K70 CORE: kol kas pati patraukliausia „Corsair“ klaviatūra?

K70 CORE iš arčiau

„Corsair“ būdingame geltoname fone vaizduojama K70 CORE yra be riešo poilsio elemento – tai puikiausias sufleris, kad jo komplektacijoje nebus. Pasirodo, ne visų spalvų K70 CORE priklauso šis aksesuaras, nors įsitikinome, kad apatinis korpuso kraštas yra įmagnetintas. Verta pažymėti, kad komplektacijoje nėra kepurėlėms nuimti skirto įrankio.

 

The K70 CORE korpusas sudarytas iš centre esančios aliumininės plokštelės ir ją iš išorės gaubiančios plastikinės dalies. Klaviatūros viduje yra bent keli sluoksniai EVA (angl. Etilen-Vinil-Acetate) medžiagos, siekiant pritylinti paspaudimus ir su jais susijusius atgarsius. Klaviatūros svoris nesiekia 950 gramų ir pagal šių dienų standartus tai lengvasvoris ir kompaktiškas produktas, kadangi turi siaurus kraštus.

Mes gavome US ANSI modelį, kuris turi 104 mechaninius klavišus. K70 CORE palaiko N-key rollover funkciją, kuri vienu metu leidžia paspausti ir sėkmingai registruoti neribotą skaičių simbolių. Vienas iš dviejų Win klavišų yra pakeistas Fn klavišu, greta patalpintas Menu klavišas. Pagrindiniai simboliai patalpinti centro viršutinėje kepurėlės dalyje, o antriniai apačioje. Tas pats galioja Fn klavišų eilėje.

 

K70 CORE naudoja paprastą (guma apvilktą) kabelį, kurio ilgis ~1,8 metro. Kabelis pasibaigia A tipo USB jungtimi. „Corsair“ rekomenduoja prijungimui naudoti USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0) versijos sąsają. Iš ABS plastiko pagamintame dugne gamintojas nepaliko takelių kabelio pravedimui, tačiau iš kairės klaviatūros pusės išeinantis kabelis neturėtų painiotis su dešiniau pozicionuotu pelės kabeliu.

Klaviatūra stovi ant keturių guminių pagalvėlių. Atlenkiamos viršutinės kojelės leidžia keisti klaviatūros aukščio poziciją.

Dešiniajame višutiniame kampe be LED indikatorių „Corsair“ įrengė programuojamą plokščio tipo media mygtuką. Gamykliškai geltonais rėžiais papuoštas ratukas atlieka garso stiprumo didinimo/mažinimo funkciją, tačiau su iCUE jam taip pat galima priskirti kitą funkciją.

 

US ANSI versija pasižymi dviejų sluoksnių ABS klavišais, kai kitų kalbų modeliai naudoja plonesnių sienų klavišus su lazeriu išėsdintais simboliais, o tai reiškia, kad skirtingų išdėstymo klaviatūros pasižymės ne tik skirtingu ilgaamžiškumu, bet ir RGB apšvietimo intensyvumu.

 

„Corsair“ naudoja savo sukurtus linijinius MLX Red jungiklius, kurie turi daug bendro su „Cherry MX Red“ jungikliais. Aktyvacijai reikalinga 45 g jėga, pati aktyvacija įvyksta 1,9 mm gylyje, o visas paspaudimo kelias siekia 4 mm. Labai panašiomis specifikacijomis pasižymi ir „Cherry MX Red“. MLX Red jungiklio kojelė pagaminta iš POM termoplastiko, kuriame patalpinta nerūdijančio plieno spyruoklė. Didesni klavišai (kaip spacebar, abudu shift, enter) turi papildomus stabilizatorius, o po spacebar’u dar ir patalpintas spacialus paminkšitnimas. Visi jungikliai, įskaitant ir stabilizatorius, yra lengvai sutepti.

9 Komentarai

 1. I_ADV_I parašė:

  Iš foto iškart matau tas pačias bėdas, kaip ir ant mano klavos:

  1. Lemputes matai tik jei stačiai sėdi prie jos ir ant foto jos vos vos kyšo iš už mygtukų. Gal kitiems ir neaktualu, o aš amžinai nematau kada CAPS įjungta kada išjungta.

