Apžvalgos ir straipsniai
Mažylė: „Sapphire R7 360 Nitro OC“
Šįkart mažytei, išskirtinai mini-ITX korpusams pritaikytai, „Sapphire R7 360 Nitro OC“ teko mažiau parankus konkurentas – pirmos kartos pilnai aktyvuotas Maxwell‘is arba GTX 750 Ti.
„Naim Mu-So“: liesk, sukiok, klausyk...
Tarptautinėje garso aparatūros erdvėje puikiai žinomi „Naim“ nori savo kolonėlę pavadinti paskutiniu „viskas viename“ mados šauksmu, kuris apjungia dizainą, funkcionalumą ir garso kokybę.
Stiklinė „In Win 901“ dėžutė
„In Win 901“ pastatytas iš itin tvirto aliuminio, turi grūdinto stiklo šoninius gaubtus ir pasižymi „hot swap“ HDD/SSD dėklais. Pridedame specialiai 120 mm AiO sistemai sukurtą vidaus konstrukciją.
„Focal Dimension“ audio sistema
Įspūdžiai apie prancūzų gamybos „Focal Dimension“ namų kino Hi Fi sistemą, sudarytą iš 5-ių kanalų soundbar'o ir atskiros žemų dažnių kolonėlės, kurių bendra galia siekia 450 W.
Partneriai
Reklama
Naujiena

SilverStone Raven 04 (RV04): varnas su apkarpytais sparnais

Parašė: BC00 Data: 2013-09-01 13:47:53
Kategorija: Korpusai/Maitinimo blokai

Tik labai nedidelė dalis HW kompanijų teikiasi savo produktų pavadinimus susieti su gyvūnais ar, sakykime, ta pačia gamta. Dažniausiai pasirenkami tiesioginiai ar kiek iškreipti žodžiai, susiję su gaminio paskirtimi, arba parenkamas tiesiog skaičių ir raidžių kratinys. Tokį derinį (RV04) turėsime apžvelgdami ypatingais bruožais išsiskiriantį „SilverStone“ korpusą. Skaičiai „04“ leidžia suprasti, kad tai ketvirtasis produktas eksliuzivinėje, entuziastų pamėgtoje, gamoje, tuo tarpu raidės „RV“ slepia žodį varnas (angl. raven). Išties nelengva suprasti, ką bendro gali turėti paukštis su korpusu, tačiau labai panašu, kad būtent ketvirtu bandymu „SilverStone“ pavyko geriausiai pažaboti varno tematiką: juodų pašiauštų plunksnų fragmentai, akiplėšiškas, kiek grubokas ir niekada oro padangėje nepritrūkstantis kūrinys.

 • Apie SilverStone
 • Pakuotė ir komplektacija
 • Specifikacijos
 • Žvilgsnis į išorę
 • Žvilgsnis į vidų
 • H2O aušinimo galimybės
 • Montavimas
 • Aušinimas ir triukšmas
 • Išvados

 

Apie SilverStone

„SilverStone” buvo įkurta 2003 metais Taivane. Pagrindiniais kompanijos produktais, be abejonės, galima laikyti korpusus. Kompanija dirba ne tik ties brangiais aukšto funkcionalumo modeliais („Raven" ir keletas „Fortress" serijos gaminių), bet ir siūlo labiau prieinamus biudžetinius produktus. Be korpusų „SilverStone” asortimente galima rasti ir įvairaus kainų diapazono maitinimo šaltinių, sisteminių ventiliatorių, kietųjų diskų dėžučių bei aksesuarų, kaip garsą izoliuojanti medžiaga, sisteminiai kabeliai ir t.t. Verta pažymėti ir tai, jog prieš du mėnesius „SilverStone” žengė ir į „high-end" procesorių aušintuvų rinką.

 

Pakuotė ir komplektacija

Labai gražiai ir išsamiai apipavidalinta bei tvirta dėžė, - štai tokioje pakuotėje atkeliauja RV04.

Iškart užsimenama apie du Air-Penetrator 180 mm. ventiliatorius, lengvai pasiekiamus dulkių filtrus, šalinamą HDD narvą ir pagrindinės plokštės sienelę, kontroliuojamą vaizdo plokštės ir CPU aušintuvo palaikymą, plačias kabelių išvedžiojimo galimybes ir daugelį kitų savybių ir funkcijų.

