„Gigabyte RX 6800 XT Gaming OC“ prieš RX 6800 ir RX Vega 64

Žvilgsnis iš arčiau į Gaming OC

„Gigabyte“ vietą ant dėžutės išnaudoja pagrindinėms „Radeon RX 6800“ šeimos savybėms, taip pat panaudotos aušinimo sistemos ypatybėms pabrėžti. Gamintojas rekomenduoja bent 750 W galios maitinimo šaltinį. Komplektacijoje visiškai nieko (be greitojo vartotojo gido) neradome.

„Gigabyte RX 6800 XT Gaming OC“ naudoja iš trijų ventiliatorių sudarytą aušinimo sistemą, kuri paslėpta po juodai – pilkšvu gaubtu. Gaubtas pagamintas iš plastiko. Nors ASUS TUF kaip ir „Gigabyte“ „Gaming“ serija nereprezentuoja pačio aukščiausio lygio, tačiau puikiai prisimename, kad ASUS savo produktui parinko metalinę struktūrą. Tiesa, šis plastikas rankose nesijaučia labai pigiai.

Nugarinė sienelė pagaminta iš pilkšvo plastiko. Jos centre baltos spalvos gamintojo pavadinimas. Gali atrodyti, kad galinėje dalyje padarytas dvigubas laiptelis, tačiau tai tik iliuzija. Aušinimo sistema už montažinės plokštės išsikiša ~2 cm, būtent šiais centimetrais „Gaming OC“ modelis yra ilgesnis už etaloninį AMD modelį. Čia paliktos ventiliacinės angos oro pašalinimui.

„Gigabyte RX 6800 XT Gaming OC“ plotis siekia 58 mm, o tai nulemia kad šiai vaizdo plokštei, kaip ir „ASUS TUF Gaming RX 6800 OC“, reikalingi 3 PCI išplėtimo lizdai. Pagal šį parametrą originali RX 6800 XT yra kompaktiškesnė – jos plotis yra 8 mm mažesnis (50 mm). Radiatoriuje aliuminio plokštelės išdėstytos statmenai. Oras bus linkęs pasišalinti pro vaizdo plokštės šonus, todėl norisi kuo atviresnių šoninių erdvių. Sunku įvertinti, ar šiuo klausimu „Gigabyte“ padarė viską, ką galėjo. Galbūt vietomis plastiko galėtų būti ir kiek mažiau, tačiau tada galimai nukentėtų struktūrų tvirtumas.

Kitoje pusėje dangtis vėl turi pilkšvą intarpą, kuriame esantis „Gigabyte“ užrašas yra iliuminuotas RGB pašvietimu.

Galinė vaizdo plokštės dalis yra aklinai uždaryta. Nors šios dalies korpuse greičiausiai nesimatys, tačiau šiame kadre „Gaming OC“ dėl tokio dizaino įgauna papildomo agresyvumo ir paslaptingumo.

Daugelyje modifikuotų „Radeon 6800“ serijos vaizdo plokščių neliko USB-C jungties, kuri egiztuoja standartiniuose AMD modeliuose. „Gigabyte“ nusprendė integruoti ne trečiąją DisplayPort 1.4a išvestį, o papildomą antrąją HDMI 2.1. Jos pralaidumo pakanka sklandžiam 4K @120 Hz arba 8K @60 atvaizdavimui. Grotelėse paliktos plačios perforacijos, tačiau jos nėra būtinos kai aliuminio plokštelės išdėstytos statmenai. Būdama vos 118 mm aukščio „Gaming OC“ nesudarys problemų siauresnių išmatavimų korpusų savininkams. Pagal šį parametrą etaloninė RX 6800 XT netgi yra kiek aukštesnė (120 mm).

