„Asus ROG Strix Flare“ su mėlynu „Cherry MX“ prieskoniu

Žvilgsnis iš arčiau

„Asus ROG Strix Flare“ visa klaviatūra yra tamsiai pilka ir atrodo labai solidžiai. Jos korpusas yra plastmasinis, bet jis vis tiek labai tvirtas. Klaviatūros korpuso paviršius nėra plokščias, dešiniame kampe matome šukuoto metalo efektą, kairės pusės dažymas yra lygus. Šukuoto metalo efektas tęsiasi ir per riešo poilsio elementą. Šonuose  ir apačioje esantis rėmelis yra siauras, viršuje platesnis, nes ten sutalpinti multimedia mygtukai. Pažvelgus matome labai gerą bendrą vaizdą.

Klaviatūros šonuose dažnai nerandame nieko įdomaus, bet čia slepiasi švytinčios juostelės; kaip jos atrodo, pamatysite vėliau.

Iš priekio pamatome tik STRIX užrašus ir griovelį, skirtą pritvirtinti riešo poilsio elementą. Galinėje dalyje pastebime vieną USB jungtį. Čia galima prijungti norimą USB prietaisą. Norint naudoti šią USB jungtį reikia įkišti abu kabelio USB kištukus.

„Asus ROG Strix Flare“ laidas yra gan storas, nes gale yra du paauksuoti USB kištukai. Vienas yra klaviatūrai, o kitas USB šakotuvui, įmontuotam klaviatūroje. Šie kištukai išsišakoja iki galo likus apie 30 cm, kiekvienas turi piktogramą su savo funkcija. Laidas yra įvilktas į medžiaginę rankovę.

Ant mygtukų panaudotas šriftas yra gan aiškus, simboliai ne per maži. Klaviatūros mygtukai turi subtiliai ant šono užrašytas antrines funkcijas, taippapildomais simboliais ar užrašais neteršiamas jų viršus. Naudojantis ta pačia filosofija, „Asus“ labai gražiai ant tarpo mygtuko šono įkomponavo „Republic of Gamers“ užrašą. Jis neerzina, bet visada matai, kad tai ROG serijos produktas. Patys mygtukai yra malonūs liesti, išgaubti patogesniam paspaudimui.

 

  

Klaviatūra turi dedikuotus multimedia mygtukus ir labai patogų paspaudžiamą/pasukamą ratuką garsui. Visi multimedia mygtukai įtaisyti kairiame viršutiniame kampe. Čia dar yra ir „Win Lock“ mygtukas, kuris užrakina „Windows“ pradžios juostos iššaukimo mygtuką. Tokia „Win Lock“ mygtuko pozicija tikrai labai gera, be to, jam aktyvuoti nereikia spausti jokių papildomų mygtukų.

Skaičių blokas standartinis, savo vietoje, bet virš jo matome įdomų pagražinimą. Į klaviatūra yra įkištas skaidrus plastikas su „Asus“ akimi. Ši skaidri plastmasė nuo RGB apšvietimo švyti. Geriausia yra tai, kad į ją galime įkišti savo norimą paveikslėlį. Tam yra speciali išpjova

Apvertę klaviatūrą matome guminius padus, kurie yra geros kokybės, ir klaviatūra ant stalo laikosi labai tvirtai. Atlenkiamos kojelės irgi turi guminius padukus. Apačia nėra vientisa, čia be „Asus“ akies matome įvairius išraižymus.

Klaviatūra dar turi ir riešo poilsio elementą, jis irgi yra plastmasinis. Jo dizainas suderintas su klaviatūra. Matome bendrą puošybos elementą – šukuoto metalo efektą einantį per dešinę pusę. Ant riešo poilsio elemento neįkyriai užrašyta „Republic of Gamers“. Pats riešo elementas prideda labai daug patogumo rašant ar žaidžiant. Riešo elementas turi du iškilimus, kurie įlenda į klaviatūroje esančias skylutes.

Dabar galime pasižvalgyti, kur yra specialūs „Asus ROG Strix Flare“ mygtukai. Klaviatūra leidžia naudotojui konfigūruoti RGB apšvietimą pasitelkus funkcinį mygtuką; jei norima pilno funkcionalumo, teks naudoti „Asus Aromry“ programinę įrangą. Klaviatūros kairė ir dešinė rodyklės leidžia keisti efektą. Norint keisti ryškumą, tą darantį mygtuką rasime multimedia zonoje.

