„ASRock X299 Taichi XE“ ir „Fatal1ty X299 Professional Gaming i9 XE“: teisingai padarytos X299

VRM grandinės

XE modeliuose „ASRock“ ne šiaip paėmė ir pridėjo po antrą VRM aušinantį radiatorių, bet ir restruktūrizavo prieš tai naudotą aušinimo sistemą. Virš LGA 2066 lizdo buvęs originalios „Taichi“ radiatorius tapo aukštesnis ir dėka papildomai sutankintų griovelių neabejotinai pasižymi didesniu paviršiaus plotu. Termo vamzdeliu prijungtas panašios struktūros antrasis radiatorius su VRM grandinės komponentais tiesiogiai nesiliečia (yra gerokai pakeltas virš PCB), nes visa grandinė išdėstyta virš CPU lizdo. Negalime pasakyti, kad buvo išnaudotas kiekvienas milimetras, tačiau toks sprendimas, kaip radiatoriaus užskleidimas virš I/O panelės lizdų, nepraslysta pro akis. Aukšto profilio radiatoriai gali kelti suderinamumo problemų montuojant platesnius orinius aušintuvus, tačiau pirminis „ASRock“ tikslas buvo ne maksimalus suderinamumas, o maksimalus efektyvumas. Norėdama pasiekti atvirkštinį rezultatą „ASRock“ radiatoriams būtų suteikusi akiai patrauklesnę formą ar juos apkarsčiusi plastmasiniais pagražinimais. Iš plastiko pagamintų aksesuarų čia nėra.

 

Apžiūrėję „Fatal1ty X299 Professional Gaming i9 XE“ aušinimo sistemą galime konstatuoti, kad iš esmės ji niekuo nesiskiria nuo „Taichi XE“. Viršutinė abiejų radiatorių dalis turi po keletą papildomų įpjovų, taip dar šiek tiek padidant bendrą paviršiaus plotą, tačiau tai aušinimo efektyvumo tikrai nepakels į kitą lygį, kuris ir taip tolumoje matant tokius vario kalnus atrodo daug žadančiai.

 

Jei dėl papildomų įpjovų aušinimą negalima pavadinti identišku, tai VRM grandinės visiškai tokios pat, sudarytos iš 12+1 fazių konfigūracijos. Dvylika fazių tenka procesoriui ir viena papildoma VCCSA mazgui. PWM valdikliu „ASRock“ pasirinko pilnai skaitmeninį „Intersil ISL69138“, kuris veikia 6+1 režimu, o fazės dubliuojamos kitoje PCB pusėje išdėstytų 6x ISL6617 dubliuotojų pagalba. Abu modeliai naudoja „Intersil ISL99227B“ galios blokus, bendram stipriui siekiant 720 A (12 x 60 A). Teorinis VCCIN grandinės stipris yra 120 A didesnis nei pasižymėjo rekordininkė „MSI X299 Gaming Pro Carbon AC“. Šie „Intersil“ blokai yra naujausios kartos DrMOS architektūros tranzistoriai, kurie pasižymi geresne integracija, didesniu jautrumu ir atsparumu dideliems šuoliams išlaikant didesnį efektyvumą. Perkaitimo slenkstis siekia net ~140 °C. Tai yra gerokai aukštesnė temperatūra už tiesioginio konkurento, IR3555, atsparumą (~105 °C). Pastaruosius galios blokus naudojo minėta MSI ir „Asus Prime X299-A“ motininės plokštės. Kiekviena keturių DIMM lizdų pora gauna po dvi VRM fazes, kurias valdo dar du papildomi ISL69138 PWM valdikliai. Filtracijai panaudoti 12K japoniški „Nichicon“ kondensatoriai ir 65 A reitingą turintys induktoriai. Negalime nepriminti, kad abu „ASRock“ modeliai gauna du 8-pin EPS12V lizdus, kuriais gali teoriškai pratekėti 576 W.

5 Komentarai

  1. IFeelYou parašė:

    Geras review.
    Šiaip plokštė atrodo tikrai nebloga, labai geras VRM aušinimas, kas itin reikalinga X299, sąlyginai nebloga garso posistemė, tačiau ASRock labai reikėtų padirbėti ties dizaino sprendimais. Tas krumpliaračių dizainas man asmeniškai nei šioks nei toks, nors čia gal skonio reikalas.
    Taip pat nesuprantu kam reikia įdėti 4x pilnus, sustiprintus PCIe lizdus, jeigu vis tiek 4x SLI/Cfx palaikymas neįmanomas? :/

  2. BC00 parašė:

    Dėjo MSI 4x sustiprintus, įdėjo ir ASRock. Kai reikia 3x sustiprintų kodėl neįdėti ir ketvirto 😀
    Dėl garso posistemių rezultato pradėjau manyti, kad daryti įtaką gali „silicio“- čipo kokybė. Pas abi plokštes techniškai ta pati posistemė, tos pačios tvarkyklės bendros abiems plokštėms, o rezultatai skirtingi.
    Dar palyginau VRM’us. Identišką bazę (valdiklis + galios blokai) turinti Aorus Gaming 7 Pro (tik su silpnesniais induktoriais) kainuoja 450+, kai Taichi XE kiek per 300.

    • IFeelYou parašė:

      Taichi yra geras Price/Performance value, o Aorus manau daugiau brand’as kaip ir ROG. Kam ko reikia 🙂 Daugelis žmonių manau net nežino kas tie VRM, todėl jiems jų aušinimas nėra labai įdomus.

  3. YOman parašė:

    tie krumpliaračiai tai tikrai juokingai ir pigiai atrodo. Primena tarybinių laikų pigių žaislinių mašinėlių ratus. Ir visiškai į PC temą nesipaišo.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.