Į komplektaciją pridedamas itin išsamus vartotojo gidas bei aksesuarų dėžutė, kartu su joje randamais varžtais, VGA laikymo mechanizmu ir priekiniais kronšteinais 120 mm. ventiliatoriams.

 

Specifikacijos

 

Žvilgsnis į išorę

Naivu tikėtis, kad RV04 atkartos varno formas, nes tai korpusų pasaulyje paprasčiausiai neįmanoma. Logiška, kad nė vienas kitas anksčiau pasirodęs „Raven“ narys (RV01, RV02 ar RV03) daug bendro su išvaizdos panašumu į paukštį  neturėjo. RV04 yra pirmasis serijos narys, atnešantis estetikos detalių, kurias tikrai galima sutapatinti su varnu.

Be abejonės, geriausiai gretinant panašumus pasitarnaus vaizduotė, kurios pagalba galima įžvelgti „SilverStone“ bandymą sukurti plunksnų įvaizdį (aišku simbolinį) kartu su višutine panele. Jos galinėje dalyje sumontuotas lengvai pasiekiamas, maitinimo šaltiniui skirtas, dulkių filtras. Akivaizdu, kad PSU bus montuojamas ventiliatoriumi į viršų. Maitinimo šaltinis guldomas ant trijų antivibracinės medžiagos juostelių.

Šiek tiek leisdamasi į apačią, viršutinė panelė pereina į priekines dureles. Šios, panašu, simbolizuoja varno snapą. „SilverStone“ nusprendė apjungti aptakų ir pakankamai šiurkštų dizainus. Tai labiausiai atspindi priekinės durelės:  agresyviai aštrūs kampai konverguojantys į grioveliais išvagotą, bet vis dar aptakų, priekinį paviršių. Viršutinė ir apatinė durelių dalys pasižymi užapvalintomis linijomis. Panaudota laiptinė „V“ pakylėlių sistema nepastebima žiūrint 90o kampu iš šono arba iš korpuso viršaus. Šios eksterjero detalės matomos iš bet kurio kito taško. Viršutinė „V“ pakylėlė, skirtingai nei žemesnės dvi, turi pilko plastiko intarpą. Įtariame, kad jis gali atlikti HDD veikos intensyvumo funkciją.

Durelių viršutinėje dalyje įrengti kietą taktilinį jausmą sukeliantys įjungimo ir perkrovimo mygtukai. Tai reiškia, kad jais galima pasinaudoti neatidarius durelių. Dešiniajame RV04 šone (ne durelėse) įrengta paprasto dizaino I/O skydelis kartu su dviem USB 3.0, mikrofono ir ausinių jungtimis.

Jei išorinis RV04 durelių dizainas ir gali būti ginčytinas į vieną ar kitą pusę, dėl šios konkrečios dalies kokybės diskutuoti nederėtų. Problematiškumą kelia ne tas faktas, kad visa konstrukcija, įskaitant ir vyrius, pagaminta iš plastmasės, bet tai, kad durelės yra lanksčios ir joms fiksuoti parinktas neefektyvus mechanizmas. Apatinė dalis fiksuojama nedidelio magneto pagalba, viršutinė – plastmasiniu užraktu. Tokios kokybės peripetijos didelės problemos įprastinio naudojimosi metu nesukelia, tačiau reikia papildomai atkreipti dėmesį korpusą pernešant iš vienos vietos į kitą, o uždarymo/atidarymo bei bendras durelių kokybiškumo pojūtis turi dideles erdves patobulėjimui.

Aukščiau už durelių turime du išorinius 5,25" lizdus, kurie uždengti iš išorės nuimamais plastikiniais dangteliais. Iškart po apatiniu 5,25" stalčiumi įrengti du trijų pakopų slankikliai, reguliuojantys RV04 ventiliatorių apsukas.

Likusi priekinė dalis atitenka dviems 180 mm. skersmens AP181 ventiliatoriams, kurie uždengti dulkių filtrą turinčiu plastmasiniu gaubtu. Gaubtas lengvai nuimamas, o medžiaginis tinklelis tankus, todėl atliks savo paskirtį tinkamai.

