„ASRock“ prižiūrima sunkiasvorių dvikova: „Threadripper 1920X“ prieš „Core i9-7900X“

VRM grandinės aušinimo rezultatai

„ASRock X399 Taichi“ ir Asus ROG Zenith Extreme VRM grandinių temperatūrų palyginimas tapo komplikuotas po to, kai ant „Taichi“ sumontuotas „ARCTIC Freezer 33 TR“ ėmė aušinti prasčiau. Aušintuvas buvo persodintas mažiausiai tris kartus ir net pakartotinai vėl uždėtas ant „ROG Zenith Extreme“ įsitikinti, kad efektyvumas niekur neišgaravo – naujam oriniui aušintuvui nė iš šio nė iš to prarasti efektyvumą iš esmės neįmanoma, kas ir buvo patvirtinta su „Asus“. Tačiau naudojant „Taichi“ netgi nepavyko pabaigti 20 minučių trukmės apkrovos su „Prime95“ (v27.7) naudojant push konfigūraciją – 1920X viršijo 85 °C ir pradėjo automatiškai mažinti savo dažnį. Privalėjome naudoti push pull konfigūraciją. „Taichi“ + „Freezer 33 TR“ duetas atsidūrė arti kritinės 85 °C temperatūros – šerdis įkaito iki 83,5 °C, kai absoliutus maksimumas su „Asus“ motinine plokšte tesiekė 77,1 °C. Pasak „AIDA64“ parodymų, reali „Taichi“ Vcore įtampa netgi buvo mažesnė (1,286 V prieš 1,280 V), tačiau pamatuotos energijos sąnaudos buvo didesnės ~10 W. Norėdami atmesti teoriją, kad „Freezer 33 TR“ nebegali išsklaidyti papildomų 10 W, padidinome vCore įtampą su „Zenith“ tiek, kad būtų pasiekti 340 W. Testas buvo išlaikytas su solidžia atsarga iki throttle ir „ASRock“ sistema dėl nepaaiškinamų priežasčių liko apčiuopiamai karštesnė. Grįžus prie pradinių nustatymų tarp VRM grandinių buvo užfiksuotas 10 laipsnių pagal Celsijų skirtumas. „Asus“ VRM’as dirbo vėsiau be mažojo ventiliatoriaus paslaugų, kuris, priminsime, įsijungia tik viršijus 70 °C.

 
Iš tinklo (W) VRM temperatūra (po 30 min)
Asus ROG Zenith Extreme (1,2875 V + LVL4 =1,286 V) ~330 64 °C
ASRock X399 Taichi (1,2875 V + LVL3=1,280 V) ~340 74 °C

18 Komentarai

  1. IFeelYou parašė:

    Labai įdomus review ir rezultatai. Žmonėms besirenkantiems 7900X klasės CPU tikrai drąsiai galima rekomenduoti AMD analogą.
    Įdomu būtų sužinoti ne vien VRM, bet ir pačių CPU temperatūras pilnos apkrovos metu. 7900X be delid turėtų būti didesnės…

  2. kernel_panikuoja parašė:

    Idomu, ar siais metais su 2000 serija pavarys daugiau nei 16 branduoliu, ar ne 🙂

    • IFeelYou parašė:

      Suklijuos 2x 1950X ir bus 32 🙂
      O šiaip tai geriau dažnį keltų…

      • Mindaugas Klumbis parašė:

        Gi jau ten vietos keturiems Zen lustams ir taip yra. tik tiek, kad du įjungti.

      • Daimonass parašė:

        Jai atvirai, manau kad ZEN dažnis yra limituotas architekturos. Nemanau, kad pasieks kadanors 5Ghz, nepilant azoto kibirais.

        • kernel_panikuoja parašė:

          Nepasakyciau. Architekturos limitas turetu pasireiksti tuo, kad dazniui kelti uztenka salygiskai nedidelio itampos didinimo, taciau CPU prie tam tikros magiskos reiksmes tiesiog tampa nestabilus. Nesu OC specas, bet kiek zinau, Ryzen 1000 pakelti virs 4GHz ir Ryzen 2000 virs 4.2GHz reikia gan aukstu itampos kelimu. Aisku gali buti taip, kad architektura pradeda limituoti mazdaug ties fiziniu limitu ir vienareiksmiskai nustatyti neimanoma, bet ivertinus ta fakta, kad 2000 serija is esmes ta pati 1000 ir gali stabiliai veikti prie ~4.3GHz, nemanau, kad architektura riboja bent jau prie 4GHz. Is spekuliacines puses ziurint taip pat nemanau, kad AMD butu leidus uarch limita zemiau nei prie 4.5-5GHz, nes tai butu didelis trukumas consumer rinkoje, bet cia tik spejimas.

      • ZeroFM parašė:

        Kels su laiku o ką intel darys toliau su savo šūdpasta … Tuoj intel cpu su K ar X raide gale ne OC darys o underclock kad nesudegtų 😀

  3. gorro13 parašė:

    Vienareiksmiskai money/value yra Reaperis 1900x. 1920x irgi gerai. Koks idiotas sitoj vietoj galetu pirkti Intel??? Tik visiskai neskaiciojantis pinigu, infantilus asmuo arba toks, kuris atsitiktinai pirkdamas sita Inteli, nepastebejo, norom nenorom, kad Ryzenas toks yra…

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.