Jungtinė Karalystė renkasi atvirąjį kodą

Jungtinės Karalystės Vyriausybė prieš kelias dienas oficialiai pranešė artimiausiu metu ketinanti valstybinėse įstaigose bei institucijose pradėti diegti vis daugiau atvirojo kodo programinės įrangos. Šios reformos vyriausybė ėmėsi siekiant sumažinti valstybinių įstaigų išlaidas firminės programinės įrangos licencijoms pirkti. Kitaip tariant JK ėmė vykdyti naudojamų informacinių technologijų optimizavimo darbus, kuriuos tikriausiai paskatino ekonominis sunkmetis.
Ketinimas atsisveikinti su Microsoft bei kitų stambių programinės įrangos gamintojų brangiai licencijuojama produkcija, šalies valdžiai per metus leistų sutaupyti apie 600 milijonų svarų sterlingų, tikino atvirojo kodo šalininkai.
„Atvirojo kodo projektai – tai vienas iš ne daugelio įdomiausių kultūrinių kūrybinių procesų susiformavusių per pastaruosius du dešimtmečius tiek informacinių technologijų sferoje, tiek už jos ribų. Šie projektai parodė, kad asmenys dirbdami drauge per internetą sukuria produktus, kurie prilygsta, o kartais net aplenkia stambių korporacijų gaminius“ – su žiniasklaida mintimis dalinosi Tomas Vatsonas (Tom Watson), JK technologijų plėtros ministras.
Galimas daiktas, kad kai kurie Jungtinės Karalystės biurai perėjimą prie naujo tipo programinės įrangos pradės lėtu tempu. Pavyzdžiui neplanuojama per vieną dieną Windows operacinę sistemą pakeisti Linux alternatyva, tačiau Microsoft Office raštvedybos programų paketą pakeisti nemokamu OpenOffice yra planuojama jau artimiausiu metu. Maža to, vyriausybė mini galimybę diegiant atvirojo kodo programas, atnaujinti net dokumentų vadybos bei duomenų bazių infrastruktūrą. Žinoma ketinamos naudoti programinės įrangos pavadinimo paminėta nebuvo.
Atrodo pasaulinė ekonominė krizė turėtų tapti atvirojo kodo programų „aukso amžiumi“, kadangi panašius projektus ketina įgyvendinti ir daugelis kitų Europos bei trečiojo pasaulio šalių.
Vienas žodis – Super!!! Tikėkimės ir daugiau tokių atsiras.
Pamiršta pamnėti, jog prireiks papidomų išlaidų apmokymams darbui su nauja sistema. Namų šeimininkių lygio darbuotojai tikrai nesugebės pilnavertiškai atlikti darbo (bent jau senesniu tempu tai tikrai) be papildomų įgūdžių suteikimo.
Valstybinėse įstaigose tikrai dirba ne namų šeimininkių lygio darbuotojai. Su windows išmokti irgi reikėjo daugumai organizuoti kursus, pamokas ir panašiai. Jeigu norės išlaikyti darbo vietą, tai jiems teks persikvalifikuoti. Be to čia investicija į ateitį, apmokyti naudotis su OS reikia tik vieną kartą (ne ta prasme, kad vieną pamoką), o atnaujinti programinę įrangą reikia tikrai ne kartą. Todėl bet kokiu atveju viskas atsipirks. Nemanau,kad JK vyriausybė darytų tokius projektus, prieš tai neapskaičiavusi visko. O jeigu rengia apskaičiavus visas išlaidas ir sutaupytus pinigus, tai reiškia, kad šis projektas apsimoka.