„ASRock“ prižiūrima sunkiasvorių dvikova: „Threadripper 1920X“ prieš „Core i9-7900X“

VRM grandinės

Apie jos dizainą galime vėl kalbėti bendrai, kadangi ir šioje srityje skirtumų tarp „Taichi“ ir „Professional Gaming“ nėra. Dviejų radiatorių pora sujungta termo vamzdeliu. Virš TR4 lizdo esantis radiatorius yra keliais milimetrais aukštesnis, jis į viršų stiebiasi ~4 cm, viršijant „Asus ROG Zenith Extreme“ radiatoriaus aukštį ~0,5 cm. Mažesnysis radiatorius pasižymi gilesnėmis įpjovomis nei didesnysis radiatorius, nors jo paviršiaus plotas yra didesnis.

 

 

 

Įdomus ir dar nematytas „ASRock“ sprendimas – pasyvus induktorių aušinimas. Tarp aštuonių induktorių, įjungtų į CPU grandinę, ir mažesniojo radiatoriaus matoma termo juostelė. Likę trys induktoriai priklauso SoC VRM daliai ir papildomo aušinimo iš didžiojo radiatoriaus negavo. Visi pasižymi 60 A stipriu, todėl maksimaliai efektyviai nuima stresą nuo MOSFET tranzistorių.

 

VRM grandinės konfigūracija 8+3. „ASRock“ pasirinko „PowerIRstage IR3555“ galios blokus. Aštuoni galios blokai skirti CPU daliai, likę trys SoC daliai. Skirtingai nei induktoriai, SoC tranzistoriai pasyviai aušinami didžiojo radiatoriaus. Teorinis VRM grandinės stipris siekia 660 A (11x 60 A). Tiek CPU, tiek SoC gavo po atskirą pilnai skaitmeninį „International Rectifier IR35201“ PWM valdiklį. Filtravimą atlieka kitoje PCB pusėje matyti iš tantalo pagaminti POSCAP kondensatoriai. CPU grandinei skirta dešimt tokių kondensatorių, SoC – keturi. Kiekvieno talpa siekia 680 uF, bendrai talpai siekiant 6800 uF ir 2720 uF. CPU mazgo filtruojamoji talpa daugiau nei 1000 uF viršija suskaičiuotą „Asus ROG Zenith Extreme“ pagrindinėje plokštėje.

Operatyvios atminties VRM keturių fazių – po dvi fazes kiekvienam 4 DIMM lizdų rinkiniui. PWM valdikliu paskirtas uP1647P iš „UPI Semiconductor“. Likusią elektrinę dalį sudaro dual N channel „SinoPower SM7341EHKP“ MOSFET tranzistoriai.

 

18 Komentarai

  1. IFeelYou parašė:

    Labai įdomus review ir rezultatai. Žmonėms besirenkantiems 7900X klasės CPU tikrai drąsiai galima rekomenduoti AMD analogą.
    Įdomu būtų sužinoti ne vien VRM, bet ir pačių CPU temperatūras pilnos apkrovos metu. 7900X be delid turėtų būti didesnės…

  2. kernel_panikuoja parašė:

    Idomu, ar siais metais su 2000 serija pavarys daugiau nei 16 branduoliu, ar ne 🙂

    • IFeelYou parašė:

      Suklijuos 2x 1950X ir bus 32 🙂
      O šiaip tai geriau dažnį keltų…

      • Mindaugas Klumbis parašė:

        Gi jau ten vietos keturiems Zen lustams ir taip yra. tik tiek, kad du įjungti.

      • Daimonass parašė:

        Jai atvirai, manau kad ZEN dažnis yra limituotas architekturos. Nemanau, kad pasieks kadanors 5Ghz, nepilant azoto kibirais.

        • kernel_panikuoja parašė:

          Nepasakyciau. Architekturos limitas turetu pasireiksti tuo, kad dazniui kelti uztenka salygiskai nedidelio itampos didinimo, taciau CPU prie tam tikros magiskos reiksmes tiesiog tampa nestabilus. Nesu OC specas, bet kiek zinau, Ryzen 1000 pakelti virs 4GHz ir Ryzen 2000 virs 4.2GHz reikia gan aukstu itampos kelimu. Aisku gali buti taip, kad architektura pradeda limituoti mazdaug ties fiziniu limitu ir vienareiksmiskai nustatyti neimanoma, bet ivertinus ta fakta, kad 2000 serija is esmes ta pati 1000 ir gali stabiliai veikti prie ~4.3GHz, nemanau, kad architektura riboja bent jau prie 4GHz. Is spekuliacines puses ziurint taip pat nemanau, kad AMD butu leidus uarch limita zemiau nei prie 4.5-5GHz, nes tai butu didelis trukumas consumer rinkoje, bet cia tik spejimas.

      • ZeroFM parašė:

        Kels su laiku o ką intel darys toliau su savo šūdpasta … Tuoj intel cpu su K ar X raide gale ne OC darys o underclock kad nesudegtų 😀

  3. gorro13 parašė:

    Vienareiksmiskai money/value yra Reaperis 1900x. 1920x irgi gerai. Koks idiotas sitoj vietoj galetu pirkti Intel??? Tik visiskai neskaiciojantis pinigu, infantilus asmuo arba toks, kuris atsitiktinai pirkdamas sita Inteli, nepastebejo, norom nenorom, kad Ryzenas toks yra…

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.