AI yra naujas geriausias daugelio paauglių draugas

„Tai atveria akis“, – sakė Michaelas Robb, tyrimo pagrindinis autorius ir „Common Sense“ vyriausiasis tyrėjas. Jis sakė „The Associated Press“, kad net tyrėjai buvo nustebinti didžiuliu paauglių skaičiumi, kurie pasikliauja AI žmogiškam bendravimui. Tyrimas parodė, kad daugiau nei 70 procentų JAV paauglių nurodė naudojantys šias priemones, o daugiau nei pusė sakė, kad jas naudoja reguliariai.

Skaitmeninės platformos, tokios kaip „Character.AI“, „Replika“, ir populiarios pokalbių programos, pvz., „ChatGPT“, perima vaidmenis, kuriuos anksčiau atlikdavo tik žmonės. Daugeliui jaunimo tai yra akivaizdžiai patrauklu.

„AI visada prieinamas. Jam niekada nebūna nuobodu. Jis niekada neteisia“, – sakė 18-metis Ganesh Nair iš Arkanzaso. „Kai kalbiesi su AI, visada esi teisus. Visada esi įdomus. Tu visada esi emociškai teisus.“

Tačiau Nair taip pat matė ir neigiamas puses. Po to, kai draugas panaudojo AI pokalbių robotą, kad parašytų savo merginai žinutę apie išsiskyrimą, Nair pradėjo abejoti, ar protinga pasikliauti mašinomis, kai reikia patarimų apie santykius. „Tai atrodė šiek tiek distopiška, kad kompiuteris sukūrė tikrų santykių pabaigą“, – sakė jis. „Tai beveik taip, lyg leistume kompiuteriams pakeisti mūsų santykius su žmonėmis.“

Robb įspėjo, kad paauglystė yra kritinis laikotarpis, kai socialiniai ir emociniai įgūdžiai dar tik formuojasi, ir kad skaitmeniniai kompanionai negali visiškai pakeisti žmogiškųjų santykių. „Jei paaugliai socialinius įgūdžius ugdo AI platformose, kur jie nuolat yra vertinami, nepatiria iššūkių, nemoko skaityti socialinių signalų ar suprasti kito žmogaus perspektyvos, jie nebus tinkamai pasirengę realiam gyvenimui“, – sakė jis.

„Common Sense“ tyrimas ne tik įvertino naudojimą, bet ir išnagrinėjo AI kompanionų keliamą riziką jauniems naudotojams. Grupė nustatė, kad daugelyje platformų amžiaus apribojimai buvo neveiksmingi arba jų visai nebuvo, todėl nepilnamečiai buvo veikiami seksualinio turinio, pavojingų patarimų ir „patvirtinimo“, kuris gali sustiprinti nesveiką mąstymą. Organizacija dabar rekomenduoja, kad jaunesni nei 18 metų asmenys visiškai vengtų tokių platformų, kol nebus įdiegtos patikimesnės apsaugos priemonės.

Nacionalinis susirūpinimas dėl paauglių, kurie užmezga artimus emocinius ryšius su pokalbių robotais, sustiprėjo praėjusiais metais, kai Floridos berniukas nusižudė po ilgalaikių intymių pokalbių su AI. Tokios istorijos pabrėžė jaunuolių pažeidžiamumą ir paskatino vis daugiau raginimų būti atsargiems.

1 Komentaras

  1. StrelokRTX parašė:

    „AI visada prieinamas. Jam niekada nebūna nuobodu. Jis niekada neteisia“, – sakė 18-metis Ganesh Nair iš Arkanzaso. „Kai kalbiesi su AI, visada esi teisus. Visada esi įdomus. Tu visada esi emociškai teisus.“

    Nieko muskas su Grok aka mecha Hitler sutvarkys šita problemą.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.