Galinė „SilverStone RV04“ dalis nestandartiška visais įmanomais požiūriais. Skaičiuojame... Tai jau trečiasis iš eilės apžvelgiamas korpusas, neturintis guminių įvorių. Kas toliau? Maitinimo šaltinis diegiamas viršuje, išplėtimo dangteliai aukščiau I/O panelės ir 120 mm. ventiliatoriaus skirtos angos. Atrodo, kad viskas apversta aukštyn kojomis. Net ir akrilinis langas įrengtas ne kairėje, o dešinėje korpuso pusėje. „SilverStone“ išradingumas pradeda kelti įdomumą.

Kaip spėjote pamatyti, RV04 statomas ant keturių pakankamai masyvių kojų, turinčių guminį pagrindą. Korpuso dugne matoma daugybė varžtų ir jiems skirtų ertmių. Kam jos išsiaškinsime sekančiuose skyreliuose.

 

Žvilgsnis į vidų

180o kampu paverstas pagrindinės plokštės sienelės dizainas atrodo mažų mažiausiai neįprastai. Be unikalaus dizaino ir didelės CPU aušintuvų tvirtinimą palengvinančios angos į akis labiau krenta labai netipiškos mažos kabelių permetimo angos. Vis dėlto panašu, kad jų dydis ir išplanavimas ATX ir micro-ATX formato pagrindinėms plokštėms yra idealus. Pačiame viršuje turime PSU tvirtinimo zoną-tunelį. Norint į jį patekti, būtina nuimti šoninius gaubtus ir tik tada galima pašalinti viršutinę RV04 panelę.

Kadangi PSU ir ODD dalinasi tuo pačiu tuneliu, savaime aišku, kad būtina patikrinti šių įrenginių priklausomybę. Standartinis 17 cm. ilgio ODD telpa be jokių problemų, visiškai neuždengdamas maitinimo šaltinio kabeliams skirtos angos. Rekomenduojamas PSU ilgis - 220 mm. (išlaikant galimybę pasinaudoti kabelių permetimo anga), o maksimalus ilgis siekia 285 mm. Viršyjus šią ribą, atsiremiama į ODD tvirtinimui priklausantį vidaus reljefą.

„SilverStone RV04“ dugne sumontuoti du 3,5” tvirtinimo narvai. Abiems gali būti priskirta greito keitimo (angl. hot swap) funkcija. Tam reikalinga atskirai įsigyti CP05-SAS aksesuarą. Šie narvai nenaudoja jokių dėklų. HDD bėgiais tiesiog įstumiamas į narvą ir užfiksuojamas lanksčia kojele. Po narvais įrengtos keturios tvirtinimo vietos 2,5” įrenginiams. SSD išdėstomi ant RV04 dugno (jungtimis į korpuso centrą) ir tvirtinami varžtais. Prie jiems skirtų ertmių pavyks prieiti tik pavertus korpusą ant šono. Virš SSD skirtų zonų randame du medžiaginius dirželius, kurių paskirtį pavyko išsiaiškinti tik komponentų diegimo metu.

Virš dešiniojo HDD narvo įrengtas CPU radiatoriaus parėmimo mechanizmas. Kaip ir masyvi anga, taip ir šis įrenginys yra patogi savybė, orientuota į rimtą sunkiasvorį CPU aušinimą. Virš kairiojo narvo patalpintas pagrindinis HDD narvas, galintis talpinti penkis 3,5” kietuosius diskus. Narvo vidus išklotas antivibracine medžiaga, o mechaninai kaupikliai rikiuojami jungtimis į CPU radiatoriaus pusę. Tai leidžia sukoncentruoti priekyje narvo esančio 180 mm. ventiliatoriaus sukuriamą oro srautą į konkretų tašką, šiuo atveju CPU aušintuvą. Pagrindinis narvas prie žemiau esančio tvirtinamas dviejų varžtų pagalba, tačiau papildomai gali būti sutvirtinamas ir trečiu, atsuktuvo nereikalaujančiu, sraigtu.

