atrodo gan didelės, pavyzdžiui, MSI „Afterburner“. Mėgstantys per monitorių žiūrėti video gaus susirasti tinkamą poziciją – tai tikrai nėra tas monitorius, kuris leis mėgautis filmais nuo sofos (dėl TN panelių apžvalgos kampų). Sėdint prie stalo ir žiūrint „YouTube“ ar šiaip filmus, bėdų nekils.

Monitorius dar turi ir garsiakalbius, bet juos galime pagirti tik už tai, kad jie yra. Jei netyčia suges kolonėlės, ar šiaip reikia laikino garso šaltinio, tai integruotus garsiakalbius galėsite panaudoti, jie nėra patys galingiausi ir galės patenkinti tik labai nereiklius naudotojus.

15 Komentarai

  1. Marichuana parašė:

    Mano akimis (pun intended), ~24″ 144Hz TN monitorius nebegali kainuoti 250eur, kai už panašią kainą C24FG73 su VA matrica galima paimt 😀

  2. ziogzzz parašė:

    Siaip nereiktu lyginti 27″ 1080P ir 24″ 1080P, nes as tikrai imciau 24″ 1080P, negu pries tai minetus KG271C ar G2790PX, nes 27″ jau minimum turi buti 1440P rezoliucija – o 24″ 1080P – 144 hz tikrai geras variantas ir nereikia GTX1080 ar 1080 Ti. Mano PG279Q jau 2-3 metus puikiai tarnauja ir GTX1080 sakyciau uztenka ant ribos (Ultra nustatymais dazniausiai zaidziant), bet jei biudzetas butu mazesnis tikrai imciau 24″ 1080P – 144 hz. (prie jo koki GTX 1070)

    • adex parašė:

      na cia jau salyginis dalykas vieniems 27 1080p yra normalu, kitiems ne. cia vaidmeni atlieka ir ant kiek arti zmogus sedi prie monitoriaus ar ilindes ar normaliai, na ir dar akies astrumas.

      • ziogzzz parašė:

        Tikrai manau mazai kas rinktusi 27″ 1080P, ypac kai 24″ 1080p tikrai geriau (detalesne rezoliucija). Buvau paemes Benq XR3501 pagrinde sim racingui irgi youtubeje sake kad uztenka 2560×1080 rezoliucijos, tai tuo metu dar turejai dell 24″ 1080p , kosmaras su tuo benq ir tokia rezoliucija, grazintas iskarto buvo, kvadrateliu sou, nei antialasing nepadejo x2, nei x4, dirt rally zaidziant, vnz baisu. Vienintelis kur man isipaiso 27″ 1080p, tai tris tokius monikus sim racing’ui – o jei ivairiem zaidimams ir viena monitoriu turint tai tikrai 24″ 1080p rinktis vertetu. P.S. po 24″ man 27″ buvo gan per didelis, nors kai pripratau manau 24″ per mazas atrodytu, pg279q irgi nebuciau pirkes bet tuo mer 24″ nebuvo su g-sync, ips, 144hz. Tai tiek.

        • Mindaugas Klumbis parašė:

          Pats dar nebandžiau 27 su Full HD, bet bandžiau 35 ir 2560 x 1080. Naudotis galima, bet pamatyti kvadratėlius nesunku. Žaidimuose tai mažiau matėsi. Naudoti galima, bet jei yra pinigų geriau ką nors su didesne rezoliucija.

        • newdiamond parašė:

          Naudoju 1080 ant 27″ kazkokio diskomforto nejauciu. Bet gal del to, kad nesu koks gaming visishkas nerd.
          BenQ GW2760s.
          Del ghosting, net nezinau gal jis yra, bet zaidi ir nematai.
          Vienas kas man uzkliuna (bet cia gali buti mano beda), kad akis kartais suerzina zaidziant koki FPS

    • Andria parašė:

      Jeigu super mario žaidi gal ir užtenka 1070 ant 144hz FHD. O realiai 1080Ti man daug kur trūksta. Aš nesuprantu kokia prasmė pirkt High Refresh monitorių ir kas antram rimtesniam žaidime turėt 70-90fps. Žmonės taip pabando, o paskui rėkauja nesamones (Strelok) kas refresh rate nieko neduoda.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.