Klaviatūra turi ir macro mygtuką, jis yra antrinė ALT funkcija.

Kita didžioji dalis mygtukų su antrine funkcija yra kairiame viršutiniame kampe. Virš raidžių esantys 1-5 skaičiai leidžia pasirinkti vieną iš penkių profilių, juos modifikuoti galime „Armory“ programėlėje. Skaitmuo šeši mus sugrąžina į numatytąjį profilį. Norint viską aktyvuoti reikia laikyti funkcinį mygtuką. ESC mygtukas atstato gamyklinius parametrus.

Dar aukščiau matome antrines „F“ mygtukų funkcijas; čia galime keisti klaviatūros atsako greitį.

42 Komentarai

  1. Andria parašė:

    Entuziazmas lieka entuziazmu.. Bet 200 europietiškų už klaviatūrą… Per pus pigesni daiktai, labai panašias galimybes suteikia 🙂 Ta RGB beprotystė, puikus būdas gamintojas pasipelnyt.

  2. IFeelYou parašė:

    Klaviatūra – 100 eur
    Asus ROG – 50 eur
    RGB – 50 eur

    Problem? 🙂

    • Andria parašė:

      Gerai būtų.. Tas Rog gal 100 greičiau 😀 Geriau aš jį su printeriu atsispausdinsiu … Šiaip apskritai į Asus pradedu jau nežiūrėt. Tampa Samsungu. Premium kaina už niekinius privalumus.

      • BC00 parašė:

        Nieko tokio… Kartais automobilių pramonėje tokie privalumai, kaip aliumininiai kondyškės regulaviamo žiedeliai vietoje plastmasinių, kainuoja tūkstančiais ar net dešimtimis 😀

        • DziugoSuris parašė:

          ta pati apie low end huawei galima pasakyt, prikisti bloatware kaip ir low endai samsungai. man patinka malalietkos kurie susiskaldo a/j serijos samsungiukus ir poto verkia 😀 😀 !
          j oled’o sukulimas be pvm 50+ euru ir pakeitimo, a-80+ euru kainuoja 🙂 galiausiai puse telefono kainos vien uz ekrana arba viso tel kaina 🙂
          motorola-mazesne sparta bet labai geros baterijos ant e5/e5 plus modeliu, buna palagina, arba xiaomi redmi 5plus(4k mah baterija) ir geras price to performance.
          meizu/xiaomi/motorola kaip budget smartphones butu geriausia sakyciau verslo klases santykiu norint androido. kitiems iphone del duomenu apsaugos.

          razer ne ka pigiau nei asus iseina ant aksesuaru, kartele ir aukstesne turi savo overprice’intam junk;ui 🙂
          vienintele reiksminga razer pele tik death adder series.
          siaip fnatic gear rush klava uz 70-80euru gali gaut. siuo metu ir logitech dvieju mechankiu kainos ne itin kandziojas naudojanciu romer-g switches arba corsair strafe.

  3. Justaaz parašė:

    Taip, Asus patampa ar netgi jau patapo tik vardu.. Nors realiai šio modelio neciupinejau tačiau nemanau, kad „pramuša“ k95 platinum. Pastarąją naudoju pats. Kaip bebūtų keista, k95p džiugina mane kasdien, dažniausiai šiek tiek pasinaudojus daiktu pradeda lįsti trūkumai ir visa kita, kaip kad logitech g933, beprotiskai erzinantis girgzdejimas, ar g900 per garsus clickai.. Asuso motininė nuvylė.. Devintoji Formula, viskas kaip ir okey su ja, bet turi kažkokių anomalijų su garso korta, sumokėjus tokius pinigus ir gaunant tik tokia kokybę, daugiau nebesinori nieko įsigyti iš asus.. Taip pat nuvylė ir strixas 1080ti, coil whine…

    • Andria parašė:

      Tai 1080Ti be coilwhine, kad gausi šansas labai mažas. Man su Evga pasisekė 🙂 Lygiai taip pat mane nuvylė Strix Z 370F gaming. (RGB bugai). Ištaisė viską, bet kartu su pataisymu gauni ir naują mikro kodą.. Asus šiuo metu pačioj viršūnėj manau. Burbulas kažkada sprogs 🙂