„WindForce“ aušinimo sistemai priklauso trys 80 mm skersmens ventiliatoriai. Centrinis sukasi pagal laikrodžio rodyklę, du kraštiniai – prieš laikrodžio rodyklę. Siekiant pagerinti aušinimo efektyvumą mentelėms suteikta speciali dantyta forma. „Gigabyte“ oficialioje svetainėje nieko nepraneša apie Zero RPM režimą. Būtume labai nustebę jeigu „Gaming OC“ šios funkcijos neturėtų, mažų mažiausiai Silent BIOS. „Gigabyte“ pažymi, kad ventiliatoriai naudoja specialų grafeno pagrindu sukurtą lubrikantą, kuris turėtų priartinti ilgaamžiškumą sulig dvigubus guolius turinčiais ventiliatoriais. Reikia suprasti, kad pasirinkti papratesnės sandaros, slydimo guolius turintys, ventiliatoriai.

Dviejų dalių radiatoriuje iš viso yra šeši variniai šilumos vamzdeliai. „Gigabyte“ nenurodo jų specifikacijų, tačiau skersmuo neturėtų viršyti 6 mm. Virš grafikos branduolio esanti plati varinė plokštelė surenka šilumą ir nuo GDDR6 vRAM modulių. Tarp PCB ir nugarinės plokštelės matome termo juostelė, kuri padeda pernešti šilumą.

 

Kadangi išardyti vaizdo plokštės negalėjome, o reikiamų nuotraukų kolegų apžvalgose, kažkiek galime remtis „nuogu“ „Gigabyte RX 6900 XT Gaming OC“ modeliu. Pastarasis gavo vieną papildomą fazę branduoliui (vietoje 13 turi 14), todėl galima daryti prielaidą, jog ir RX 6800 XT gali turėti ne 12, kaip originalus AMD modelis, o 13 fazių. vRAM fazės ir kelios GPU fazės išdėstytos PCB priekyje, galinėje dalyje visos likusios branduolio fazės. Šiose vietose radiatorius turi specialias plokšteles – pagrindus. Kadangi „Gigabyte RX 6900 XT Gaming OC“ radiatorius taip pat turi 6 šilumos vamzdelius galima teigti, kad čia panaudotas tas pats aušintuvas. Dizainas nėra paremtas tiesioginiu šilumos vamzdelių kontaktu su grafikos lustu – vamzdeliai integruoti į varinio pagrindo visumą.

PCB krašte integruotas mažytis slankiklis, kuris leidžia rinktis tarp dviejų skirtingų BIOS. OC turi agresyvesnę ventiliatorių sūkių kreivę, o Silent režimas atpalaiduotą, kas nulems aukštesnes temperatūras. Gaubte esantis „Gigabyte“ pavadinimas yra iliuminuotas RGB pašvietimu.

Kaip ir standartinė RX 6800 XT, „Gigabyte“ modelis gavo porą PCIe 8-pin maitinimo lizdų, kurie sugeba užtikrinti 300 W tiekimą. Dar 75 W gali parūpinti PCIe x16 lizdas, todėl 300 W TDP reitingo vaizdo plokštė turi nemažą atsargą. „Gigabyte“ papildomai integravo LED diodus, kurie praneš apie neprijungtą maitinimo kabelį. Tai naudinga savybė, nes, skirtingai nei su „GeForce“ vaizdo plokščių patirtimi, monitoriuje neatsiranda pranešimas apie neprijungtą kabelį.

 

8 Komentarai

  1. Mindaugas Klumbis parašė:

    Kaip gigai geras aušinimas.

  2. Simon parašė:

    SAM testavimas 1440p raiškoje. Far Cry 5. Kartais neatvirkščiai SAM off/SAM on surašyti? 😀

  3. BC00 parašė:

    Kas dar dėl el. sąnaudų. Peržiūrėjau per MorePowerTool BIOSų konfigūraciją, tai radau tokius dalykus prie Power Limit GPU sekcijos.

    Gigabyte 6800 XT – 264 W
    AMD 6800 XT – 255 W
    ASUS TUF RX 6800 – 214 W

    Tai galimai šita Gigos 6800 XT gali imti truputį daugiau W už originalią XT. Tik šitie skaičiai vis tiek niekaip nekoreliuoja su realiu elektros poreikio skirtumu tarp Gaming OC ir TUFo.

  4. Eilinis parašė:

    Geras dalykas tos lemputės prie maitinimo. Jau vieną kart sutaupė laiką, ieškant problems, kodėl nerodo vaizdo monitoriuje 😀

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.