Įperkami 144 Hz – „AOC G2590PX“

Monitoriaus meniu (OSD)

Visų AOC monitorių valdymas yra labai panašus: priklausomai nuo modelio gauname daugiau arba mažiau pasirinkimų. Nuotraukose meniu padarėme neperšviečiamą, gamykliškai jis kiek praleidžia už savęs esantį vaizdą. Meniu padalintas į 8 skiltis (su „Exit“). Viena skiltis yra neveiksni, nes naudojama tik esant analoginiam vaizdo šaltiniui (VGA).

Pradžiai galime pakalbėti apie viską valdantį vieną daugiafunkcinį mygtuką-kojelę. Jį paspaudus patenkame į pagrindinį meniu. Ten, spausdami į vieną ar kitą šoną, galime naviguoti. Nesant OSD, su mygtuku iš karto galime iššaukti sekančias komandas: į apačią – „Dial Point“, į viršų – įvesties pasirinkimas, į kairę – žaidimo režimas („Game Mode“), paspaudę į dešinę greitojo kreipties meniu negauname .

Pirmoje „Luminance“ skiltyje rasime kontrasto (angl. Contrast), ryškumo (angl. Brightness), „Eco Mode“ (serija pasirinkimų su nekeičiamais ryškumo nustatymais), gama ir dinaminio kontrasto (DCR) nustatymus.

 

„Color Setup“ skiltyje galime keisti spalvų temperatūrą. Gamykliškai būna nustatytos šiltos (angl. Warm) spalvos. Bet galima pasirinkti normalias ar šaltas spalvas. Toliau „DCB Mode“. Tai – dinaminis spalvų paryškinimas. „DCB Demo“ greitai leidžia peržvelgti, kaip atrodo paryškintų spalvų režimai pusėje ekrano rodant esamus nustatymus, kitoje pusėje – kaip atrodo naujas pasirinkimas. Dešiniau matome spalvų kanalų nustatymus.

Toliau – „Picture Boost“ skiltis. Čia programinė įranga leidžia ryškiau apšviesti norimą ekrano dalį. Galime reguliuoti ryškesnio ploto dydį, vietą ir ryškumą.

„OSD Setup“ skiltyje galime keisti meniu kalbą: lietuvių tarp jų nėra. Sekantis, „Timeout“ nustatymas, nurodo, po kiek laiko meniu išsijungs. Žemiau – DisplayPort (DP Capability) standarto pasirinkimas. Šioje skiltyje dar galime reguliuoti meniu vietą bei persišvietimą. Jis pakeistas, kad geriau matytųsi meniu nuotraukose.

„Game Setting“ skiltyje – pagrindiniai žaidėjams reikalingi nustatymai. Čia greitai galėsime pasirinkti jau gamykliškai sukonfigūruotą profilį, jų yra keletas. Tarp jų šokinėti galime ir ant monitoriaus esančio valdiklio pagalba net neinant į OSD. Dar matome ir „Low Input Lag“ režimą, kuris pagal nutylėjimą įjungtas, tai turi padėti monitoriui veikti greičiau. Čia, žinoma, galima pagreitinti pikselių atsako laiką (mes nerekomenduotume peržengti „medium“ nustatymo). Šioje skiltyje dar galime keisti „LowBlue“ režimą, jei esate jautrus mėlynos spalvos galimai žalingam poveikiu. „Game Color“ leidžia keisti spalvų intensyvumą, pasirinkę mažiausią nustatymą matysime vaizdą tik nespalvotai, o su maksimaliu nustatymu spalvos taps stipriai per intensyvios. Galiausiai „Dial Point“ nustatymas, jį įjungus ekrano viduryje matome taikiklį.

„Extra“ skiltyje galime pasirinkti automatinį ar rankinį įvesties šaltinį. „Auto Config“ naudojamas tik esant analoginiam signalui. Išjungimo laikmatis leidžia nustatyti iki 24 valandų atidėjimą. „DDC/CI“ įgalina monitoriuje esantį sensorių, kuris stebi kaip pakreiptas monitorius. Jį pasukus į kitą padėtį, prisitaiko ir vaizdas. Paskutinė opcija yra gamyklinių parametrų atstatymas (Reset).

15 Komentarai

  1. Marichuana parašė:

    Mano akimis (pun intended), ~24″ 144Hz TN monitorius nebegali kainuoti 250eur, kai už panašią kainą C24FG73 su VA matrica galima paimt 😀

  2. ziogzzz parašė:

    Siaip nereiktu lyginti 27″ 1080P ir 24″ 1080P, nes as tikrai imciau 24″ 1080P, negu pries tai minetus KG271C ar G2790PX, nes 27″ jau minimum turi buti 1440P rezoliucija – o 24″ 1080P – 144 hz tikrai geras variantas ir nereikia GTX1080 ar 1080 Ti. Mano PG279Q jau 2-3 metus puikiai tarnauja ir GTX1080 sakyciau uztenka ant ribos (Ultra nustatymais dazniausiai zaidziant), bet jei biudzetas butu mazesnis tikrai imciau 24″ 1080P – 144 hz. (prie jo koki GTX 1070)

    • adex parašė:

      na cia jau salyginis dalykas vieniems 27 1080p yra normalu, kitiems ne. cia vaidmeni atlieka ir ant kiek arti zmogus sedi prie monitoriaus ar ilindes ar normaliai, na ir dar akies astrumas.

      • ziogzzz parašė:

        Tikrai manau mazai kas rinktusi 27″ 1080P, ypac kai 24″ 1080p tikrai geriau (detalesne rezoliucija). Buvau paemes Benq XR3501 pagrinde sim racingui irgi youtubeje sake kad uztenka 2560×1080 rezoliucijos, tai tuo metu dar turejai dell 24″ 1080p , kosmaras su tuo benq ir tokia rezoliucija, grazintas iskarto buvo, kvadrateliu sou, nei antialasing nepadejo x2, nei x4, dirt rally zaidziant, vnz baisu. Vienintelis kur man isipaiso 27″ 1080p, tai tris tokius monikus sim racing’ui – o jei ivairiem zaidimams ir viena monitoriu turint tai tikrai 24″ 1080p rinktis vertetu. P.S. po 24″ man 27″ buvo gan per didelis, nors kai pripratau manau 24″ per mazas atrodytu, pg279q irgi nebuciau pirkes bet tuo mer 24″ nebuvo su g-sync, ips, 144hz. Tai tiek.

        • Mindaugas Klumbis parašė:

          Pats dar nebandžiau 27 su Full HD, bet bandžiau 35 ir 2560 x 1080. Naudotis galima, bet pamatyti kvadratėlius nesunku. Žaidimuose tai mažiau matėsi. Naudoti galima, bet jei yra pinigų geriau ką nors su didesne rezoliucija.

        • newdiamond parašė:

          Naudoju 1080 ant 27″ kazkokio diskomforto nejauciu. Bet gal del to, kad nesu koks gaming visishkas nerd.
          BenQ GW2760s.
          Del ghosting, net nezinau gal jis yra, bet zaidi ir nematai.
          Vienas kas man uzkliuna (bet cia gali buti mano beda), kad akis kartais suerzina zaidziant koki FPS

    • Andria parašė:

      Jeigu super mario žaidi gal ir užtenka 1070 ant 144hz FHD. O realiai 1080Ti man daug kur trūksta. Aš nesuprantu kokia prasmė pirkt High Refresh monitorių ir kas antram rimtesniam žaidime turėt 70-90fps. Žmonės taip pabando, o paskui rėkauja nesamones (Strelok) kas refresh rate nieko neduoda.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.