      • BC00 parašė:

        Vėl nieko tokio… 😀 Man buvo ant ASRock X399 Taichi RGB pakibęs. Šviečia baltai ir niekas nepadeda, nei BIOS reset, nei softo versijos kitos… Teko su google pagalba išmokt kaip rankele perrašyt RGB mikrokodą ir tai buvo vienintelė išeitis arba RMA 🙂
        Na o coil whine kaip ir labiau pripažintas loterija. Viena to paties gamintojo korta gali jį turėt, kita ne, nes šį dalyką gali nulemti PC komponentų visuma. Pas mane ROG Strix 1080 Ti labai minimaliai cypia, o jei prisiminsiu kaip cypė Strix Vega 64, tai galima sakyti, kad net neturi coil whine.

    • IFeelYou parašė:

      Hmm, nu tikrai nekokia patirtis. Aš anksčiau ASUS gerbėjas nebuvau, ir nežinau ar dabar esu, tačiau ASUS 1080Ti Poseidon tikrai labai vykusi korta: temperatūros -10C* nuo Strix, garso mažai, coil whine nebuvo, OC max geras, out-of-the box irgi OC geras, dizainas super.
      Motininė ASUS Apex VI turbūt viena geriausių motininių kurias turėjau per visą gyvenimą, kartu su Gigabyte SOC. ASUS bios nėra kad itin patiktų, tačiau funkcionalumo 100%, taip pat nelabai patinka kad tik 4x ram slot’ai, tačiau visa kita tiesiog perfect. O ir tie slot’ai 4x padaryti dėl geresnio RAM OC…

    • DziugoSuris parašė:

      SS pasistenge sikart su headset’ais. arctis pro tapo ju teigimu „10-30khz high resolution audio“ headset’u. galetu tik pakeist mikrofono dizaina arba padaryt ji nuimama. kauseliai visdar nesiekia tokios kokybes ka audiotechnica ant savuju OB headset’u siulo arba sennheiser’is su game one.
      mano nuomone SS galetu panaudoti brainvawz kauseliu dizaina-is isores dirbtine oda o vidineje dalyje veliuras del itin gero komforto ir garso izoliacijos.
      visas tas 7.1/5.1 surround sound;as yra pigu budas iskisti preke su realiai neegzistuojancia kokybe. visai kaip astro gaming gear’as-dabar priklauso logitech. uz ta kaina gali jau dairytis i hifi aparatura, arba paimti analogiskas ausines hd600/650 sennheiseriams kurios vadinasi massdrop hd6xx, brandintos sennheiserio ir powered by massdrop.

  4. Mindaugas Klumbis parašė:

    Aš tai iš vis seniai nekreipiu į kažkieno pasakymus tas daiktas šūdas, nes man sugedo ar kažkas neveikė. Genda high endas, genda low endas čia jau kaip pasiseks, nuo to niekas neapsaugotas. Aišku pikta, kai būna produktas išleidžiamas su įgimta kokia nors problema, bet tas pasitaiko visiems gamintojams. Užsienyje tai nors problemų nėra jei kas neveikia, nuėjai ir atgavai lengvai pinigus, pas mus pirma nusiųs į garantinį, liksi be daikto mėnesį, o atgavus daiktą paaiškės, kad problemos neišspręstos.

    Šiaip seniai aišku, kad Asus labai naudojasi savo vardu ir kartais produktai yra brangesni nei konkurentų, bet būna atveju, kad jų produktai ir pigesni. Asus tikrai ne veltui karaliauja pagrindinių plokščių rinkoje, nes dažniausiai jų high end motininės geriausios lyginant su konkurentams, o kitoms užtenka Asus vardo.

    Kaip man gerai, kad aš nelabai buvau prekių ženklų vergu ir juo nesu dabar.

