„Corsair H115i RGB Platinum“ prieš „Corsair A500“: galbūt geriausias „Corsair“ AIO prieš vienintelį „Corsair“ orinuką

Žvilgsnis į A500, specifikacijos

Ant „Corsair“ produkcijos pakuočių dažnai randama geltona spalva. Būtent tokiame fone visu gražumu vaizduojamas naujasis A500. Kitoje pakuotės pusėje bendros aušintuvo specifikacijos.

Tvirtinimo aksesuarai labai gražiai paskirstyti po atskirus maišelius ir dar papildomai viskas sudėta į dailią geltoną dėžutę. Kartu gauname Y šakotuvą, švirkštą su termo pasta, kels zip-ties surišėjus ir kryžminį atsuktuvą, kurį dėl jo super patogumo galima daug kur panaudoti dar ir buityje.

A500 sudarytas iš vieno aliuminio plokštelių bokšto. Jame yra 48 aliuminio plokštelės, kurios padengtos nikeliu. Radiatorius su dviem ventiliatoriais sveria beveik 1,5 kilogramo, tačiau grynas radiatoriaus svoris yra gerokai mažesnis dėl gausaus plastiko, kuris buvo reikalingas sukuriant ventiliatorių tvirtinimo sistemą. A500 atrodo kiek neįprastai, nes jo gylis (171 mm) yra didesnis už aukštį (169 mm). Maža to, aušintuvas yra ir pakankamai platus (144 mm). Išmatavimai galėtų būti šiek tiek mažesni, bet to neleido pasiekti unikalus ventiliatorių tvirtinimas.

Radiatorių jo viršuje dengia stora šlifuoto aliuminio plokštelė. Ji slepia ne tik šilumos vamzdelių galus, bet ir plastmasines konstrukcijas, kurios sutvirtina ventiliatorių tvirtinimo sistemą. Aušintuvui visai kitokį estetinį vaizdą suteikiančią plokštelę reikės nuimti A500 montavimo metu. Norintys modifikuoti „Corsair“ aušintuvą tuščią erdvę gali užpildyti 92 mm skersmens ventiliatoriumi. Papildomas 120 mm ventiliatorius būtų naudingesnis, tačiau „Corsair“ būtų reikėję visiškai padalinti radiatorių, o kartu ir plastikines konstrukcijas, sutvirtinančias ventiliatorių tvirtinimo sistemą.

A500 komplektuojamas su dviem ML serijos 120 mm skersmens ventiliatoriais, kurių sūkių diapazonas kinta 400-2400 RPM ribose. Tikėtis labai tylaus darbo greičiausiai neverta, bet maksimaliai dirbantis toks ventiliatorius geba sukurti net 4,2 mm H2O siekiantį statinį slėgį. Abu ventiliatoriai varžtais įtvirtinti plastikiniuose dėkluose. Nėra jokio judėjimo, todėl nėra ir antivibracinių medžiagų. „Corsair“ vartotojui palieka galimybę pasikeisti ventiliatorių į bet kokį  kitą 120 x 120 x 25 (mm) aušinimo įrenginį. ML serijos ventiliatoriai naudoja magnetinės levitacijos (angl. Magnetic Levitation) tipo guolius, kurie pasižymi minimaliu kontaktu tarp pačių guolių ir veleno. Maksimaliai sumažinta trintis prailgina ilgaamžiškumą ir guolių sukeliamą triukšmą.

Dėklai kartu su ventiliatoriais numaunami juos keliant į viršų. Minėtas dėklas slankioja prie radiatoriaus pritvirtintais bėgiais. Žemiausioje padėtyje nuleisti ventiliatoriai leidžia naudoti 45 mm aukščio RAM modulius. Keliant ventiliatorius gerėja A500 aušintuvo suderinamumas su aukštais moduliais. Tai priverčia apnuoginti kelias žemiausiai esančias aliuminio plokšteles, tačiau tai iš esmės būdinga visiems aušintuvams, kurie leidžia keisti ventiliatorių padėtį.

A500 šonai yra atviri, todėl antros eilės šilumos vamzdelių apipūtimas yra mažiau efektyvus. Be ventiliatorių A500 radiatorius sumažėja iki 137 x 169 x 103 (mm) išmatavimų. Aliuminio plokštelės turi dantytą formą, taip padidinant paviršiaus plotą, tik išorinės dalies. Vidinės plokštelių ribos yra lygios.

