„Threadripper 1920X“ redux’as su monstriška „Asus ROG Zenith Extreme Alpha“ ir įspūdingo grožio 64 GB „Corsair Dominator Platinum RGB“ atminties

Kokie „Zenith Extreme Alpha“ privalumai prieš „Zenith Extreme“?

„Zenith Extreme Alpha“ pradeda savo pasirodymą nuo to paties, nuo ko pradėjo „Zenith Extreme“ ,t.y. nuo įspūdingos komplektacijos. Atrodo, kad buvo pasirūpinta viskuo. Pradedant tokiomis detalėmis, kaip tvarkykles turintis mažytis ROG atmintinukas ar į medžiagines rankoves įvilkti SATA duomenų kabeliai (įvilkti 2, iš viso 8) ir baigiant praktiškesniais dalykais, kaip išoriniai termo diodai ar prailginimai RGB juostelėms. Daugeliui pačius svarbiausius priedus išpakavome: mobilią 2T2R WiFi anteną, HB SLI tiltą, Fan Extension modulį ir DIMM.2 pridėtinę plokštę.

Tarp „Zenith Extreme“ ir „Zenith Alpha Extreme“ yra tiek akivaizdžiau pastebimų, tiek labiau paslėptų skirtumų. Akis pirmiausia ant „Alpha“ modelio labiausiai pastebi gigantišką VRM radiatorių, kuris nusitęsia beveik per visą EATX formato montažinės plokštės plotį. „Alpha“ motininei plokštei būdingi 30,5 x 27,7 cm išmatavimai. Į akis labiausiai krinta tai, kad atnaujintas X399 flagmanas įgavo daugiau prabangos klasės akcentų, įskaitant stiklinę zoną virš I/O panelės ir metalinius intarpus tarp PCIe lizdų, kurių išdėstymas kiek pasikeitė lyginant su „Zenith Extreme“. Bnedras vaizdas pernelyg nepakito – liko tamsus matinis PCB išdažymas ir didžiulis mikroschemų rinkinį aušinantis radiatorius, priešaky turintis ROG akį.

Kita „Zenith Extreme Alpha“, kaip ir „Zenith Extreme“, pusė, yra pridengta nugarine plokštele, ne tik suteikiančia konstrukcijai tvirtumo, bet ir savo krašte laikančia RGB pašvietimu iliuminuotą juostą. Juodos spalvos plokštelė beveik atkartoja visą kitoje pusėje likusio VRM radiatoriaus ilgį.

Nors nuo „Alpha“ niekur nedingo keturi mechaniniai PCIe 3.0 x16 lizdai, jie dabar išdėstyti kiek kitaip. Aukščiausiai esantis buvo atitrauktas nuo CPU lizdo, taip padarant motininę plokštę kur kas geriau suderinamą su oriniais aušintuvais. Du viduriniai lizdai „sulipo“, kas 4-way SLI/„CrossFireX“ palaikymą „apkarpė“ iki 3-way SLI/„CrossFireX“. Savo ruožtu elektrinis PCIe x16 lizdų pralaidumas nepasikeitė – liko x16/x16/x8/x8 kombinacija. PCIe 2.0 x4 lizdą pakeitė 3.0 specifikacijos bei buvo išimtas vienintelis anksčiau buvęs PCIe 2.0 x1.

Kitas stambus į akis krintantis pokytis – tarp PCI-Express išplėtimo lizdų įsiterpęs metalinis gaubtas. Jis atlieka dvi funkcijas. Pirmoji – estetinė. Gaubtas gražiai įsikomponuoja greta didžiulio X399 mikroschemų rinkinį aušinančio ROG radiatoriaus. Antroji – aušinimo. Po gaubtu yra paslėptas vienas iš trijų M.2 lizdų, į kurį įstatytas SSD perduos šilumą būtent metaliniam gaubtui. Šis lizdas priima PCIe 3.0 x4 magistralę turintį M.2 2280 formato SSD. Pralaidumu su kitomis struktūromis nesidalinama.

