„Dell Alienware AW2518H“: 240 Hz, G-Sync + ULMB ir kažkoks kitoks TN

Gamyklinis spalvų tikslumas

Gamykliškai AW2518H turi aktyvuotą Standard profilį. Ryškumo reikšmė nustatyta 75 %. Plika akimi galima atspėti, kad monitorius naudoja standartinę spalvų gamą, sRGB, ką patvirtino matavimai, parodę, kad AW2518H aprėpia 96 % sRGB paletės. Per daug buvo aprėpti žali bei raudoni atspalviai, taip leidžiant monitoriui atvaizduoti kai kuriuos atspalvius su papildomu gyvumu. Visgi kai kurie regionai nebuvo pilnai padengti. Išplėstinė AdobeRGB gama buvo aprėpta 75 %. Sunku pasakyti, kokiai reikšmei nustatyta gamma, kadangi monitoriaus nustatymuose šio parametro keisti nėra galimybės, tačiau matavimai parodė, kad gamma prilygo 2,3. Tai sudarė labai mažą 5 % nuokrypį nuo pageidautinos 2,2 reikšmės. 2,3 reikšmė yra pavydėtinai geras rezultatas, kadangi žaidimų monitoriai neretai turi 2,0 ir dar žemesnes realias reikšmes.

 

Baltas taškas (6400 kelvinų) yra šiek tiek per šaltas, tačiau nuokrypis itin nedidelis, vos 1,5 %. Rezultatas labai artimas siekiamybei, t.y. 6500 kelvinų. Juodos spalvos gylis lygus 0,41 cd/m², kas davė neįspūdingą 700:1 kontrastą. TN matricoms paprastai būdingas didesnis kontrastas, viršijantis 800:1. Bus įdomu pažiūrėti, kiek galima pasistūmėti į priekį sumažinus ryškumą ar tiesiog sukalibravus monitorių. Iš dėžės ištraukto AW5218H ryškumas siekė beveik 300 cd/m². Tai yra žymiai per daug ilgiau trunkančiam naudojimui – akys paprasčiausiai greitai pavargs. Oficialiai „Dell“ skelbia, kad šio monitoriaus maksimalus ryškumas siekia 400 cd/m². Mūsų kalibratorius rodo, kad AW2518H netgi sugeba priartėti prie 450 kandelų į kvadratinį metrą. Labai įspūdinga. Tačiau kam tokie didžiuliai nepanaudojami skaičiai? Apie tai pakalbėsime sekančiuose apžvalgos skyriuose. Stipraus monitorius kontrasto linija ryškumo atžvilgiu turi rodyti tiesi. Atmetus tai, kad monitorius nebus naudojamas su nuliui lygiu ryškumo nustatymu, kontrasto langas tėra 70 :1. Geras rezultatas, kurio viršutinė riba vis dar galėtų būti didesnė. Prieš kalibravimą maksimalus santykis siekia 730:1.

Norintiems lengviausiu būdu spalvas padaryti šiltesnes arba šaltesnes AW2518H siūlo warm ir cool profilius. Džiugu matyti, kad abiems atvejais išlaikomas pastovus intensyvumas, o gautos balto taško vertės į vieną ir į kitą pusę pakrypsta labai akivaizdžiai: ~5300 kelvinų su warm profiliu ir beveik 9800 kelvinų su cool profiliu, kai atskaitos taškas yra 6500 kelvinų.

12 Komentarai

  1. Strelok parašė:

    Alienware yra gameriu apple. Uz 450 eur galima normalu 4k IPS 27“ paimti.

    • BC00 parašė:

      Su 240 Hz, G-Sync, ULMB ir ultra greitais pikseliais? Nereikia lyginti obuolių su apelsinais.

      • Strelok parašė:

        Ok, fair point.

        • Mindaugas Klumbis parašė:

          Obuoliai ar apelsinai, bet pavyko ir man biški šį monitorių pačiupinėt. Premiumas jaučiasi, įpakavimas naglas, stovas tvirtas ir stabilus. Žinoma už tai primokėti kažkiek reikia. Pats monitorius irgi kažko priburtas, kad TN geriau rodė. Aišku TN lieka TN, bet kai geimeriai perka dėl greičio tai į tą ir orientuotas. Kitas klausimas lieka tik, ar verta pirkti tuos 240 Hz, ar pasitenkinti 144 Hz, o sutaupytus pinigus kažkur kitur padėti.

          • BC00 parašė:

            Tokių variantų, kaip 25″ G-Sync + ULMB + 144 Hz kaip ir nebelikę prekyboje. 144 Hz vs 240 Hz gali svarstyti nebent FreeSync pirkėjai, bet jau kaip sakiau, man 40-50 eurų yra visiškai verti daug geresnės surinkimo kokybės, prailgintos garantijos ir kitų mažesnių smulkmenų. Dar pažiūrėjau į tiesioginio AW2518H konkurento AOC AG251FG kainą. Šitas tikrai turi identišką AUOptronics panelę, tačiau dar +50 € nėra už ką mokėti.

  2. ghettoKid parašė:

    Įsigyjau AW2518HF versija ir susiduriau su problema, pajungus per HDMI veikia viskas, tik žinoma ant 120hz, po kelių dienų įsigyjau mini DP į DP laidą, kad veiktu tie 240hz, bet pajungus pastaruoju būdu gaunu „No DP Signal Found“ ar pan…

    Sistema jungiu prie nešiojamo, kuris turi 1x HDMI 1.4, 1x miniDP 1.4 ir 1x miniDP 1.2, per pastaruosius miniDP portus nėra jokio signalo.

    Gal turite idėjų ? Ačiū!

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.