„ASRock Z390 Phantom Gaming 7“: turtingiausia 200 eurų zonos Z390?

Ar tai daugiausiai turinti ir duodanti Z390 už 200 eurų?

Apžvalgos pavadinime ne veltui išsikėlėme klausimą, ar „ASRock Z390 Phantom Gaming 7“ yra ta, arti 200 eurų besisukinėjanti, Z390 pagrindinė plokštė, kuri turi ką pasiūlyti daugiausiai. Panašu, kad taip. Iš tikrųjų esame lengvai priblokšti pažiūrėję kiek visko prie savęs turi „Phantom Gaming 7“, kurią Lietuvoje įmanoma įsigyti už 210 eurų. Iki šiol mūsų favorite buvo „Gigabyte Z390 Aorus Pro“. Turimomis sąvybėmis ji nėra pati turtingiausia, o ir turi problemų palaikant didesnio nei 3600 MHz dažnio DDR4 operacinę atmintį, tačiau super efektyvi VRM grandinė, pajėgus radiatorius, rekordiškai žemos energijos sąnaudos ir papildomas saugumo jausmas, kurį sukuria atsarginis BIOS modulis, mus papirko. „Phantom Gaming 7“ su savimi atsineša išties įspūdingą bagažą. Pirma, joks kitas gamintojas iki 200 eurų nesiūlo klaidų diagnostikos ekranėlio su on board mygtukais. Pridėkime dvigubą BIOS, operacinį stiprintuvą ausinėms ir vidinę USB 3.2 Gen 2 galvutę. Pastarųjų dviejų komponentų „Aorus Pro“ neturi. Galiausiai „Phantom Gaming 7“ siūlo dvigubą vielinį tinklą, kurio dalimi yra 2,5 Gbps spartos „Realtek“ modulis. Vien šis modulis kainuoja ~30 JAV dolerių. NAS saugyklų savininkai to tikrai neturėtų praleisti pro pirštus. Įžūliausias galėtų pasakyti, jog negauname WiFi. Taip, čia jo nėra, tačiau „ASRock“ apie tai pagalvojo bei paliko tokiam moduliui skirtą M.2 Key E lizdą. Galbūt tik nepagalvojo apie laidų pravedimą – lizdo vieta nėra pati optimaliausia. Vertinant ant PCB esančių aksesuarų kiekį galime tik pasakyti – pakankama įspūdinga.

Galima galvoti, kad tiek pridėjusi ant montažinės plokštės „ASRock“ pabandė sutaupyti ten, kur paprastas pirkėjas to nepamatys. Pavyzdžiui, VRM grandinėje. Galios blokai PWM valdiklis ir dubliuotojai yra tie patys, kuriuos turi „Aorus Pro“, tačiau CPU vCore daliai tenkančių PWM kanalų skaičius yra mažesnis, kas lemia, jog vietoje 12-os fazių, kurias turi „Aorus Pro“, „Phantom Gaming 7“ gauna aštuonias. VRM grandinės efektyvumas aiškiai lieka „Aorus Pro“ pusėje ir net neabejojame, kad niekas nebeišleis jai šiuo aspektu prilygstančios Z390 pagrindinės plokštės. Tačiau net apkarpytas „ASRock“ VRM’as yra pakankamai solidus ir pranoksta „MPG Z390 Gaming Pro Carbon (AC)“ implementaciją. VRM aušinantis dviejų dalių šilumos vamzdeliu sujungtas radiatorius neatrodo prastai nei paviršiaus ploto, nei svorio klausimais. Visas VRM ir panaudoto aušinimo derinys atrodo pakankamai solidus, ką patvirtino strestestas.

„Phantom Gaming 7“ išvengė anksčiau su „ASRock“ pagrindinėmis plokštėmis patirtų problemų, kaip labai prasti integruoto garso posistemio rezultatai RMAA teste ar „Toshiba RD400“ NVMe kaupiklio neatpažinimas, tačiau jau antrą kartą iš eilės aptinkame problemą su MCE (Multi Core Enhancement). Priminsime, kad MCE įgalina visus i7-8700K branduolius dirbti maksimaliu Turbo dažniu. Jeigu testuojant „Taichi Ultimate“ atradome, kad MCE išvis neveiksnus, tai dabar įjungus MCE procesorius nėra stabilus, kai apkraunami AVX instrukcijų moduliai. Panašu, kad parenkama per maža įtampa. Ši stabilumo problema neturėtų paliesti kasdienių užduočių, kad ir tų pačių žaidimų, tačiau motininė plokštė negali turėti tokių problemų, ypač kai ji priklauso aukštesnei klasei. Nesame pilnai laimingi ir dėl patirtų nesklandumų verčiant „Corsair Vengeance RGB PRO“ modulius dirbti XMP profilyje esančiu 4000 MHz dažniu, tačiau 3866 MHz vis tiek yra daugiau už 3600 MHz, kuriuos pavyko pasiekti su „Aorus Pro“.

3 Komentarai

  1. Star-Ro9 parašė:

    turiu dar DURNA klausima… ar yra 8 ar 9os kartos intelio procika palaikanciu motininiu kad prie ju butu galima jungti SAS HDD (ne SATA ir ne IDE) ??

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.