Virš pagrindinio narvo turime dar vieną „SilverStone“ bandymą pozicionuoti oro srautą į konkrečią vietą. Už antrojo 180 mm. ventiliatoriaus priveržtas plastikinis oro skirstytuvas, nukreipiantis oro srautą link vaizdo plokštės. Pastaroji korpuso sudėtinė dalis gali būti pašalinta, bet prieš tai teks susidoroti su priekiniu viršutiniu ventiliatoriumi.

Galinėje RV04 dalyje turime aštuonis daugkartinio naudojimo PCI dangtelius ir tvirtinimo angas 120 mm. ventiliatoriui.

 

H2O aušinimo galimybės

Lauke, t.y. tarp priekinių korpuso konstrukcijų ir nuimamo filtro, įdiegti radiatoriaus ir ventiliatoriaus nepavyks. Nuėmus filtrą tai padaryti įmanoma, tačiau toks sprendimas nėra pageidautinas dėl dviejų priežasčių: vistiek bus bandoma ieškoti būdų, kaip palikti bent vieną įpučiantį ventiliatorių; be priekinės panelės estetinis vaizdas subjursta, ypač jei durelės yra atidaromos. Dauguma apžvalgininkų diagnozavo, kad RV04 suderinamumas su uždaromis vandens sistemomis yra labai „kūdas”. Ginčytis su tuo nėra jokios prasmės, nes akivaizdu, kad gamyklinės konfigūracijos RV04 H2O radiatorių leidžia įdiegti tik korpuso gale, ir viso labo tik 120 mm. skersmens. Didžiojo HDD narvo ir oro tėkmę nukreipiančios plastmasinės dalies (pavadinkime ortakio) pašalinimas neatneša jokios naudos ieškant taip trokštamų pozicijų H2O radiatoriams iki tol, kol pašalinami abu AP181 ventiliatoriai ir priekyje neprisukami šeši kronšteinai, sukuriantys tris vietas 120 mm. ventiliatoriams. Ir štai čia prasideda visos linksmybės ieškant įmanomų konfigūracijų. Tiesą pasakius, RV04 suteikė tiek daug pamąstymų, kiek dar nėra buvę nė su vienu prieš tai apžvelgtu korpusu. Konfigūracijų ieškojimams 140/280 mm. ir didesni radiatoriai netinka, todėl pabandėme išanalizuoti ką galima pagimdyti su 120 ir 240 mm. įrenginiais, o pagimdyti tikrai galima įdomių sprendimų. Reikia paminėti, kad dėl 120 mm. radiatoriaus konfrontacijos su korpuso struktūromos jo neįmanoma patalpinti nei viršutiniame, nei apatiniame aukštuose (nei lauke, nei viduje). Tik viduryje. Jei bus bandoma pasinaudoti papildomais ventiliatoriais, pozicija sumenksta iki „viduryje“ ir „viduje“. Radiatorius gali būti sukonfigūruotas kaip „push“ arba „push – pull“ į arba iš korpuso. Norint korpuse palaikyti įtraukiamo šviežaus oro tėkmę, viršutinis ir apatinis ventiliatoriai nukreipiami pūsti į, o prie H2O radiatoriaus pritvirtinti „push“ arba „push-pull“ iš korpuso. Toks sprendimas atrodo logiškiausias, tačiau žaidime gali pradėti dalyvauti priekyje uždedamas gaubtas su dulkių filtru, kuris tampa šiokiu tokiu uždaru akvariumu, kuriame maišosi šviežias iš aplinkos ateinantis oras su nupučiamu nuo įšilusio radiatoriaus. Kitoje korpuso pusėje taip pat galima įžvelgti savotišką akvariumą ir, manyčiau, bent pačiame viršuje būtų tikslinga naudoti tokį ventiliatorių, kuris turėtų kuo tiesiau sukuriamą gaivaus oro srovę, galinčią pasiekti už ventiliatoriaus esančią vaizdo plokštę. Žinoma, prie radiatoriaus tvirtinamus ventiliatorius galima nukreipti pūsti į korpusą, tačiau tai neatrodo optimaliau.

