2 TB „Seagate FireCuda“ hibridas, ar verta?

SSHD prieš SSD

Pradėjus kopijuoti didelius failų masyvus, pasimatė „Seagate FireCuda“ Achilo kulnas. Prasidėjus kopijavimui, failų perkėlimas iš vienos disko vietos į kitą keletą sekundžių vyksta greitai, maždaug 180 MB/s greičiu, bet po to sulėtėja iki maždaug 55 MB/s ir toks lieka viso perkėlimo metu. Suprantama, „Seagate FireCuda“ neturi šansų pasipriešinti anksčiau bandytiems SSD kaupikliams, o failų kopijavimo sparta tikrai nuvilia. Pastebime, kad kartojant testus šioks toks pagerėjimas buvo su fotografijomis ir programomis, bet užfiksuotas sulėtėjimas su video failais. Skirtumai maži, viskas daugiau paklaidos ribose.

Išarchyvuojant didelį kiekį failų vėl užtrunkama ilgai, „Seagate FireCuda“ nuo SSD kaupiklių atsilieka kartais. Nuo maždaug 4 iki beveik 9 kartų, kai lyginame su NVMe SSD. Kartojant užduotį viskas įvyksta keliomis sekundėmis greičiau, bet tai maža paguoda, nes bendrai sugaištama keturios su puse minutės.

Diegiant žaidimus vėl kartojasi ta pati „Seagate FireCuda“ problema. Failai iš vienos disko vietos į kitą juda ne taip greita, kaip mes norėtume. SSD kaupikliai vėl yra greitesni kartais, jei lyginame su NVMe SSD, tai sparta skiriasi dar labiau. Kartojant diegimą matomas šioks toks progresas, bet labai menkas.

Panašu, kad žaidimo krovime hibridinis kaupiklis pagaliau turi, ką parodyti. Išvedus pirmų trijų bandymų vidurkį „Seagate FireCuda“ kiek atsilieka nuo SSD kaupiklių, bet kitoje lentelėje galite pamatyti, kad žaidimą leidžiant kelis kartus, sparta nemažai išauga. Ji, tiesą sakant, yra labai panaši į kitų SSD kaupiklių. Žaidimą vėl bandant paleisti po kurio laiko ir po kitų testų, žaidimų užsikrovimo sparta nepablogėjo ir liko SSD lygio.

„Windows“ krovimasis irgi yra svarbu. Panašu, kad „Microsoft“ savo operacinei sistemai yra pritaikę geras optimizacijas, nes „Seagate FireCuda“ nedaug atsilieka nuo SSD kaupiklių. Gaila, bet kartojant „Windows“ užkrovimą daugiau spartos negauname.

17 Komentarai

  1. IFeelYou parašė:

    Labai geras review +1. Pagaliau kažkas viešai iškėlė šitą hibridinę nesąmonę, kuri jau nuo pat išleidimo pradžios buvo aiškus pravalas. 8 GB buferis yra aiškiais per mažas, neaiškiai apibrėžtas ir nelabai turi tikimybę didėti, nes tai iškeltų pačių diskų kainą, o pingant SSD po kelių metų iš vis nebebus prasmės pirkti tokius hibridus.

    • neblogai parašė:

      8GB buferis yra mažas, bet įdėjus 16 ar 32GB didelio skirtumo kainai nebūtų. Nelabai aišku, kodėl Seagate taip taupo. Na o kalbant apie ‘pravalą’- tai SSHD tikrai toks nėra, ypač kalbant apie nešiojamus kompus- kur HDD dar lėtesni, vietos dėti SSD+HDD ne visada yra, o didesnės talpos SSD per daug iškelia kainą.

      • Mindaugas Klumbis parašė:

        Aš tai bet kurią dieną pasiimčiau 256 SSD vietoj 1 TB SSHD. kaina ta pati.

        Pastaruoju metu kiek apie nešiojamus domėjausi, žmogeliai nusiperka su HDD ir galvoja, kad sugedęs kompas, nes prijungus prie interneto pradeda update siųstis, o tada kompu naudotis nebeįmanoma.

      • IFeelYou parašė:

        Matyt ne taip ir pigiau, jeigu daugiau neįdeda. Nors greičiausiai tiesiog nemato prasmės, nes sHDD pirkimai yra juokingai maži, kaip ir jų pasirinkimas. Juolab kad juos gamina tik užsistabarėjęs Seageitas.
        Tiems kas nešiojamą naudoja kaip nešiojamą – dėtis didelį diską nėra jokios prasmės, o tiems kas naudoja kaip stacionarą vieta viduje nėra aktuali, nes yra išoriniai diskai.
        O ar pravalas ar ne pamatysim po kelių metų. Galiu lažintis kad jų prekyboje nebebus. Jau dabar 500Gb SSD kainuoja 100 eur, kas laptopo kainos tikrai labai neiškelia, nebent tai itin biudžetinis laptopas, o į tokį niekas ir sHDD nedės.

