K70 CORE: kol kas pati patraukliausia „Corsair“ klaviatūra?

Išvados

Per daug painiavos ne vien dėl klavišų ilgaamžiškumo priklausomybės nuo išdėstymo tipo, bet ir riešo atramos (ne)buvimo komplektacijoje. Pasirodo, ne visų spalvų K70 CORE klaviatūroms priklauso riešo poilsio elementas. Toks „Corsair“ neapibrėžtumas mums ne itin patinka, ne veltui buvome tie, kurie gavo testavimo pavyzdį be šio aksesuaro. Bet ir likę šiek tiek nuskriausti, manome, kad 100 € kainuojanti K70 CORE mūsų nenuvylė.

Nepaisant galimų nesusipratimų K70 CORE yra viena iš geresnę vertę turinčių „Corsair“ siūlomų klaviatūrų, kuriai neuždėtas milžiniškas antkainis vien už vardą. Mums ne itin rūpi neatjungiamas kabelis (didesnis minusas kabeliui skirto pravedimo dugne trūkumas), tačiau už 100 € gauname ilgaamžes klavišų kepurėles, kokybiškus „Corsair“ MLX Red jungiklius (tai vieninteliai su K70 CORE komplektuojami jungikliai), užtildytą korpusą,, o taip pat multifunkcinį ratuką, kuris ne tik atlieka garso stiprumo reguliavimo funkciją, bet ir gali padėti naviguoti po puslapius ir pan. Maža to, taktiliškai ratukas pasirodė labai malonus, kadangi yra sugraduotas ir sukant skleidžia click garsą. MLX Red savo veikimu paliko labai artimą įspūdį „Cherry MX Red“ jungikliams. Kas juos labiausiai skiria, tai – pasipriešinimo jėga, kurios atrodo reikia kiek daugiau MLX Red jungikliams, nors techniniai parametrai (ta pati aktyvacijos jėga, aktyvacijos taškas ir viso paspaudimo gylis) kone identiški. Visgi K70 CORE yra kitokia už daugelį kitų MX Red jungiklius naudojančių klaviatūrų dėl užtylinto korpuso. Išgirdus klavišus iškart kyla įtarimas apie galimai panaudotus MX Silent Red jungiklius – tok triukšmą sugeriančiomis medžiagomis išklotas K70 CORE korpusas bei papildomas jungiklių sutepimas.

Nors pavadinime nėra RGB, K70 CORE pašvietimą turi tokį, kokį priklauso. Nors įgudusi akis gali pastebėti, kad dėl dvisluoksnių ABS kepurėlių pašvietimas kai kur nėra vienalytis/tolygus (žiūrėti foto viršuje), tačiau tai pernelyg negadina galutinės nuomonės apie šią klaviatūrą. Mums ji patiko.

9 Komentarai

  1. I_ADV_I parašė:

    Iš foto iškart matau tas pačias bėdas, kaip ir ant mano klavos:

    1. Lemputes matai tik jei stačiai sėdi prie jos ir ant foto jos vos vos kyšo iš už mygtukų. Gal kitiems ir neaktualu, o aš amžinai nematau kada CAPS įjungta kada išjungta.

    2. Brūkšneliai ant F ir J klavišų arba dekoratyviniai arba jų visai nėra, ant foto nesimato. T y – jie vos vos jaučiasi ir tai tikrai trukdo greitai ir tiksliai rašyti.

    Ko nepamatysi ant foto ir testuojant – ar po metų, po dviejų nenusitrins mygtukų dažai, tai įdomu ar kiti gamintojai naudoja kažką geresnio ar tas pats kaip pas mane.
    Jei kam įdomu – mano klava Cooler Master CK550 – biudžetinė/mechaninė.

  2. BC00 parašė:

    1. Man asmeniškai neaktualu. Gal kas ir ryšis iškelti LED į padebesius, kai šiais laikais mechaniniai klavišai tokie aukšti.
    2. Irgi neaktualu, matyt per daug intuityviai rašau 🙂 iš foto matosi, kad F ir J turi brūkšnelius.
    3. Taip, čia jau problema. Turiu seną cheap Microsoft membraninę klavą, ten jau A kepurėlėje tuoj skylė atsiras, ne tik kad nebesimato A raidės ar juodų dažų.
    K70 CORE turi double shot ABS kepurėles, ten nenaudojami dažai raidėms. Bet vėl ne visų spalvų K70 CORE modeliai šitą high end savybę turi…

    • I_ADV_I parašė:

      Niekas nesako, kad reikia „į padebesius“ tiesiog tie LED taškiukai galėtų būti aukščiau, arba vietoj taškiukų būtų brukšniukai, to pilnai pakaktų, tačiau gamintojai nekreipia kažkodėl į tai dėmesio, kas keista, nes tai papildomai nekainuotų.
      Jo, ant kitų foto pažiūrėjęs pamačiau brūkšniukus ant F ir J, pirmoje nesimato.
      Netikiu, kad brūkšniukų nebuvimas visais atvejais nepadeda, mano atveju reikia nukelti pirštus nuo default padėties ten kai šauktuką padedi ir panašiai – ir jei dėl to reikia sugaišti momentą, kad pažiūrėti arba užčiuopti – tai čia minusas.
      Tebeturiu savo pirmąją PC klavą iš Fortako (nes pati pirmoji buvo nuo ZX Spectrum, tai nžn ar čia PC skaitosi 🙂 Tai va – aiškiai juntami brūkšniukai – akivaizdus privalumas. Gal aš neturiu tokio intuityvumo įgūdžio lygio kaip tamsta 🙂
      Tai tiek, geros dienos.

  3. Eilinis parašė:

    Naudoju K70 core jau trečią savaitę. Perėjus nuo membraninės klaviatūros prie K70, pasijuto didelis skirtumas. Reikia daug mažiau jėgos spaudant mygtukus (tai pastebėjau, nes mėgstu su riešu užkliūti space mygtuką :D).
    Garsas neerzinantis, gal net sakyčiau malonus kliksėjimas (norisi kuo daugiau rašyti).
    Pastebėjau problemą su icure programa, kartais pametą kliaviatūrą, todėl atitinkamai nebeveikia ratukas. Kad vėl veiktų, reikia pilnai paleisti iš naujo kompiuterį (restart nepadeda), arba padaryti kliavatūros restart nustatymuose.
    Dėl ratuko – tai labai patiko, kad galima programuoti, kas leido nustatyti, kad jis atlieka du darbus: pirmą reguliuoju garsą, antrą stumdau puslapius į šonus.

  4. Raijmiss parašė:

    Turiu logitech k120 ir po mechanines daugiau nieko nenoriu. Tobulesnes klaviaturos net neisivaizduoju.

  5. Hellas parašė:

    Logitech MX keys FTW! Kelis menesius naudoju ir negaliu atsidziaugti

  6. iTroubl3 parašė:

    Darbe naudoju apie 8 metus CM Storm Quick Fire XT su mėlynais cherry mx switchais, namuose 6 metus CM Masterkeys PRO L RGB su cherry mx brown, tiek viena tiek kita esu patenkintas, atsinaujinti neplanuoju.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.