Pasirodo, RV04 pajėgus priimti ir 240 mm. radiatorių, tačiau tam prireiks apatinio HDD narvo pašalinimo (vis dar galime įdiegti 1x HDD ir 4x SSD). Radiatorių įmanoma patalpinti lauke su „push“ (iš korpuso) ventiliatorių konfigūracija. Visos rekomendacijos atitenka „radiatorius viduje su push arba push – pull konfigūracija iš korpuso“. Tiesa, tokios konfigūracijos (net ir „push“) įgyvendinimui prireiks ne įprastinių tvirtinamųjų varžtų ventiliatoriui, o silikoninių laikiklių arba varžtų su labai plonomis galvomis. Radiatoriaus nebus įmanoma prisukti per visus jo tvirtinimo taškus (jų aštuoni), tačiau praktika įrodė, kad visiškai stabiliai fiksacijai pakanka vos trijų pozicijų. Su RV04 turėsime keturias. Lauke esančių ventiliatorių taip pat nebus įmanoma pritvirtinti panaudojant visas keturias tvirtinimo pozicijas. 240 mm. radiatoriaus tvirtinimas tikrai yra įmanomas, tačiau tam pasiekti prireiks papildomų priemonių ir laiko.

Nukreipus per radiatorių einantį oro srautą iš korpuso akivaizdžiai turime neigiamą slėgį sistemoje. Teigiamo slėgio sukūrimui virš radiatoriaus galima įrengti papildomą įpučiantį 120 mm. ventiliatorių. Papildomiems eksperimentams turime montavimo skyles pačiame korpuso gale (prie I/O panelės) ir visai tikėtina, kad tokiu atveju čia reiktų dėti ne ištraukiantį, o įpučiantį ventiliatorių. Toks sprendimas RV04 paverčia „atbulu” korpusu: oras įtraukiamas per galą (papildomai aušinama VGA virš radiatoriaus esančiu ventiliatoriumi), o išpučiamas per priekį. Žinoma, galima likti prie labiau įprastinės konfigūracijos: nuo radiatoriaus įšilęs oras keliauja link korpuso galo, kur pašalinamas pridėtinio 120 mm. ventiliatoriaus. Visgi, panašu, kad RV04 visais šiais atvejais praranda pirminę savo paskirtį – efektyvumo siekimą, naudojant orinius CPU aušintuvus.

 

Montavimas

Visas procesas kiek suktas. Atsukę tris fiksuojančius varžtus pirmiausiai išimame pagrindės plokštės sienelę. Kartu šia savybe ypač supaprastėja CPU aušintuvų montavimo darbai. Sumontavę „Prolimatech Megahalems“ radiatorių, tvirtiname sienelę už kabliukų ir atgal prisukame tris ją laikančius varžtus.

Maitinimo šaltinis tvirtinamas ventiliatoriumi į RV04 viršų. Nors nei viena kabelių išvedžiojimui skirta anga neturi guminių įvorių, estetinis vaizdas tikrai geras. Tai greičiausiai susiję su nedideliais angų matmenimis, jų neįprasta forma ir labai teisingai parinktomis pozicijomis. Galimas dvejopas kabelių kelias link sisteminių komponentų: už pagrindinės plokštės sienelės arba nuo korpuso viršaus (centro). Pirmasis variantas tinkamesnis ATX12V, EPS12V ir SATA kabeliams, tuo tarpu paskutiniuose pagrindinės plokštės lizduose esantiems išplėtimo įrenginiams (šiuo atveju garso plokštė, iš dalies vaizdo plokštė) patogiau tiesiog nusileisti iš viršaus. Būtų labai gražu, jei „SilverStone“ PSU zonos grindyse pridėtų išimamą kabelių grupuoklį.

Įdomus, bet tuo pačiu paprastas sprendimas išplėstinių plokščių tvirtinimui. Dėja, bet I/O panelės laidų įvilkimas nepaliko gero įspūdžio: rankovės priminė svogūno laiškus.

