„Rocket Lake-S“ procesoriai gali būti išleidžiami jau 2021 metų pradžioje

„Rocket Lake-S“ procesorių išleidimo laikotarpį gaubia didelė nežinia. Iš įvairių šaltinių esame girdėję, kad šie procesoriai bus išleidžiami 2021 metų kovo mėnesį, bet patys „Intel“ to niekada nėra patvirtinę. Kompanija yra sakiusi, kad „Rocket Lake-S“ procesorius išleis 2021 metų pirmame ketvirtyje.

Dabar kalbama, kad „Intel“ virtualios CES 2021 parodos metu, sausio 11 dieną, atskleis ir išleis 500 serijos pagrindines plokštes. Sulauksime trijų mikroschemų rinkinių: Z570, B560 ir H510. Jei informacija teisinga, tai šias pagrindines plokštes iš karto bus galima įsigyti parduotuvėse. Jei „Intel“ tikrai išleidžia naujas pagrindines plokštes, tai turime sulaukti ir naujų 11-os kartos „Core“ procesorių. Spekuliuojama, kad jie bus išleidžiami po dviejų savaičių nuo pagrindinių plokščių pasirodymo. Tai atrodo labai logiška, nes pastaruoju metu apie „Rocket Lake-S“ procesorius informacijos yra labai daug ir pakankamai konkrečios, tad jų išleidimas turėtų būti arti.

36 Komentarai

  1. kernelis parašė:

    Panasu, kad greitai grisime i status quo: Intel tures siokia tokia persvara zaidimuose, o AMD – MT productivity load’e. Kas is esmes labai gerai, nes ZEN3 MSRP visai nenudziugino, kai AMD statistiskai greitesnis visur – geriau, kai bent kazkur atsilieka – tada buna dosnesnes MSRP 🙂

    • Lets Do parašė:

      man pasirode keista, kad technews nieko neraso apie apple m1 procus… kurie sudrebino rinka ir ivare baime ne tik inteliui, bet ir AMD.
      Niekas cia nenusistoves…
      Inteliui faktiskai bankrotas tampa nebeisvengiamu, AMD gali kristi i intel sunkumu pozicija siomis dienomis.
      Apple su ARM apvers visa CPU rinka aukstyn kojom.
      Nvidia jau nusipirko ARM, tad as, max 3 metu laikotarpi matau tendencija, kad apple kovos su nvidia, amd bandys konkuruoti, intelis zlugs kaip nokia, kuri nepasirase ant androido eiti, tai dabar intelis kuria konkurenta ARM procui… ir tai nera naujiena…
      MS ir turi savo arm procu, bet jie prasti ir virtualicija seno windows softo prastesne, nei paleidziant per apple roseta.
      siomis dienomis pigiausias galios ir kainos santykiu kompas yra macbook air arba mac mini.

      p.s. 2021m pradzioje apple pristatys jau m1x, kuris parodys ant kiek tai rimta.
      tie kas nezinojote, tai amazonas su google jau naudojo ir siaip kazkiek arm procu.
      dar pries pristatyma to M1 proco neisivaizdavau, kad isvis realu jog ARM gali pakeisti dbartinius procesorius, o dabar jau darosi akivaizdu, kad tai nebeisvengiama.

      didziausias intel failas yra tas, kad jiems apple siule gaminti procesorius jiems, bet jie atsisake, nes netikejo, kad iphone tures pasisekima, tad apple pradejo kurti patys… 😀
      dabar iphonas naujausias galingesnis uz daugeli musu kompiuteriu..

      na, dabar reik laukti m1x proco ir tada bus aiskios tendencijos, nes kol kas kalbama, kad tas m1x su integruota gpu konkuruos su normaliom gpu (zinoma ne paciom brangiausiom), tai gali iskreipti rinka labai stipriai..

      • kernelis parašė:

        Apie ARM as siek tiek post’inau forumo naujienu temoje. Manau esme ta, kad sitame puslapyje daugiausiai renkasi x86/PC gaming zmones, tad apie ARM nera daug rasoma.

