„Stop Killing Games“ iniciatyva surinko daugiau nei 1 mln. parašų

Europos žaidimų leidėjus atstovaujanti grupė „Video Games Europe“ pasisakė prieš kampaniją „Stop Killing Games“ (Baikite žudyti žaidimus), kuri ragina valdžią imtis reguliavimo priemonių, kad internetiniai žaidimai netaptų visiškai nebežaidžiami. Grupė pateikė keletą argumentų, ginančių dabartinę praktiką, tačiau ne visi yra įtikinti.

Praėjusiais metais „Ubisoft“ uždarė „The Crew“ serverius, o „Accursed Farms“ YouTuberis Ross Scott pradėjo kampaniją „Stop Killing Games“. Kadangi žaidimui reikėjo nuolatinio interneto ryšio, serverių išjungimas padarė jį neprieinamu maždaug 12 milijonams mokančių klientų, o tai sukėlė teisminį ginčą.

Nors iki birželio pabaigos „Stop Killing Games“ surinko mažiau nei 500 000 parašų – pusę minimalaus skaičiaus, reikalingo, kad Europos Sąjungos reguliavimo institucijos jį svarstytų iki liepos mėnesio termino – nuo tada peticija surinko daugiau nei 1,2 milijono parašų.

Jei daugiau nei milijonas parašų bus pripažinti galiojančiais, tai gali paskatinti valdžios institucijas įvertinti, ar leidėjai gali teisėtai atšaukti prieigą prie internetinių žaidimų. Nors Jungtinėse Valstijose gairės yra aiškesnės, Europoje šis klausimas tebėra teisinė pilka zona.

Savo pareiškime „Video Games Europe“ teigia, kad internetinių žaidimų veikimo išlaikymas neribotą laiką yra pernelyg brangus. Neseniai paskelbtame vaizdo įraše, kuriame atsakoma į spaudos pranešimą, Scott paaiškino, kad peticijoje neprašoma, kad oficialūs serveriai veiktų amžinai, bet kad kūrėjai užtikrintų, jog žaidimai liktų prieinami ir po oficialios palaikymo pabaigos.

Kaip pavyzdį jis nurodė originalų „Tribes“, kuris tebėra žaidžiamas praėjus 21 metams po to, kai „Sierra“ nutraukė žaidimo palaikymą, dėka naudotojų prižiūrimų privačių serverių. „Ubisoft“ taip pat pažadėjo išleisti „The Crew 2“ ir „The Crew Motorfest“ neprisijungimo režimus, kai jie pasieks gyvavimo pabaigą.

Tačiau „Video Games Europe“ įspėja, kad privatūs serveriai gali kelti grėsmę žaidėjų privatumui ir saugumui. Nors Scott pripažįsta, kad nėra teisininkas, jis pasiūlė, kad paprastos teisinės išlygos galėtų atleisti leidėjus nuo atsakomybės už senus žaidimus. Jis taip pat teigė, kad daugelis esamų žaidimų rodo, jog žaidėjai yra pasirengę priimti tą riziką.

1 Komentaras

  1. newdiamond parašė:

    jeigu ir nutiks kažkas, tai anksčiausiai po kokį 10 metų, čia kostiumuotų parlamentarų Europa…greičiau nesitikėkite

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.