Iš abiejų TR4 lizdų šonų integruota po 4-is DIMM lizdus, kuriuose galima sutalpinti iki 128 GB DDR4 operatyvios atminties. „Asus“ nurodo, kad „Alpha“ palaiko maksimalaus 3600 MHz (O.C.) dažnio DDR4 modulius, kurie nepalaiko klaidų taisymo bei priklauso un-buffered grupei. Aštresnė akis pastebės, kad DIMM lizdai yra arčiau TR4 lizdo, kas potencialiai gali sukelti problemų diegiant aukštus modulius į vidinius DIMM lizdus ir naudojant blogesnį suderinamumą su tokiais moduliais turintį orinį CPU aušintuvą.

Į DIMM.2 lizdą dabar montuojama speciali pridėtinė plokštė, iš abiejų pusių turinti po radiatoriaus lakštą. Šią „Asus“ inovaciją pirmą kartą pamatėme apžvelgdami „ROG Maximus XI Gene“ pagrindinę plokštę. Kiekvienoje pusėje telpa po 22110 formato SSD kaupiklį, kuris gali naudoti arba PCIe, arba SATA magistralę. Kiekvieno M.2 lizdo pralaidumas po 32 Gb/s, pralaida su niekuo nesidalinama. Prisimename, kad su „Zenith Extreme“ komplektuojama pridėtinė plokštė leido papildomai tvirtinti mažo skersmens ventiliatorių. Atsiradus radiatoriui šitos galimybės nebeliko, tačiau testuodami „Gene“ buvome įtikinti, kad jie neturėtų prasmės, kadangi radiatoriaus aušinimo efektyvumas yra labai aukštas.

Originali „Zenith Extreme“ buvo komplektuojama su „Areion“ 10G pridėtine tinklo plokšte. Jos „Aquantia AQC-107“ modulis užtikrino 10 Gbe pralaidumą ir atgalinį suderinamumą su 1/ 2,5/ 5 G standartais. Ant „Alpha“ montažinės plokštės taip pat suradome AQC-107 modulį, siūlantį tuos pačius 10 Gbe. Tiesa, funkcionalumo atžvilgiu šis sprendimas geresnis, kadangi nereikia aukoti nei vieno PCIe x16 lizdo pridėtinei plokštei, o su moduliu susietas RJ-45 lizdas jau sumontuotas pačioje I/O panelėje.

„Alpha“ nesiūlo galimybės rankiniu būdu išjungti PCIe 3.0 x16 lizdų – ant jos nebematome mažytės dėžutės su slankikliais, kuri leido tai padaryti, tačiau „Alpha“ gavo papildomą antrąją adresatinę 4-1-pin (5 V, 3 A) RGB galvutę. Ji buvo patalpinta greta 90° kampu pasuktų dviejų 8-pin EPS12V lizdų. Po jais didesnis įjungimo/išjungimo mygtukas ir mažesnis sistemai perkrauti.

 

Akylesni pastebės, kad po SATA portais nebėra 32 Gb/s pralaidumo U.2 lizdo. „Asus“ nusprendė atsisakyti populiarumo stokojančio U.2, kuris originaliame „Zenith Extreme“ modelyje dalinosi pralaidumu su ketvirtuoju PCIe 3.0 x16 lizdu. Papildomai „Alpha“ gavo septintąjį ir aštuntąjį SATA 6 Gb/s portus, kurie valdomi „ASMedia“ valdiklio. Kiti šeši „pririšti“ prie X399 mikroschemų rinkinio ir tinkami RAID masyvų sudarymui.

„Alpha“ pagrindinėje plokštėje atsirado antras fizinis BIOS. Po TR4 lizdu stovi indikaciniai LED, nurodantys, kuris 128 Mb dydžio BIOS aktyvuotas. Tai atliekama apačioje montažinės plokštės esančio specialaus mygtuko pagalba. Čia randame visus kitus pagalbinius mygtukus ir slankiklius, kuriuos turėjo originali „Zenith“, įskaitant Slow Mode slankiklį, priverčiantį CPU dirbti taikant mažiausią įmanomą dažnio daugiklį, taip pat RSVD slankiklį, kuris automatiškai nustato specifines CPU įtampas naudojantiems aušinimą azotu ir taip panaikina cold boot problemą. Ši savybė veiksni tik su tam tikrais procesoriais ir tik esant minusinei temperatūrai. ReTry mygtukas praverčia tada, kai sistema tampa neveiksni ir perkrovimo mygtukas nereaguoja, o Safe_Boot leidžia patekti į BIOS, jeigu buvo panaudoti netinkami nustatymai be būtinybės anuliuoti visus BIOS nustatymus. Tarp mygtukų esantis LN2 trumpiklis panaikina nustatomų įtampų ribojimą, pavyzdžiui, operatyviajai atminčiai ar procesoriui.