        • neblogai parašė:

          Gali būti kad išties SSHD greit išnyks- bet ‘sustabarėjimą’ aš matau kiek kitaip. Tiesiog- matau kad 3TB HDD prieš 4.5 metų kainavo tiek pat, kiek dabar. Jokių katastrofų/potvynių, ar išaugusios HDD paklausos tikrai nebuvo. Taigi, matyt HDD gamintojai pastaruosius ~5 metus tiesiog melžia vartotojų rinką, į HDD ar SSHD nelabai investuodami, o tik naudodamiesi jau seniausiai sukurtomis technologijomis bei gamybos linijomis tiek, kiek eis, ir visą tą laiką nemažindami kainų. O kam tuos pinigus skiria- investicijoms į serverinius HDD, SSD, ar išsidalina kaip pelną- čia jau jų reikalas.

          • IFeelYou parašė:

            Pilnai sutinku. Aš asmeniškai tiesiog esu už progresą. HDD yra jau tikrai sena technologija ir paraleliai sparčiai tobulėjant visiems kitiems komponentams (CPU, VGA…) ji tiesiog tampa bottlenecku šiuolaikianiuose kompiuteriuose. sHDD mano manymu tiesiog buvo bandymas įkurti prigęsusį laužą ir kaip Tu ir sakei dar kažkiek ilgiau pamelžti rinką.

      • Minde parašė:

        M2 atmintis neuzima vietos

  2. svabas parašė:

    turiu WD Blue 1 TB SSD SATA Windowsams, 1TB FireCuda ir 1TB BaraCuda, 55MB/s greitis tik kopijuojant FireCuda disko viduje, kopijuojant iš BaraCuda į FireCuda video ar iso failus greitis išlieka apie 175MB/s. Legalūs žaidimai dažniausiai instaliuojami tiesiai iš interneto, taigi instaliavimo greitis priklauso nuo interneto greičio. Žaidimų paleidimo greitis gal ir nelabai skiriasi tarp SSD ir SSHD, bet Windowsai su įnstaliuotom įvairiom papildomom paleistim daug greičiau pasikrauna nei SSHD ir šiaip su SSD Windowsai ir exploreris dirba sklandžiau

    • Mindaugas Klumbis parašė:

      Taip kopijavimas viduje 55 MB/s, bet tie kas jau pirks SSHD vieną diską ir teturės. Tikiu, kad kopijuojant į kitą diską greitis bus normalus, bet didesnį greiti duoda bet koks diskas kai iš jo kopijuojama į kitą. Man 55 MB/s šiais laikais yra nepriimtina net su mechaniniu kaupikliu, lyg tokią spartą ar didesnę turėjau su kažkokiu kietu disku prieš 10 metų.

      • svabas parašė:

        tai 55 MB/s čia su video ir iso failais, koks nors didelis žaidimo failas su daug visokių subfolderių ir failų net iš disko į diską kopijuojant greitis nukrenta iki 30MB/s

        • IFeelYou parašė:

          Būtent. Pabandykit nukopijuot 2000 nuotraukų ar MP3 failų po 3 MB, tai ta sparta bus 8MB/s.

        • Mindaugas Klumbis parašė:

          Labai keista, bet kopijuojant programų papkę, ten visokio šlamšto priversta, labai panašus greitis kaip su video. Bet žinau, kad kai kurie failai net su SSD juda labai lėtai, kelių MB greičiu.

          Dar kiša jam koja, kad dideli kiekiai tų failų, vieną filmą tai greitai permeta iš vienos vietos į kitą.

    • Minde parašė:

      Zaidimo paleidimo greitis nesiskiria, gak tu juokauji, skiriasi kaip diena ir naktis. Ant bajerio isirasiau zaudima ant hdd, tai galvojau isprotesiu

  3. duomenysplius parašė:

    Duomenu atkurime tai vieni is prastesniu disku kadangi silpnoji vieta butent eina per ta sshd kas praktiskai sunkiai yra tvarkoma kadangi ten veikia kitaip negu visi galvoja 🙂

  4. r00lz parašė:

    Turiu įsidėjęs 2TB Firecuda į xbox one x. Tai skirtumas tikrai yra lyginant su paprastu hdd. Be to davė 5 metus garantiją. Šiaip labai nišinis produktas, bendram naudojimui kompiuteryje neapsimoka tikrai.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.