  5. Andria parašė:

    Coil Whine dažnai šiaip nulemia surinkimo kokybė. Aukšta temp kai kuriais atvejais ištaiso savaime. Nžn prieš modinimą ir aš nieko prieš, kartais, net įdomu 😀 Bet kai konkurentai siūlo geresnius sprendimus už tuos pačius pinigus… Pvz pirkau MSI x299 GAMING PRO CARBON. 273 eurai. Asus šioj kainos kategorijoj neturi ką pasiūlyt.. TUF.. 30 eurų brangesnė ir nieko aš ten geresnio be m2 aušinimo ar to usb/bt flasho su programine įranga nematau. Asus manau mb dėmesio vertos tik top end serijos. Na bet kiekvienam savo 🙂 IFeelYou, 10 laipsnių geresnė aušinant vien oru ar vandenį pajungus? Jei vien oru super, jei ir vandens reikia tai joks čia pasiekimas. Senais laikais buvau gigabyte fanas, vėliau Asus, dabar pereinu prie MSI 😀 Bent mano MB modelis, pagal savo kainą lūkesčius pateisino su kaupu 🙂

    • BC00 parašė:

      X299 Pro Carbon turėjau, bandžiau, patiko 🙂 Bet pavyzdžiui Tomahawk ir dar atrodo du modeliai žemiau išvis turėtų būti uždrausti, nes pusė VRM komponentų sumontuoti plynam lauke be aušinimo. MSI visi laiko kaip daug geresnį VGA gamintoją nei MOBO. Ir su tuo negalima nesutikti pažiūrėjus, ką jie deda į savo high end AM4 plokštes. X399 komponentai jau geri, bet aušinimas tragiškas. Bet čia kalbant bendra prasme. Šiaip visi gamintojai turi silpnų ir stiprių modelių savo bagažuose ir aklai pasitikėti vardu, buvusia patirtimi ar serijos statusu perkant next produktą nėra visai protinga 🙂

      • Andria parašė:

        Savaime suprantama 🙂 Nemažai apžvalgų persiskaičiau ir t.t rinkdamasis. Man tik realybė kiek su VRM skiriasi nei tavo testuose 🙂 Turėjau z170 m7 ir šią. Rimtesnių priekaištų neturiu, ko nepasakyčiau apie asus 🙂 Paskutinė superinė Asus MB man buvo Maximus VII hero. Maximus VIII Hero, B350F Gaming, z370f gaming turėjo tikrai rimtų problemų 🙂

    • kernel_panikuoja parašė:

      As OC nedarau, bet man irgi susidaro toks ispudis, kad Asus tik high end’a jamt. Tarkim kazkada ziurejau 150-170EUR motkas, tai uz jas iseina tik STRIX pigiausi variantai, ir as realiai nematau ten kazko ypatingo (non-OC case). Gal kaip entuziastu forume nuskambes lochiskai, bet sioje kainu kategorijoje man is vis Asrock labiausiai patiko, bent is teoriniu feature ir komponentu 😀

      O siaip tai jo, reikia ziuret konkretu modeli.

  6. Strelok parašė:

    200 eur… man jau 100 eur uz klaviatura moketi buvo gaila. Paskutiniu metu teko pasidometi mechaninemis klaviaturomis, tai tikrai sakyciau overpriced variantas, bet manau, kas perka ASUS produkcija jau seniai ta zino ir taip.

  7. ZeroFM parašė:

    https://www.youtube.com/watch?v=c-_S5Tt-gbw jau geriau tokios klausytau nei mechaninės . Ir apskritai jau geriau už pele daugiau mokėsiu nei klaviatūra

  8. svabas parašė:

    neblogai kai gali nustatyt kiekvieno mygtuko spalvą, bet tas viso kompo RGB raibuliavimas ir mirgėjimas man kažkoks absurdas
    https://media.giphy.com/media/rl0FOxdz7CcxO/giphy.gif

  9. Minde parašė:

    Man tai pas ASUS tragedija desctop aplikacijos, n metu turi bugu, nepatogu naudotis, atrodo, kad berankiai ir besmegeniai programavo ir dizainino. Pvz turiu strix vaizdo plokste, tai oc programele tikra tragedija. Nusimusa nustaymai, perkrovus pasirodo, nieks nenusimyse. Pvz issaugau nustymus rodo, kad neissisaugo, bet realiai issisaugo. Kaio tokia komoanija toki s gali i pasauki leisti.

  10. DziugoSuris parašė:

    Ne i tema bet radau andria ir ifeelyou ligotumo sprendima su rgb ir delid
    https://m.1a.lt/kompiuteriu_komponentai_tinklo_produktai/korpusas_ir_ausinimas/kompiuteriu_korpusai/lian_li_dk04x_black lianli desk case xdds

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.