A500 radiatorių kerta keturi šilumos vamzdeliai, kurie yra pagaminti iš vario ir papildomai padengti nikelio danga. „Corsair“ pasirinko skirtingo skersmens vamzdelius: kraštinių skersmuo po 6 mm, o centriniai yra storesni (8 mm). Toks dizainas, neva, turi efektyvumo pranašumą (prieš 4x 6 mm variantą) aušinant didelį TDP reitingą turinčius procesorius. Deja, to patikrinti trečios šalys negali niekaip.

Šilumos vamzdeliai liečiasi su CPU dangteliu tiesiogiai. Vertinant, jog panaudotas Direct Touch kontakto metodas, vamzdelių pagrindas apdirbtas labai pavyzdingai, pakankamai arti veidrodinio spindesio. Nors komplektacijoje yra švirkštas su termo pasta, užtepdama papildomą sluoksnį „Corsair“ leidžia montuoti aušintuvą iškart.

Specifikacijų suvestinė

Radiatoriaus tipas Single tower
Radiatoriaus išmatavimai (su ventiliatoriais)
144 (P) x 169 (A) x 171 (G) mm
Metalas, iš kurio pagamintas radiatorius Variniai šilumos vamzdeliai ir aliumininis plokštelių blokas (viskas padengta nikelio sluoksniu)
Svoris (su ventiliatoriais) 1,48 kg
Termo vamzdelių konfigūracija 2x 8 mm + 2x 6 mm
TDP reitingas
250 W
Ventiliatorių išmatavimai
120 x 120 x 25 mm
Pridėtų ventiliatorių skaičius 2
Ventiliatorių specifikacijos 400 – 2400 RPM

75 CFM

4,2 mm/H2O

10-36 dBA

Maksimalus ventiliatorių skaičius 2
Palaikomi lizdai LGA 115x, LGA 1200, LGA 1336, LGA 2011(-3), LGA 2066, AM2(+), AM3(+), AM4
Garantinis laikotarpis
60 mėn
Kaina (rde.lt)
74 €

7 Komentarai

  1. SoTOP parašė:

    Kad A500 sugriuvo „netikėtai“ su 10700 aš nesakyčiau. Tragiškai prastas aušintuvas, bet 7nm Ryzen’o šilumos tankis padeda tai užmaskuoti.

  2. vanduo4 parašė:

    1. Info papildymas
    a) Orinių radiatorių aušinimo efektyvumas tiesiogiai priklauso nuo vamzdelių skaičiaus. Būtent todėl Noctua radiatoriuose vamzdeliai užima visą kontaktinį su CPU paviršiaus plotą. Dažniausia tai būba 6 vamzdeliai. O jeigu jų mažiau, tai visiškai nesvarbu kokio dydžio radiatorius – jis aušins prasčiau;
    b) be to, svarbu kaip lygiai vamzdeliai sujungti kontaktiniame paviršiuje. Jeigu grubūs tarpai kaip kaikuriose pigiose Kinietiškose kopijose, tai visiškai nesvarbu kiek vamzdelių – rezultatas bus blogas;
    2. Kalbant aie AIO sistemas, jos visuomet bus efektyvesnės dirbant aukštesnėse teperatūrose ilgesniu laikotarpiu, nes:
    a) skystis tolygiau paskirsto šilumą;
    b) radiatoriaus aušinimo plotas yra didesnis.
    c) Orinukai prieš AIO efektyvesni trumpuoju laikotarpiu, nes daug vamzdeliu vienu metu sugeria daugiau šilumo, kai tuo tarpu AIO plonomis šlangomis šis procesas lėtesnis. Įdomu kodėl H115i A2 storesnės šlangos, naujuose modeliuose buvo pakeistos plonesnėmis? Aušinimo pablogėjimas akivaizdus.
    —————-STRAIPSNIO TRŪKUMAI———–
    3. A500 orinukas negali turėti ventiliatoriaus viduryje, kadangi tuomet reiktų daryti platesnį radiatorių, o jis trukdytų priėjimą prie RAM. Bet straipsnyje apie tai nekalbama.
    4. Skaitant straipsnį, susidaro vaizdas jog autorius nesupranta kokios informacijos iš tikrųjų reikia skaitytojui, tad rašo tokias nesamones kaip – dėžutės spalva, plastmasės paviršius ir visokių kitokių nereikalingų žodžių. Jau jeigu užsiminėt apie spalvą tai paaiškinkit kokia jos paskirtis – gal marketingas, gal atsparumas šviesai. Na kam įdomu kokios spalvos dėžutė arba plastmasės šlifuotumas ar gruoblėtumas.
    – Skaitytojui įdomu techninės charakteristikos, panaudojimas, naujovės, kaina, efektyvumas, o ne dėžutės spalva ar plastmasės forma.
    – Būtent todėl niekas ir neskaito tų nesamonių, o komentuoja tikriausiai tie patys, kurie atlikinėjo testus, nes visuomet tie patys.
    – Visame straipsnyje naudingos info tik kokia 20%, o naudingiausios yra lentelės. Visa kita yra visiškas briedas.
    Sėkmės.
    P.s. visiškai pamiršote, kad AIO saugiau transportuoti, nes jis turi daugiau tvirtinimo taškų ir mažiau šansų sugadinti MOBO su 1500g orinuku ar kitus elementus. Va tai yra svarbu, o ne kažkokia dėžutės spalva.

