„Kingston XS2000“: kartu mažiausias ir pats greičiausias?
Intro
Jau spėjome paturėti įvairiausio plauko išorinių SSD kaupiklių. Pradedant turinčius įprastą 5 Gb/s sąsają ir baigiant Thunderbolt 3 turėjusiu „Patriot EVLVR“. Būtent pastarasis įrenginys yra likęs su greičiausiojo statusu, tačiau šiandien „Kingston“ yra pasiruošusi titulą atimti. XS2000 nenaudoja ištaigios TB sąsajos, kuri labai apsunkina išorinio SSD panaudojimą siekiant visada turėti maksimalią spartą. „Kingston“ pasirinkimas taip pat nėra nekaltas, kadangi USB 3.2 Gen 2×2 (20 Gbps) lizdą pagrinde turi tik high end klasės pagrindinės plokštės. Tiesa, tai nebūtinai turi būti Z790 ar X670 šeimų pagrindinės plokštės. USB 3.2 Gen 2×2 lizdą galima surasti ir B650 bei dar anksčiau išleistose B660 pagrindinėse. 2 TB talpos XS2000 žada iki 2000 MB/s siekiančius linijinius greičius. Nėra abejonių, kad sintetikoje XS2000 pasiims savo titulą, bet ar kaupiklis bus pats greičiausias ir realiose užduotyse.
Aš rinkčiausi Nvme USB-C dežutę už ~30€ ir pigų 2TB Nvme SSD, toks komplektas už ~160€ būtų didesnis, bet universalesnis ir greitesnis daiktas.
Variantas. Aišku vien išorinė dėžutė svertų bent 3x daugiau, bet kad ir toks kaip Kingston NV2 turėtų dirbti greičiau nebelikus pSLC.
P.S. yra SilverStone MS12, dar nepaleistas į „produkciją“, jeigu ką…
https://www.silverstonetek.com/en/product/info/storage/MS12/
Dar ir surasti kokybišką dėžutę reikia… 🙂
Kas jose nelaiko?
“čipai” prasti galimai, į servisą neveždavau, per brangus išsiaiškinimas. Vien kiek HDD usb3 pakeitęs esu, o tarkim WD originalas kaip laiko taip laiko. Vienos dėžutės leisdavo max HDD greitį pasiekti, bet ilgai nelaikydavo, kitos laikydavo bet max 40MB/s stabilių.
m2 kišti norisi, nes reikia dažnokai pervežt didelių paimčių failus, bet baisu jog dėžutė m2 įrenginio nesuvarytų…
Na nesirenkant iš pigiausio segmento, plius Type C, suvarymo ar susivarymo tikimybė turėtų būt gerokai mažesnė.
Kokį galėtum parekomenduoti SSD enclosure usb c + nvme 2tb?
Tarkim https://www.senukai.lt/p/hdd-ssd-korpusas-axagon-eem2-gtr-1-8/k9xc plius https://www.kainos.lt/kietieji-diskai/lexar-nm620-2tb-lnm620x002t-rnnng-v2895170 Realus kopijavimo greitis bus ~500MB/s. Reiktų pasidairyti dėžučių testų, bet kiek esu mates pirkti geresnę nelabai apsimoka, ypač kai pati jungtis kompe gali būti per lėta, nebent tokios spartos per mažai.
Pagrindinis privalumas šitaip darant yra tai, kad galima nemažai sutaupyti perkant patį SSD, plius ateityje jį galima perdėti į PC esant poreikiui.
Paimsim tokį Lexar su kokia nors išorine dėžute testukams 🙂