„Dell Alienware AW2518H“: 240 Hz, G-Sync + ULMB ir kažkoks kitoks TN

OSD Meniu

Navigacija po OSD meniu atliekama šešių mažyčių mygtukų pagalba. Septintasis, dešiniausiai esantis mygtukas, leidžia įjungti/išjungti monitorių ir yra vienintelis, turintis LED. Mechaninių mygtukų dizainą taip pat formuoja tris kampus turinti žvaigždė, tik dabar jau aiškesnė nei matyta nugarinėje monitoriaus dalyje. Iš pat pradžių paspaudimo jausmas nebuvo visai prie širdies, tačiau vėliau pripratome. Visgi sakyti, kad tai premium lygio taktilinis jausmas negalime, užtad pati navigacija po meniu nėra sudėtinga.

Bet kurio iš šešių mygtukų spustelėjimas iššaukia greito paleidimo meniu ir papildomą (ekrano viršuje) lentelę, leidžiančią greitai patikrinti labiausiai su žaidimo sesijomis susijusius tris nustatymus: naudojamą spalvų režimą, atsako laiką ir tamsos stabilizatoriaus reikšmę. Pastarasis siūlo greitą prieigą prie režimų (profilių), Game Enhance Mode nustatymų, tamsos stabilizatoriaus, ryškumo/kontrasto nustatymų ir pagrindinio meniu.

Personalize sekcijoje galima priskirti mygtukams kitą greito priėjimo nustatymą. Iššokančių lentelių skaidrumo lygį galima reguliuoti. Jos gali būti arba nepermatomos, arba pro jas gali prasišviesti darbalaukis. Tai reguliuojama iš Menu sekcijos.

Pagrindinis meniu suskirstytas į aštuonias sekcijas. Didesnė dalis pateiktų režimų pavadinti pagal tai, kokio tipo žaidimui yra geriausiai tinkami, pavyzdžiui, FPS, RTS, RPG. Kita dalis susijusi su spalvų temperatūra (warm, cool). Integruotas ir akis mažiau varginantis ComfortView režimas. Vartotojo personalizacijos poreikiams skirti trys (Game 1, Game 2 ir Game 3) konfigūraciniai profiliai.

 

 

Game sekcijoje be profilių integruoti Game Enhance Mode, Response Time ir Dark Stabilizer funkcijos/nustatymai. Response Time yra ne kas kita, kaip dar žinoma overdrive funkcija, turinti pagreitinti pikselių persijungimą, kai didesnės Dark Stabilizer vertės (leidžiamos 0, 1, 2, 3) turėtų pagerinti detalių matomumą itin tamsiose scenose. Monitorius savo kampe geba rodyti žaidimo sekcijos trukmę tam, kad būtų galima laikytis suplanuotų pertraukėlių, taip pat, pasak „Dell“, gali rodyti fps skaičių. Tai įmanoma, kai įjungta G-Sync technologija ir kadrai sutampa su skleistinės dažniu, kitu atveju bus rodomas aktyvus skleistinės dažnis. Visa tai prieinama Game Enhance Mode skirsnyje.

 

 

AW2518H pašvietimas valdomas iš AlienFX Lightning sekcijos. Čia vartotojas renkasi vieną iš 17-os atspalvių arba gali nustatyti (spectrum -> on), jog keistųsi vienas po kito ratu. Žinoma, palikta galimybė pašvietimą visiškai išjungti.

12 Komentarai

  1. Strelok parašė:

    Alienware yra gameriu apple. Uz 450 eur galima normalu 4k IPS 27“ paimti.

    • BC00 parašė:

      Su 240 Hz, G-Sync, ULMB ir ultra greitais pikseliais? Nereikia lyginti obuolių su apelsinais.

      • Strelok parašė:

        Ok, fair point.

        • Mindaugas Klumbis parašė:

          Obuoliai ar apelsinai, bet pavyko ir man biški šį monitorių pačiupinėt. Premiumas jaučiasi, įpakavimas naglas, stovas tvirtas ir stabilus. Žinoma už tai primokėti kažkiek reikia. Pats monitorius irgi kažko priburtas, kad TN geriau rodė. Aišku TN lieka TN, bet kai geimeriai perka dėl greičio tai į tą ir orientuotas. Kitas klausimas lieka tik, ar verta pirkti tuos 240 Hz, ar pasitenkinti 144 Hz, o sutaupytus pinigus kažkur kitur padėti.

          • BC00 parašė:

            Tokių variantų, kaip 25″ G-Sync + ULMB + 144 Hz kaip ir nebelikę prekyboje. 144 Hz vs 240 Hz gali svarstyti nebent FreeSync pirkėjai, bet jau kaip sakiau, man 40-50 eurų yra visiškai verti daug geresnės surinkimo kokybės, prailgintos garantijos ir kitų mažesnių smulkmenų. Dar pažiūrėjau į tiesioginio AW2518H konkurento AOC AG251FG kainą. Šitas tikrai turi identišką AUOptronics panelę, tačiau dar +50 € nėra už ką mokėti.

  2. ghettoKid parašė:

    Įsigyjau AW2518HF versija ir susiduriau su problema, pajungus per HDMI veikia viskas, tik žinoma ant 120hz, po kelių dienų įsigyjau mini DP į DP laidą, kad veiktu tie 240hz, bet pajungus pastaruoju būdu gaunu „No DP Signal Found“ ar pan…

    Sistema jungiu prie nešiojamo, kuris turi 1x HDMI 1.4, 1x miniDP 1.4 ir 1x miniDP 1.2, per pastaruosius miniDP portus nėra jokio signalo.

    Gal turite idėjų ? Ačiū!

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.