AMD atskleidė vaizdo plokščių išleidimo planą
AMD vakar atskleidė vaizdo plokščių išleidimo planą, kuris pakels ne vieną antakį. Šis produktų išleidimo planas siekia 2019 metus, kuriais turėtume sulaukti „Navi“ architektūros su nežinoma sekančios kartos atmintimi.
Labiausiai stebinanti skaidrės informacija yra ta, kad taip visų laukiamos „Polaris“ architektūros vaizdo plokštės gali neturėti HBM2 atminties. Tokią atmintį tikrai gaus „Vega“ vaizdo plokštės, kurios pasirodys 2017 metais.
Tokiu būdu „Polaris“ veikiausiai tenkinsis GDDR5X atmintimi, o gal pamatysime modelį ir su pirmojo leidimo HBM atmintimi, kurią turi R9 Fury X. Kadangi, naujos kartos vaizdo plokštės pasirodys jau vasarą, artimiausiu metu tikrai pradės sklisti įvairiausi gandai ir neoficialūs testai bei produktų specifikacijos.
Kad ir kaip ten būtų, ši skaidrė sukūrė daugiau naujų klausimų nei atsakė senų, tad su nekantrumu lauksime naujesnės informacijos apie „Polaris“.
Kas dėl to AMD plano, keistas mažų mažiausiai. Aš vis dėl to nemanau, kad gali naudoti HBM1, nes per daug vargo bus jiem, be to žadamas lustas tik 232 mm ar kažkas tokio, o kitas ten iš vis mažiukas. Bet pagyvensim pamatysim.
Kazkur teko skaityti kad Polaris bus orientuoti ne i HIGH END o i MID RANGE, taigi tikrai nebus nei HBM1 nei HBM2, paprasciausiai bus geriausi kainos/spartos santykio variantai zaist 1080p, gal ir 1440p, bet ne 2160p.
Turbut bus 380x/390/390x galingumo tik su 2.5 karto mazesnemis energijos sanaudomis.
As kaip suprantu die size yra pacio GPU, o ne viso SoC. Kazkur skaiciau kad interposer galima pagamint kokio tik nori dydzio, nors kazin ar prireiks to, jeigu GPU die size mazeja, atsiranda daugiau laisvos vietos HBM atminciai. Viso socketo die size nelabai ir skirasi, jau dabar jis yra daugiau nei 2000mm^2.
Nebus HBM nei pas Nvidia nei pas AMD su ateinanciomis kortomis, HBM2 gamyba metu gale, HMB1 apribotas ties 4 gb, taigi 99.99% bus GDDR5X
Netgi manau kad bus vaizdo plokščių ir su paprasta GDDR5 taip sukuriant produktams nišas.
Mazai tiketina bet tirkai imanoma
Juokas ima skaitant tokią nuomonę …
Visi high end bus su hbm nes :
1. amd su fury x performina geriau 4k rezoliucijoj
.2 nvidia tikrai nežais su gddr5x ir būsimi top gpu 1080/ti/titan turi būti su hbm
Nera cia nieko juokingo. Siemet greiciausiai nebus nieko su HBM2, o skirtumas tarp GDRR5X ir pirmos kartos HBM yra gana mazas, plius su HBM dar yra 4gb limitas. Nebus high-end’u iki kitu metu ir viskas.
Vis minimas 4gb limitas. Gal galima butu pamatyt saltini?
Paprasta ten yra, vienas tas bokštas su ram chipais max talpa turi 1 GB HBM, kadangi galima prijungti daugiausiai 4 tai ir maximali atminties talpa 4 GB. Su HBM2 viskas dėl to ir pasikeičia, nes dabar pradžiai gamins tos atminties bokštus su iki 4 GB talpa, o vėliau pradės gaminti ir 8 GB talpos. http://videocardz.com/58127/jedec-updates-hbm2-specifications https://www.guru3d.com/articles-pages/an-introduction-to-hbm-high-bandwidth-memory,2.html
„Currently chip designs allow for four stacks per IC (GPU).“ Paprasta kai niekur nera paaiskinimo. Limitas nes yra limitas. 😀
Cia greiciau juokas ima kai zmogus neskaitantis naujienu raso nuomone, jei pasiskaitytum – zinotum gali but kad iki metu vidurio turesim nauja GTX1080, bet HBM2 bus tik metu gale, o tai reiskia kad bus GDDR5 arba GDDR5X, kodel nebus HBM1 ? Todel kad 4 Gb yra max ir jo kaina N kartu didesne uz GDDR5X, o skirtumas tikrai nera toks didelis. Taigi matysim kortas su GDDR5 arba GDDR5X. Faktas.
AMD oficialiai patvirtino kad BUS nauju produktu su HBM1. Nebent turejo omeny Fury PRO, bet abejoju – prarastu visus HBM fanboy’us.
Na kas ten saket kad naujos gpu butinai bus su hbm2 😀