    • BC00 parašė:

      4. Autorius nori, kad vėl ateitų tas pats komentuotojas, kuriam iš tūkstančio prirašytų žodžių vis užkliūna keturių žodžių kombinacija „dėžutės spalva yra …“ Nes kitaip jis nemato nei specifikacijų surašytų, nei kainos paminėtos, nei efektyvumo pamatuoto. Amžinai tik tą pačią problemą, t.y. dėžutės spalvą 🙂

  3. vanduo4 parašė:

    Kaip matau tu nieko nesupratai iš mano komentaro.
    – Tokių straipsnių skaitymas yra tiesiog laiko švaistymas, nes ten daugybė nereikalingos informacijos.
    – Susikoncentruokit į specifinius dalykus ir palikit romantiką nuošalėje.
    – Straipsnio pavadinimas juk yra orinio ir AIO aušintuvų palyginimas. Kompiuteristo suvokimu tai yra specifikacijų palyginimas ir testų rezultatai, o ne pusė straipsnio apie dėžutės spalvą ir plastmasės formą.
    – Beje kaikurių mano minėtų dalykų straipsnyje apskritai nėra..
    – Tokie testai labai yra įdomūs JEIGU – išmestumėt tą visą beletristinį šlamštą. Paimkit kokio yuotuberio testus – linus, JayzTwoCents ir pan. ir nukopijuokit juos. Jau bus pažanga.
    – Monitoriaus aprašymuose vėl pusė straipsnio koks ypakavimas ir kokie kabeliai, nesigilinant į techninius sprendimus.
    – Ir išmeskit tokius nereikalingus žodžius kaip: neužsibuvusią, nusprendė, Teoriškai, varžtai papildomiems dviems ventiliatoriams komplektacijoje yra, apart firminių „Corsair“ inicialų abipus radiatoriaus šonų. ir t.t….. Tai visiškai kompiuteristui nereikalinga informacija.
    – na bet jeigu jums tai gerai – tokiu atveju sėkmės. Įdomu kiek turite savo straipsnių skaitytojų? Tris, keturis?
    – trys mm nuo krašto, du nuo viršaus, oi joj oj, ilgai neužsibuvo, teoriškai tikriausiai manyčiau tikėtina geriau. Briedas žodžiu. Davai sėkmės. neturiu aš tam laiko.

    • BC00 parašė:

      Nesuprantu, ko tu negauni ir vis purkštauji? Palyginimas ir specifikacijų, ir rezultatų tarp aušintuvų buvo. Problemą vis dar kelia keli sakiniai apie pakuotę ir komplektaciją, kuri yra produkto dalis? Praleidi ir neskaitai. Tai yra išskirta pastraipomis, susigaudyti nesunku. Simple. Testai išvis atskiruose puslapiuose pateikti. Į kitus apžvalgos puslapius eiti nebūtina. Nepatinka stilius? Visai nieko neskaitai. Žiūri į lenteles ir pats sau mintyse analizuoji matomus skaičiukus. Deja, nei Linas, nei Jayz nėra kažkokie šviesuliai, į kuriuos mums reikėtų lygiuotis. Testus mes atliekam patys savo ir nėra ko kažkieno kitų darytų testų kopijuot. Patinka jų darbai – pas juos ir keliauji kartu su savo dalykais, kurie niekieno straipsnyje neprivalo atsidurti. Simple again.

    • kernelis parašė:

      Linus ir JayzTwoCents yra du labiausiai overrated PC HW klounai, kuriu kaip tik nereiketu „kopijuoti“.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.