        Kad ARM ines permainu tai faktas, bet kad Intel’is salygiskai greitai bankrutuos tai tikrai nepasakyciau. Realiai Intel’iui reikia susitvarkyti litografija, kad ji butu bent daug maz TSMC lygio ir butu high volume – to uzteks. Arba netgi prastesne kazkiek, svarbu high volume. Ir jie ta anksciau ar veliau padarys.

        • Lets Do parašė:

          manau bus dramatiskiau su intel… 🙂
          gaila pamirsau kuris cia is gigantu pranese, kad viskas, intel procesoriu nebepirks…
          jau visi stambieji prasibande amd procus ir toliau matematika paprasta vyksta… yra trys kintamieji, – galia, kaina ir elektra.
          matai intel nera, kaip microsoft’as, kuris turi daug pajamu saltiniu ir niekada nebankrutuos, o intelis joja faktiskai ant vieno arkliuko.. mazes pelnas, mazes ir investicijos i naujoves…

          rekomenduoju paziureti sita:
          https://www.youtube.com/watch?v=OuF9weSkS68&t=1s

          • kernelis parašė:

            Yra ir trecias kintamasis – volume. Kas is to, jeigu EPYC’ai ir mobilus Ryzen’ai yra labai geri, jeigu AMD nesugeba patenkinti poreikio. O taip yra. Dabar nepamenu, bet kazkuris is major NB gamintoju dropino Renoir dalyje modeliu, nes buvo pastovus shortage’as. EPYC’am irgi shortage’as, sistemu laukia menesiais. Cia vat ir yra Intel gamyklu niuansas – jis vienintelis siai dienai gali uztikrinti high volume’a, toki, kurio reikia globaliai. O sita situacija greitu metu nesikeis, nes norint tureti bleeding edge TSMC node’a, reikia konkuruoti su kruva kitu uzsakovu, ir tas node’as netures tokio volume’o, kuri turi Intel’is.

            As asmeniskai manau, kad Intelis konkuruos superrior architekturom prie siek tiek prastesnio node’o. TSMC per daug issiverze, kad Intel’is ji aplenktu IR turetu high volume high yield. To jau greiciausiai niekada nebebus. Bet ka Intel’is gali padaryti, tai issispresti node’o bedas tiek, kas jis butu good enough. Geras pavyzdys butu Ampere vs RDNA2. Pas Ampere Samsung N8 (N10 refresh) node’as atsilieka viena karta nuo TSMC N7 – nu ir kas, jis vistiek bus sekmingas produktas, parduos belekokiais kiekiais, nes tiek brand mindshare’as yra, tiek architektura gera. Panasiai bus ir su inteliu IMHO.

        • Lets Do parašė:

          beja, as net galvoju ar ne specialiai buvo isleistas mac pro su kosminem kainom… tam, kad marketingas veiktu daug geriau isleidus savo arm procus, kaip konkuruojancius…
          kad skaiciai butu kuo ispudingesni ir va youtube apzvalgininkai tik apie tai ir sneketu ar tokie kaip as rasinetu visur… 😀

    • adex parašė:

      as tai laukiu nesulaukiu kada intel atgaus 1% gaming persvara ir bus galima nusipirkti 5700x uz 329 usd, o gal ir maziau turint omenyje intel alternatyvu kainas 😀

  2. nemesis parašė:

    Citata „Sulauksime trijų mikroschemų rinkinių: Z570, B560 ir H310.“. Gale turbūt ne „H310“, o „H510″…