Apačioje taip pat sumontuota papildoma molex jungtis naudojantiems galingas multi GPU konfigūracijas, 4-pin 5050 bei 3-1-pin adresatinių RGB galvučių pora, Node lizdas, pora vidinių USB 2.0 ir viena USB 3.1 Gen 1 galvutė.

Į SSD skirtą vietą korpuse tvirtinama ir į Node lizdą jungiama FAN Extension pridėtinė plokštė yra funkcionalesnė nei ta, kuri buvo komplektuojama su „Zenith Extreme“. Modulis turi šešis 4-pin PWM lizdus, tris lizdus išoriniams termo diodams, be to, atsirado trys 4-pin RGB 5050 lizdai. Funkcionalumą praplėtęs FAN Extension dabar reikalauja nebe molex, o 6-pin PCIe maitinimo.

Kaip minėjome, garso posistemės zona uždengta nebe plastmasiniu, o iš metalo pagaminto dangteliu. Nuo bendro PCB atskirta „SupremeFX“ garso posistemės sandara liko nepakeista. Šalia „Realtek ALC1220“ kodeko, pasiekiančio 113 dBA SNR įėjime ir 120 dBA SNR išėjime, integruotas 32 bitų/384 KHz „ESS Sabre 9018Q2C“ DAC‘as. Į ausines išvedamam garsui sustiprinti skirtas „Texas Instruments OPA2836“ operacinis stiprintuvas, kurį radome kitoje PCB pusėje. Filtruojančiais kondensatoriais pasirinkti „Fine Gold“ serijos „Nichicon“ „polimerinukai“.

I/O panelėje vaizdas beveik nepasikeitęs. Čia yra aštuoni USB 3.1 Gen 1 (5 Gb/s) lizdai, BIOS nustatymus anuliuojantis CLR_CMOS mygtukas, Flashback mygtukas, kuris inicijuoja BIOS atnaujinimą iš atmintinuko, bei analoginiai garso išėjimai su S/PDIF. Lyginant su „Zenith“ čia atsirado du papildomi A tipo USB 3.1 Gen 2 (10 Gb/s) portai ir „Alpha“ dabar iš viso siūlo 3x A tipo ir 1x C tipų. Kadangi „Aquantia AQC-107“ modulis buvo integruotas ant pačios montažinės plokštės RJ-45 lizdas atsidūrė I/O panelėje. Antrasis (raudonos spalvos) RJ-45 lizdas susietas su gigabitiniu „Intel I211-AT“ tinklo moduliu. Dviejų juostų 802.11ac WiFi valdomas „Intel Wireless-AC 9560“ modulio. Palaikoma Bluetooth 5.0 versija ir MU-MIMO.

Audio išvestys gauna gražų apšvietimą

RightMark Audio Analyzer rodo šiek tiek prastesnius rezultatus už tuos, kuriuos turėjo „Zenith Extreme“. Triukšmo lygis padidėjęs nuo -109 dBA iki -105,5 dBA, o dinaminis diapazonas sumažėjęs nuo 112 dBA iki 109 dBA. „Alpha“ fiskuoja šiek tiek geresnio dinaminio iškraipymo vertę (0,00103 vietoje 0,0022 %), tačiau intermoduliacinio triukšmo grafoje matome tik very good įvertinimą, kai „Zenith Extreme“ rezultatas šioje grafoje buvo įvertintas puikiam.

2 Komentarai

  1. TomasP parašė:

    Laukiu testu su 2990WX. 😀

  2. BC00 parašė:

    Grečiau padarysime su Zen 2 nei su 2990WX 🙂

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.