  2. Brūkšneliai ant F ir J klavišų arba dekoratyviniai arba jų visai nėra, ant foto nesimato. T y – jie vos vos jaučiasi ir tai tikrai trukdo greitai ir tiksliai rašyti.

  Ko nepamatysi ant foto ir testuojant – ar po metų, po dviejų nenusitrins mygtukų dažai, tai įdomu ar kiti gamintojai naudoja kažką geresnio ar tas pats kaip pas mane.
  Jei kam įdomu – mano klava Cooler Master CK550 – biudžetinė/mechaninė.

 2. BC00 parašė:

  1. Man asmeniškai neaktualu. Gal kas ir ryšis iškelti LED į padebesius, kai šiais laikais mechaniniai klavišai tokie aukšti.
  2. Irgi neaktualu, matyt per daug intuityviai rašau 🙂 iš foto matosi, kad F ir J turi brūkšnelius.
  3. Taip, čia jau problema. Turiu seną cheap Microsoft membraninę klavą, ten jau A kepurėlėje tuoj skylė atsiras, ne tik kad nebesimato A raidės ar juodų dažų.
  K70 CORE turi double shot ABS kepurėles, ten nenaudojami dažai raidėms. Bet vėl ne visų spalvų K70 CORE modeliai šitą high end savybę turi…

  • I_ADV_I parašė:

   Niekas nesako, kad reikia „į padebesius“ tiesiog tie LED taškiukai galėtų būti aukščiau, arba vietoj taškiukų būtų brukšniukai, to pilnai pakaktų, tačiau gamintojai nekreipia kažkodėl į tai dėmesio, kas keista, nes tai papildomai nekainuotų.
   Jo, ant kitų foto pažiūrėjęs pamačiau brūkšniukus ant F ir J, pirmoje nesimato.
   Netikiu, kad brūkšniukų nebuvimas visais atvejais nepadeda, mano atveju reikia nukelti pirštus nuo default padėties ten kai šauktuką padedi ir panašiai – ir jei dėl to reikia sugaišti momentą, kad pažiūrėti arba užčiuopti – tai čia minusas.
   Tebeturiu savo pirmąją PC klavą iš Fortako (nes pati pirmoji buvo nuo ZX Spectrum, tai nžn ar čia PC skaitosi 🙂 Tai va – aiškiai juntami brūkšniukai – akivaizdus privalumas. Gal aš neturiu tokio intuityvumo įgūdžio lygio kaip tamsta 🙂
   Tai tiek, geros dienos.

 3. Eilinis parašė:

  Naudoju K70 core jau trečią savaitę. Perėjus nuo membraninės klaviatūros prie K70, pasijuto didelis skirtumas. Reikia daug mažiau jėgos spaudant mygtukus (tai pastebėjau, nes mėgstu su riešu užkliūti space mygtuką :D).
  Garsas neerzinantis, gal net sakyčiau malonus kliksėjimas (norisi kuo daugiau rašyti).
  Pastebėjau problemą su icure programa, kartais pametą kliaviatūrą, todėl atitinkamai nebeveikia ratukas. Kad vėl veiktų, reikia pilnai paleisti iš naujo kompiuterį (restart nepadeda), arba padaryti kliavatūros restart nustatymuose.
  Dėl ratuko – tai labai patiko, kad galima programuoti, kas leido nustatyti, kad jis atlieka du darbus: pirmą reguliuoju garsą, antrą stumdau puslapius į šonus.

 4. Raijmiss parašė:

  Turiu logitech k120 ir po mechanines daugiau nieko nenoriu. Tobulesnes klaviaturos net neisivaizduoju.

 5. Hellas parašė:

  Logitech MX keys FTW! Kelis menesius naudoju ir negaliu atsidziaugti

 6. iTroubl3 parašė:

  Darbe naudoju apie 8 metus CM Storm Quick Fire XT su mėlynais cherry mx switchais, namuose 6 metus CM Masterkeys PRO L RGB su cherry mx brown, tiek viena tiek kita esu patenkintas, atsinaujinti neplanuoju.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.