  3. EgidijusL parašė:

    Na, pabuvus su AMD 3600, ištestavus ir draugui sukrovus su i5-9600K… AMD turi polinkį šauti voltažą iki 1.4V ant bet kokio OS veiksmo, gelbsti tik Power saving planas arba undervolting (bet power saving geriau dėl eko ir pasyvaus aušinimo – tylos). O tas šokantis voltažas užkelia temperatūras staigiai, jos ir taip idle gan aukštokos.. o va su i5, voltažas ties (iki) 1.2V ir temperatūrų šuolių nėra, o ir pajungus Prime95 testą jos gan lėtai kylo. Kas dar iš B450 nepatiko, tai jog paleidus PC, visi FAN veikia 100% (siurblys blemba iki kol bios logo pasirodo). Nežinau, gal ten kas bios yra dėl Fan test… Bet įėjus į bios, cpu voltažas stovi ties 1.4V ko pasekoje, esant bios, cpu temp sukyla ir tai pat aušinimas jau aktyviai dirba. O va Z370 su intel, bios esant voltažas ties 1V laikosi ir temperatūros idle’inės. Toliau, bent B450 bugas su windows ir USB3, galvojau jog mano HDD dėžutė kalta, bet ieškant info randi, jog galbūt windows draivai kreivi kalti (ant linux viskas ok). Žodžiu, kiši hdd usb3 dėžutę į usb3 lizdą, hdd pasijungia, gali kelti failus. Tik pradedi kelti didesnės apimties – hdd atsijungia. Pajungus į usb2 viskas ok, tik kad mažesniais greičiais…
    Taigi, po savų išgyvenimų klausimas ar AMD kam rekomenduočiau, kai iki tol tą darydavau (pagal popierių žiūrint, žmonių nuomonę, kainų skirtumą).
    P.s. jei ką blogai darau, kritiką išklausysiu ir pripažinsiu kaltę.

    • Mindaugas Klumbis parašė:

      Keistai dėl 100 % fan įsijungimo metu. Čia jau gamintojo BIOS kažkokios problemos. Pats naudoju X370 motiną tokie dalykai man tikrai nevyksta.

      BC00 testuoja daug AM4 mobo, gal jis pasakys ar yra matęs tokių nesąmonių.

      • adex parašė:

        pas mane tie fan irgi prauzia su x470, bet kadangi kompa naturaliai tenka ijungti/perkrauti reciau nei karta i savaite, tai kazkaip eskaluoti sios problemos nei girtam i galva neateitu 😀

    • kernelis parašė:

      Sakyciau visa tai labiau MB ir softo niuansai. As pats turiu keleta annoying niuansu su savo 3700X build’u, bet realiai zinojau, kai pirkau, kad ju bus del platformos naujumo ir savybiu. Ziuriu i tai is pragmatines puses: ausintuvu kreives, energetinius rezimus gali pasireguliuoti, daug issue issispresti/workaroundinti, bet perf trukumo neprisidesi. Tai cia jau individualiu prioritetu klausimas.

      Neseniai ismeciau Windows’us is dual boot’o po visam – tai dalis niuansu patys susitvarke 😀 Aisku cia ne sprendimas eiliniams, bet as kai „linuxistas“ tai man pofix, Win laikiau tik del geiminimo, kurio ir taip labai mazai darau…

      • EgidijusL parašė:

        Prie linux ir pats pereisiu, pasirinkęs, kurią distro pasirinkus. 10 metų turint tik laptop’us susidurdavau su problemomis, kurias ant linux turėjo, dėl specifinių jų komponentų, dėl šios priežasties išsigandau jog neturėčiau problemų su AMD ir nvidia, bet nusipirkus kitą ssd reiks testuotis ir pereiti į Linux 🙂

        • kernelis parašė:

          Na taip, laptopai prie Linux inesa daugiau keblumo, nes jiem reikia normaliai veikiancio power-saving’o, kuris pas Linux kartais buna neimplementintas is viso driver’iuos, arba kas nors luzta keiciant state’us. Kitavertus, pats su Asus TP401MA neturejau jokiu issue sia prasme, isskyrus tik tai, kad baterija su Linux laiko trumpiau.

          O kas del visu tu itampu ir ausintuvu pas Ryzen’us – as pats tai isjungiau PBO, ijungiau ECO mode ir FAN preset’us uzdejau silent. Aisku prarandu kokia ~10-20% nasumo, bet energijos sanaudos (pats nematavau, bet pagal ineto source’us) sumazeja 40-50%. Esme, kad nei CPU man kaista, nei girdziu ausintuva jo. Kad ten softa sukompiliuos man ne per 5min o per 5min30s man nera pasaulio pabaiga 🙂

          Bet net su ijungtu PBO, nepasakyciau, kad man kaisdavo (BQ DR4 (non-PRO) ausintuvas) tik default MB ausintuvu kreive agresyvoka buvo, daznai trumpam keldavo ir mesdavo apsukas. Tas man gan annoying buvo.