SSD kaupiklį tolimesnėje nuo savęs erdvėje pavyko įdiegti nenuėmus virš tvirtinimo zonos esančio HDD narvo. Ačiū savo smulkiems pirštams. Priešingu atveju taip paprastai išsisukti iš šios situacijos nepavyktų. Nepašalinus po CPU radiatoriumi esančio antro HDD narvo nelengva pasiekti ir SSD kaupiklio SATA jungtis. Bet ir čia pasitarnavo smulkūs pirštai. HDD tvirtinome į didįjį HDD narvą, taip išsiaiškindami gresiančias limitacijas. Jau vien kombinacija tarp 3,5” HDD ir ne itin didelio „Megahalems“ radiatoriaus sufleruoja, kad šiuo atveju daug patogiau naudoti kampinį SATA duomenų kabelį. Panašu, kad gali kilti rimtų suderinamumo problemų, jei „Megahalems pakeistų tokie dvibokščiai radiatoriai, kaip „Noctua NH-D14“, „Thermalright SilverArrow“, „Phanteks PH-TC14PE“ ar „Alpenfohn K2“. O kur dar jų priekyje atsirandantis 25 mm. storio ventiliatorius. Tokiu atveju gali tekti atsisakyti kietųjų diskų montavimo į pagrindinį narvą ir iškelti juos į korpuso dugną. Galbūt 7x 3,5” vietų ir nėra per daug…

Pirmiausiai 157 mm. aukščio „Megahalems“ buvo suporuotas su 14 cm. „Noctua NF-A14 FLX“ ventiliatoriumi, bet pastarasis rėmėsi į šoninio gaubto langą. Uždaryti šoną vis dar buvo įmanoma, tačiau pasirinkome 15 mm.  storio „Prolimatech Ultra Sleek Vortex 14“ ventiliatorių, kuris galėjo užlysti už RAM modulių, taip sumažindamas bendrą CPU aušinimo sistemos aukštį. Radiatoriaus peremimo mechanizmas veikė be priekaištų. „SilverStone“ paliko galimybę keisti ne tik pakylos aukštį, pasvirimo laipsnį, bet ir poziciją RV04 priekio ir galo atžvilgiu.

Tik paskutiniu metu pavyko išsiaiškinti medžiaginių dirželių paskirtį. Apjuosus dirželiu HDD, jo judėjimas stalčiuje tampa labai apsunkintu, o dirželio patalpinimas tarp HDD ir SSD taip pat neturi jokios prasmės. Galų gale dirželis nesugebės užtikrinti bevaržčio SSD tvirtinimo būdo – jį vistiek reiks tvirtinti panaudojant varžtus. Pasirodo, dirželiai skirti pačiam narvui. Kadangi apatiniai narvai nuimami, kai korpusas paverstas ant šono, dirželiai neleidžia visiškam laisvam narvui pabėgti toli. Jis tiesiog kabo šalia korpuso dugno.

Išplėstinių plokščių tvirtinimui suformuotos skylės kraštinėje korpuso dalyje. Taip pat išbandėme ir vaizdo plokštės paremimo sistemą. RV04 viršuje (ties PSU zona) tvirtinama nuleidžiama koja, kuri turi tvirtinimo angas laikomajai kojytei. Paremti „Sapphire HD 7870 OC“ mums nepavyko: arba yra neteisingai parinkti laikomosios kojytės tvirtinimo taškai (išdėstyti per retai), arba šis įtaisas tampa aktyviu tik tada, kuomet pati VGA palinksta tam tikru kampu. Mūsų atveju ji išliko daugiau mažiau tiesiame lygyje.

 

Finaliniai kadrai

Nuojauta neklydo: skaidrios plastmasės intarpas rodo HDD veiklos būseną

 

Aušinimas ir triukšmas

Testavimo sistemą sudarė:

 • Procesorius: AMD Phenom II X4 955 BE @4.263GHz (203x21) 1.504v/ CPU NB @ 2.842GHz 1.325v
 • Pagrindinė plokštė: Gigabyte GA-990XA-UD3 (F13)
 • RAM atmintis: Kingston HyperX Blu DDR3 2x2GB 1600CL9 @1624 CL7-9-7-20-28 1T 1.65v
 • Vaizdo plokštė: Sapphire HD 7870 OC Edition (1050/5000 MHz)

Vaizdo plokštės aušintuvas fiksuotas 30 % apsukoms, CPU - 100 %. Aplinkos temp. 25 °C. Testuojamos trys Unigine Heaven sisntetinio testo sesijos, kurių bendra trukmė siekia apie 13 minučių.

