DC-DC masėms: „Be Quiet! Pure Power 10 CM“ maitinimo šaltinis

Po gaubtu

Kaip jau minėjome, „Pure Power 10“ serijos maitinimo šaltinių OEM gamintojas yra FSP. Topologija, lyginant su „Pure Power 9“ išlikusi ta pati, t.y. „Active Clamp“ + SR (Synchronous Rectifier).

Linijos filtravimą pradeda iškart už AC lizdo esantys du Y kondensatoriai. Prie jų prisijungia dar po du X ir Y kondensatorius bei trys varinės ritės, bet visa tai patalpinta jau ant montažinės plokštės. Labai panašu į tai, kad FSP atsisakė metalo oksido varistoriaus (MOV) – mes jo neaptikome. Viengubas diodų tiltelis aušinamas nedideliu radiatoriumi, kurio dalis, dėl mums nežinomos priežasties, įvilkta į juostą.

 

Pagrindinis elektrolitinis kondensatorius, kurio talpa 390 uF, o maksimalus terminis reitingas 85 °C , pagamintas Taivano kompanijos „Teapo“. Tokio ištvermingumas turėtų siekti ~2000 valandų. Nieko nuostabaus, kad FSP pasikliauna savais valdikliais: 6600 pasirinktas kaip APFC valdiklis, o ant atskiros montažinės plokštės randame porą 6601 pažymėtų IC, kurie prižiūri +3.3 V ir +5 V linijas, generuojamas kitoje pagrindinės montažinės plokštės pusėje esančių DC-DC konverterių. Antrinėje zonoje rastas radiatorius su termo davikliu skirtas +12 V linijos tranzistorių aušinimui. Čia panaudoti dviejų skirtingų serijų „Teapo“ elektrolitiniai (105 °C ) kondensatoriai: SC serijai priklausantys tarnauja iki 2000 valandų, SY – iki 6000 valandų. Prijungiamų laidų panelėje yra keletas polimerinių „CapXon“ kondensatorių, kurie neabejotinai yra geriausi šiame maitinimo bloke. Šalia krašto esanti vertikali PCB laiko „Weltrend WT7527“ mikroschemą, atsakingą už apsaugų suveikimą.

 

  

Šio 120 mm skersmens ventiliatoriaus „Listan“ negamino – jis atkeliavęs iš „Yate Loon“ gamyklos. Tai 2000 RPM pasiekiantis aušinimo įrenginys (12 V/ 0,3 A), kurio turimi „rifle“ guoliai savo struktūra yra artimiausi įprastiems slydimo (angl. sleeve) guoliams.

11 Komentarai

  1. Hidraulinis parašė:

    Ar neturetu but AC-DC. Gal per daug muzikaliai skamba, bet prasmingiau atrodytu nei DC-DC. Suleks mazvaikiai – sakys straipsnio neskaitei, bet kaip ir bepaziuresi juk tinklas tai AC. Nors ka as cia juk ne smulkmenose esme. Svarbiau pats turinys.

  2. BC00 parašė:

    Visgi per daug tylus, kad skleistų AC-DC… 🙂

  3. newdiamond parašė:

    cpu matinimo kabelis ne per trumpas kai psu apacioje ? nes cia panasu, kad gamintojai dar nezino, kad psu dabar daugumoje atveju dedamas apacioje

  4. BC00 parašė:

    Prieš porą dienų teko montuoti PSU į standartinio dydžio ATX mid towerį Pure Base 600, tai absoliučiai jokių problemų su kabelių ilgiais.

  5. woraz parašė:

    ~61dBA aukštesnė pavara? Rimtai?

  6. BC00 parašė:

    Susipažink su testavimo metodika, tada bus aišku, kad net 61 dBA nėra taip baisu, kaip atrodo.

  7. DasMachine parašė:

    Aha man irgi pasirode perdaug 61 dBA, bet paskui pagalvojau kad skales tai nera. Is tikruju tai pasigendu cia palyginamuju grafiku tarp skirtingu PSU.

  8. BC00 parašė:

    Woraz @testavimo metodika skyrelyje „Testavimas“
    DasMachine @kažkada jau minėjau, kad grafikus pateiksime, kai turėsime vienodos galios/panašios kainos tiesioginius varžovus. 750 W FSP Hydro G +/- kaip ir dalinai tiktų, bet kuriuo atveju šių dviejų PSU stipriosios ir silpnosios pusės išryškintos išvadose.
    Kas liečia 61 dBA, priminsiu, kad yra tekę susidurti ir su maitblokiais, kurie pilna apkrova skleidė >75 dBA triukšmą. 61 dBA toli gražu nėra kurtinantis triukšmas, ypač kai efektyvumas tik 80+ Silver.

    • woraz parašė:

      Pirmai nepastebejau, kad testavimo skiltyje parasyta kaip matuota. Idomu kodel pasirinktas matavimas 5cm nuo saltinio? Nenuostabu, kad triuksmo daug. Iprastai matuoja 1m atstumu nuo ausintuvo

  9. BC00 parašė:

    Įprastai išvis niekas nematuoja PSU fano triukšmo, nei jonnyguru, nei hardocp 🙂 Tokia testavimo metodiką taikome nuo puslapio susikūrimo pradžios, todėl greičiausiai nepakeisime.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.