    • Narkaty parašė:

      Man tas pats su fanais įjungimo metu, visi 100% dirba keletą sekundžių ,tik pas mane rog z390 ir i5 9600k. Atnaujinus bios visitiek niekas nepasikeitė, čia gal tikrai testas koks.

    • BC00 parašė:

      Kaip ir nesu susidūręs su tokia korpusų fan elgsena, tik žinau, kad mano Corsair AX860i daro fan testą vos įjungus PC, išties biški annoying:) Gal korpuso fan’ai ant DC stovi, o ne PWM? EZ Mode lange pasižiūrėti gali. Dėl aukštų CPU įtampų tiek BIOS’e, tiek operacinėje čia taip veikia boost. Sprendimui galima bandyti naudoti neigiamą offset arba pasireguliuoti fan RPM kreivę. Gali leisti temperatūrai pasiekti 80 C.

      Dėl USB. B450 čipseto draiveriai surašyti? Gal netyčia jungi prie ASMedia USB lizdo. Jiems būna atskiri draiveriai.

    • dutis parašė:

      Naudoju Asus X570-E ir R9 3900x (PBO įjungtas) su BQ Dark Rock Pro 4. PC paleidimo metu fan veikia panašiai ~20% didesniu greičiu negu standartiškai (sumoje ne daugiau nei 50%). Su X370 ir B450 neteko bendrauti, bet kiek teko rinkti sistemų su R5.3600, R3.3100 (stock fan) ir B550 chipset (MB buvo asus) tai 100 % fan įsijungimo metu neteko susidurti. Dėl USB 3 (X570-E) gale nėra problemų, bet priekinėse jungtyse mėgsta nepriimti kai kurių HDD box’u (ypač RaidSonic ICY BOX) galimai neužtenka maitinimo, bet labiau nesu įsigilinęs.

    • Crunk parašė:

      turiu arous b450 pro, su fan viskas gerai veikia, su išoriniais irgi gerai

    • Povilas parašė:

      Pats naudoju b450 tomahawk + r5 3600, nesusiduriau su fan full speed, nei su temp bedoms, tiesa as padares minimalu voltage offset, bet nepamenu kiek, kiek testavau cinebench teste, spartos itakai neturejo, o normal usage temp tik retais atvejais 60c perkopia. ( Thermalright macho rev b. )

  4. AsPaulius parašė:

    Kiek daug AMD buildų. Nice 🙂

  5. RokasS8 parašė:

    Su strix b450-f gaming tas pats ijungus ar restartavus pc isijungia boeing 787 rezimas

  6. XMA parašė:

    Galėtų AMD savo Socket’ui sukurti normalų procesoriaus tvirtinimą, nes kai bandai nuimti procesoriaus aušintuvą, tai kartu išsitraukia ir procesorius 😀 Šitoje vietoje progreso tikrai nėra. Jau tokie bairiai prasidėja nuo Socket 754, 939 🙂

    https://www.youtube.com/watch?v=HCSatTjwdzE

  7. BC00 parašė:

    Kai per porą metų prikepa prie stockinio coolerio, tai ir išsitraukia 😀 Aišku galėtų AMD pridėti lankstinuką, kad netraukti reikia nuimant, o pasukti pirmiausiai. Tai bent nauda būtų iš tokio lankstinuko 🙂

    Bus kelių savaičių bėgyje pora ASUS B550 (ROG ir TUF) – atkreipsiu dėmesį į fan’us.

  8. BC00 parašė:

    Nereikia sukant traukti. Pirma rekomenduojama švelniai pasukti, kad atliptų, ir tik po to traukti. Vien sukant pinai nenulūš, nes veikiančios jėgos nesutampa su CPU įdėjimo-išėmimo kryptimi, t.y. stačiai.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.