Bus bandoma išsiaiškinti ar dirbtinis intelektas gali leisti Jums kalbėtis su savo augintiniu

Jeremy Coller gyvūnų sąmoningumo centras, įsikūręs Londono ekonomikos ir politikos mokykloje (LSE) Jungtinės Karalystės sostinėje, rugsėjo 30 d. pradės tyrimus apie gyvūnų sąmonę. Kaip rašo „The Guardian“, 4 mln. svarų sterlingų (5,39 mln. dolerių) vertės centro veikla apims neurologiją, filosofiją, veterinariją, teisę, evoliucinę biologiją, lyginamąją psichologiją, elgsenos mokslą, informatiką, ekonomiką ir dirbtinį intelektą.

Vienas projektas, kuris, suprantama, sulaukia daug dėmesio, susijęs su dirbtiniu intelektu, kuris padeda žmonėms „bendrauti“ su savo augintiniais. Profesorius Jonathan Birch, pirmasis centro direktorius, įspėjo, kad nors galimybė suprasti, ką jūsų augintiniai bando pasakyti, būtų fantastiška, dirbtinis intelektas yra žinomas tuo, kad sugalvoja atsakymus, kurie patinka naudotojams, o ne yra pagrįsti objektyvia realybe.

„Tai gali būti katastrofa, jei bus taikoma gyvūnų gerovei“, – sakė Birch. Jis pateikė pavyzdį apie įprastą šunų savininkų nerimą, kai jie turi ilgam palikti savo augintinius vienus. Teorinė AI gyvūnų vertimo programa galėtų suteikti ramybę, bet ji gali pasakyti žmonėms tai, ką jie nori girdėti, o ne tai, ką šuo bando pasakyti.

„Mums skubiai reikia sistemų, reglamentuojančių atsakingą, etišką AI naudojimą gyvūnų atžvilgiu“, – sakė Birch. „Šiuo metu šioje srityje visiškai trūksta reguliavimo. Centras nori parengti etines gaires, kurios bus pripažintos visame pasaulyje.“

Centras taip pat nagrinės kitas sritis, kuriose susikerta gyvūnų gerovė ir AI. Daug dėmesio sulaukė be vairuotojo automobiliai, partrenkiantys pėsčiuosius: kas būtų atsakingas tokiais atvejais, arba kas būtų, jei transporto priemonė būtų priversta pasirinkti, ką partrenkti, ir pan. Tačiau mažai kalbama apie jų susidūrimus su šunimis ir gyvūnais, nors 2023 m. savarankiškai važiuojantis „Waymo“ partrenkė ir užmušė šunį.

Centras tikisi parengti gaires, tyrimus ir praktikos kodeksus, kuriuos būtų galima propaguoti visame pasaulyje. Taip pat tikimasi, kad centro darbas padės mums geriau suprasti žmogaus sąmonę ir tai, kaip ją galima „įjungti“ medicininių ekstremalių situacijų atveju.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.