Kadangi koncentruojamės į realaus naudojimosi testus, gauti rezultatai tarp skirtingų ventiliatorių intensyvumo sūkių neatspindi skirtumų, kuriuos galėtume gauti naudojant tokius „burn-in“ testus, kaip Prime95 ar FurMark. Didėjantis ventiliatorių apsisukimų skaičius neatneša tos naudos, kokios būtų galima tikėtis, ir nepateisina augančio triukšmo. „Low“ režime besisukantys AP181 ventiliatoriai gali pasigirti tyla. „Medium“ režimą galima įvardinti kaip toleruojamą triukšmą, o maksimaliais sūkiais besisukantys ventiliatoriai įžengia į tikrai triukšmingą zoną. Tačiau nereikia pamiršti, kad RV04 neturi nė vieno išpučiančio ventiliatoriaus ir turimos „Sapphire“ vaizdo plokštės aušintuvo tipas - ne pūstuvo (angl. blower). Vaizdo plokštės sušildytas oras nėra efektyviai pašalinamas iš korpuso (būtent tam „SilverStone“ siūlo naudoti „blower“ tipo aušintuvą, kad karštis būtų šalinamas pro I/O sienelę). Tačiau RV04 puikiai susidoroja ir su tokia nepalankia sistema, nerodydamas jokių problemų. Anaiptol, demonstruojamas labai aukštos klasės efektyvumas ir visa tai be išpučiančio ventiliatoriaus.

 

Išvados

Kone iki paskutinio kaulelio išnagrinėję „SilverStone RV04“ galime reziumuoti, kokio tipo vartotojui jis skirtas labiausiai, ir kokio kur kas mažiau, tačiau apie viską iš eilės. Kartu su entuziastams skirta „Raven“ serija „SilverStone“ pradėjo išskirtinio tiek išorinio, tiek ir vidinio dizaino korpusų erą ir naujausias šios serijos produktas RV04 tai patvirtina. Daugiau ar mažiau... Taisyklingai išplanuotas korpusas neturėtų sulaukti kritikos nė iš vieno vartotojo, tačiau išorės formos visuomet sukels debatus. RV04 jų tikrai vertas arba teisingiau būtų sakyti, tuos debatus tikrai sukels. Nėra jokių abejonių, kad kažkuriai daliai auditorijos toks RV04 dizainas nebus priimtinas, tačiau iš savo asmeninės skonio pusės priekaištų neturiu: priimtinas tiek viršutinis, tiek varstomas ir dalinai I/O panelės funkciją atliekantis priekinis gaubtai. Bent tol, kol tai liečia estetinę pusę. Tuo tarpu išorės medžiagų kokybė palieka labai dvejopą įspūdį: puiki dažų užsluoksniavimo kokybė ir „skystos“ prekinės durelės, kurios ne tik lengvai lankstosi, bet ir neturi patikimo tvirtinimo mechanizmo. Sunku tiksliai pasakyti, ką šiuo atveju galvojo „SilverStone“ inžinieriai, bet „Raven“ serijai toks sprendimas nėra priimtinas. Galbūt net reikėjo priimti kitą priekinio dizaino sprendimą, visai atsisakant durelių. Laimei, broliui „Fortress 04“ (FT04) šis genetinis sutrikimas nebuvo perduotas, tačiau gimdymo paslaugos kaina taip pat išaugo. Vidinė RV04 būsena kur kas sveikesnė: solidi plieno konstrukcija, unikalus išplanavimas ir 99,99 % korpusų neturima pagrindinės plokštės sienelės išėmimo funkcija – funkcija, kurią turi turėti kiekvienas aukščiausiai klasei skirtas produktas. Kurdama RV04 vidų „SilverStone“ privalėjo ieškoti būdų, kaip suteikti kuo palankesnes sąlygas dviems priekyje esančiams 180 mm. ventiliatoriams, todėl nesunku paaiškinti į HDD narvą dedamų 3,5“ kaupiklių kryptį. Sunkiau paaiškinti, kodėl „SilverStone“ šiais laikais nusprendė, kad vartotojas gali išnaudoti 7x HDD vietas, vietoje to, kad korpuso apačioje sukurtų patogesnę sistemą SSD kaupikliams. Neradę paaiškinimo, radome atsakymą į klausimą, ar RV04 tikrai nėra draugiškas šiuo metu taip populiarėjančioms uždaroms vandens sistemoms. Gamyklinei konfigūracijai siūlant suderinamumą vos su vienu 120 mm. radiatoriumi, į komplektaciją pridedami kronšteinai leidžia korpuso priekyje tvirtinti dar vieną 120 mm. arba 240 mm. radiatorius, pasirenkant įdomias oro srauto parinktis. Galbūt „SilverStone“ buvo tokia įžvalgą ir numatę, kad septyni HDD stalčiai nėra per daug? Pašalintas pagrindinis HDD narvas priverčia naudotis apačioje esančiais dviem likusiais 3,5“ stalčiais. Bet kokiu atveju uždarų vandens sistemų naudojimas šiame korpuse priverčia RV04 grumtis su jo paties prigimtimi. Varnams didžiąją dalį laiko praleidžiant ore, ten pat nori atsidurti ir RV04: šis produktas sukurtas vartotojui, kuris kliaunasi aušinimu oru ir susidurs su didelėmis paieškos problemomis bandydamas surasti efektyvesnį korpusą už RV04.

