„AMD“ su „Steamroller“ bandys pasivyti net „Intel Haswell“ procesorius

Tinklalapis "VR-Zone", pasitelkdamas pagalbon anoniminius šaltinius, praneša, jog AMD ketina atšaukti eilę produktų, kurie turėjo pasirodyti 2012 m. pabaigoje ir 2013 m. pradžioje, taip norėdama išvalyti kelią "AMD Steamroller" (3-ios kartos "Bulldozer" arba K13) ir "Excavator" (4-os kartos "Bulldozer" arba K14) architektūros procesoriams.

AMD stovykloje sujudimas – taip turbūt reiktų pavadinti dabartinę situaciją antroje pagal dydį x86 procesorių gamybos įmonėje. Gamintojas koreguoja tiek naujos kartos APU ("Kaveri", "Kabini"), tiek serverinių procesorių ("Abu Dhabi", "Seoul") procesorių pasirodymą rinkoje. Panašu, kad į AMD perėję aukščiausio kalibro specialistai, Jimas Kelleris iš "Apple" bei Johnas Gustafsonas iš "Intel", ėmėsi darbo jau nuo pačios pirmos savo atėjimo dienos.

Jau nuo 2006 metų neturėdama pergales nešančios CPU architektūros bei nesugebėdama pademonstruoti pergalingų "Radeon X800" laikų, AMD su naujais inžinieriais priešakyje, panašu, yra nusiteikusi sugrįžti į šlovingus laikus. Pirmasis ruošiamas ginklas – "Steamroller" architektūros procesoriai. Nors jau minėjome, jog "Hot Chips" konferencijoje buvo įvardijama, jog naujoji architektūra pasiūlys apie 30 spartos prieaugį, "VR-Zone" teigia, jog iš vieno AMD inžinierio (likusio paslaptyje) gauta informacija, jog "Steamroller" galės pasiūlyti net +45 % spartos.

"„Steamroller" – tai nėra patobulinta "Bulldozer" archiktetūra. F*** no. Išplanavimas nors ir atrodo labai panašiai, tačiau mūsų sudedamieji blokai visiškai kitokie. Kai viskas bus realizuota, mes turėtume gauti 45 % prieaugį, o tai parodys, jog "Bulldozer" dizainas buvo f***** up. (Supraskime dėl padarytų buvusios vadovybės ir inžinierių klaidų). Būtent tokiu iškart ir turėjo tapti "Bulldozer“.

Pasitvirtinus šiai informacijai, AMD galėtų lengvai "apeiti" dabartinius "Ivy Bridge" procesorius ir pagrasinti naujajai "Haswell" architektūrai – galbūt ne "Haswell EX/EP" lustams, kuriais jau užsiims "Excavator", bet spartos klasės "Haswell" procesoriams sudaryta konkurencija būtų milžiniškas žingsnis pirmyn.

Lėtai įsibėgėjama, bet vėliau nebesustabdoma. Galbūt tokia pasidarys "Bulldozer" architektūra?

12 Komentarai

  1. Lixteris parašė:

    Daugelis (kaip ir aš) galvojo, kad ir 1st generation Bulldozeriai bus jėga, bet gavosi šnipštas. Dabar visad laikysiuos nuomonės, kad kol procesoriaus nėra oficialiai ir jis nėra išbandytas bent 3-4 nepriklausomų šaltinių, AMD nieko neįrodo.

  2. alonzo2 parašė:

    BD amd mintyse irgi uz i7-950 nasesni buvo ant 50%… Paziuresim 🙂

  3. daimonass parašė:

    Pritariu lixteri tau, marketingas galingas dalykas yra… Reikia kartais susilaikyti kol neirodyta tai yra, kad paskui netektu ziauriai nusivilti.

  4. GK parašė:

    tegu bent Sandi Bridge konkurencija padaro,tada po keletos metu ir i Ivy Bridge gales taikyt.

  5. daimonass parašė:

    Tai kad SB nuo IB skirtumas ipac mazas, vidurkis vos 5-10%.

  6. Lixteris parašė:

    daimonass>>>Kiti bele šnekėt ir viskas.

  7. Jordan parašė:

    Lixteris>>> Kad tiesa zmogus sako jeigu iemi ekvivalenta tarkim 2500k – 3470k tai clock to clock ten vos skiriasi + SB galima daugiau paspartint taigi gaunas apyligiai produktai.

  8. Lixteris parašė:

    Jordan>>>Matyt ne taip supratai, nes aš tą ir norėjau pasakyt, ką pats surašei.

  9. daniukas21 parašė:

    cia man vaidenas ar mano komentaras dingo? jau ne pirma karta dingsta…
    AMD sapnuose tokie spartos prieaugiai
    Jordan>> dar pamirsai pamineti kad ib tdp mazesnis,o kai k modeliu kaina skiriasi 40lt tai manau ib geresnis pasirinkimas.

  10. tomaxsas parašė:

    na taip skirtumas nėr didelis, tačiau integruota VGA geresnė, o ir TDP žymiai mažesnis 🙂

  11. Celeron parašė:

    Kažkaip sunku patikėti- apie buldozerius irgi kalbėjo kad bus -labai greiti ir galingi su revoliucine architektūra ir tt. ir pavadinimas taip grėsmingai daug žadančiai atrodė….

  12. simple parašė:

    Lieka tikėtis, kad atlaikys VRM moduliai (laikant CPU @4GHz) iki Steamroller pasirodymo, jeigu ne tai turbūt, kad iš kart perbėgsiu pas Intel. Apie Bulldozer rašė beveik taip pat, o gavome lėtesnį šnipštalą už Phenom II.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.