NVIDIA RTX 50 serija palaikys DisplayPort 2.1 ir PCIe 5.0

Jai prasidėjo gandai apie RTX 50 seriją ir juos skleidžia paprastai pataikantis Kopite7kimi. Galbūt tai nėra labiausiai sukrečiantys gandai, tačiau tai reiškia, kad jie greičiausiai yra tikslūs.

Perėjimas nuo TSMC 5 nm techproceso, naudoto „Lovelace“ kartai, prie 3 nm jos įpėdiniui – akivaizdus NVIDIA žingsnis į priekį. Pasak TSMC, 3 nm užtikrina 15 % didesnį našumą, palyginti su 5 nm, taip pat geresnį efektyvumą (~30 %), kartu apie 42 % sumažinamas matricos dydis. Nežinoma, ar RTX 50 bus nestandartinis techprocesas, ar viena iš TSMC paskelbtos N3 šeimos litografijų: N3E, N3P ir N3A.

Prognozuojama, kad RTX 50 „Blackwell“ vaizdo plokštės taip pat turės DisplayPort 2.1. Kai kuriuos nuvylė tai, kad RTX 40 serija liko prie DisplayPort 1.4a jungčių, o AMD RX 7000 serija naudoja DP 2.1. AMD standartas su UHBR 13.5 palaiko iki 54 Gb/s jungties pralaidumą – ne visą 80 Gb/s (UHBR20), kurį gali užtikrinti DisplayPort 2, tačiau tai yra didžiulis pralaidumo padidinimas, palyginti su DP 1.4. Tai suteikia galimybę ateityje rodyti tokius vaizdus kaip 8K 165 Hz ir 4K 480 Hz dažniu. Neaišku, kurį DisplayPort 2.1 standartą pasirinks NVIDIA.

Kalbama, kad dar viena RTX 50 serijos modelių savybė – suderinamumas su PCIe 5.0. Taip pat tikimasi, kad vaizdo plokštės išlaikys 16 kontaktų maitinimo jungtį, nors ir naudodamos patobulintą 12V-2×6 jungtį. Yra daug kitų gandų apie „Blackwell“, įskaitant GDDR7 atminties naudojimą, tačiau geriausia palaukti, kol pasirodys daugiau įtikinamų šių specifikacijų įrodymų.

Pagrindinis klausimas, kurį visi nori sužinoti, yra tas, kada bus išleista RTX 50 serija. Daugelis mano, kad jos nebus iki 2025 m., tačiau naujos kartos vaizdo plokštės galėtų pasirodyti kitų metų pabaigoje, kai bus pradėti tiekti „Blackwell“ HPC produktai.

Galime tik spekuliuoti, kad RTX 50 serijos vaizdo plokštės nepasirodys iki 2025 m., nes netrukus bus išleidžiami RTX 40 Super variantai. Juos NVIDIA pristatys sausio mėnesį vyksiančioje CES parodoje ir išleis tą patį mėnesį, tad šioms vaizdo plokštėms turi būti užtikrintas tam tikras gyvavimo laikas.

1 Komentaras

  1. Guja parašė:

    Tampa galutinai aišku jog atsinaujinti iš RTX 30 į 40 tikrai neapsimoka.Verta palaukti..

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.