Privalumai:

 1. Unikalus vidaus ir išorės dizainas;
 2. Aukščiausios klasės aušinimas ir dažų apdirbimo kokybė;
 3. Kabelių išvedžiojimo/slėpimo galimybės;
 4. Integruoti du kokybiški 180 mm.ventiliatoriai;
 5. AP181 ventiliatoriams skirtas trijų pakopų sūkių valdiklis;
 6. Išimama pagrindinės plokštės sienelė;
 7. Išimamas 7x HDD talpinantis pagrindinis narvas;
 8. CPU ir VGA parėmimo mechanizmai;
 9. Egzistuojantis suderinamumas su uždaromis H2O sistemomis;
 10. Talpina 337 mm. ilgio vaizdo plokštes;
 11. Visos įpūtimo zonos apsaugotos lengvai pasiekiamais dulkių filtrais;
 12. Masyvi CPU aušintuvų tvirtinimą palengvinanti anga;
 13. Atsparus pirštų atspaudams;
 14. 2x USB 3.0;
 15. Akrilinis langas;
 16. Į rankoves įvilkti vidiniai kabeliai;

Vidutiniška:

 1. Komplikuotas SSD tvirtinimas;
 2. Šiek tiek per didelė kaina;
 3. Talpina tik 165 mm. CPU aušintuvus;
 4. Siekiant didesnio suderinamumo su H2O sistemomis teks atsisakyti AP181 ventiliatorių;
 5. Kabelių įvilkimo kokybė;
 6. Mažieji HDD narvai įgauna „hot-swap“ funkciją tik papildomo pirkinio pagalba

Trūkumai:

 1. Kainos neatitinkančios priekinės durelės;
 2. Neturi angų H2O žarnelių išvedimui į išorę;
 3. Galimos suderinamumo problemos tarp plačių CPU aušintuvų ir pagrindinio HDD narvo;
 4. Neturi išorinio 3,5” adapterio


Kitos naujienos

Komentarai

BC00

2013-09-14 21:02:36
Šiek tiek melavau dėl H2O galimybiųšypsosi Jei 3x kronšteinai bus susukti iš RV04 vidaus, tada galima įdiegti net 360 mm. radiatorių. Aišku pagrindinį HDD narvą ir mažesnįjį reikia pašalinti.
http://www.part.lt/img/646cb5c9a97e26762843e00e2019626b869.jpg

Norėdami rašyti komentarus, turite prisijungti!
Reklama
Reklama
Reklama
Apklausa
Ko labiausiai laukiate 2016 metais?

„Zen“ procesorių iš AMD

Naujos kartos „nVidia“ ir AMD vaizdo spartintuvų

NVMe protokolą turinčių SSD kaupiklių proveržio

Monitorių su 4K IPS + G-Sync/FreeSync + 144 Hz deriniu

80+ Titanium efektyvumą turinčių maitinimo šaltinių

Facebook
©2007-2016 Technews.lt
Apie/About | Taisyklės | RSS | Pagrindinis | Naujienos | Apžvalgos | Straipsniai | Diskusijos