Europos Komisija nori „galinių durų“ į šifruotas platformas

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen teigė, kad neseniai paskelbtu planu „ProtectEU“ siekiama apsaugoti Europą nuo vidaus grėsmių, ir pabrėžė, kad saugumas yra esminis atviros visuomenės ir klestinčios ekonomikos ramstis. Tarp aktualiausių Europos Komisijos įvardytų grėsmių yra terorizmas, organizuotas nusikalstamumas, elektroniniai nusikaltimai ir išpuoliai prieš ypatingos svarbos infrastruktūrą.

EK, reaguodama į vis sudėtingesnę geopolitinę situaciją, „ProtectEU“ pristato kaip plataus masto iniciatyvą. Atsižvelgiant į hibridines grėsmes ir valstybės remiamas kibernetines atakas, keliančias chaosą internete, Europai skubiai reikia iš esmės peržiūrėti savo vidaus saugumo strategiją. Nors „ProtectEU“ dar nepateikiamas išsamus pasiūlymas, oficialiame pranešime nurodomi keli pagrindiniai tikslai, kuriais grindžiamas planas.

„ProtectEU“ pasisako už naują saugumo valdymo sistemą, kuria siekiama pakeisti Europos Komisijos požiūrį į vidaus saugumą. Iniciatyvoje ES valstybės narės raginamos stiprinti dalijimosi žvalgybos informacija praktiką pasitelkiant naujai siūlomą platformą. Be to, Komisija numato išplėsti Europolo vaidmenį ir paversti jį FTB atitikmeniu Europoje, turinčiu didesnius operatyvinius pajėgumus.

Technologiniu požiūriu labiausiai intriguojantis ir nerimą keliantis „ProtectEU“ aspektas yra tas, kad daugiausia dėmesio skiriama Europolo išplėstoms vykdymo užtikrinimo priemonėms, kurios skirtos vis sudėtingesniems baudžiamiesiems tyrimams, susijusiems su skaitmenine informacija. Į planą įtrauktos nuostatos dėl „teisėtos prieigos prie duomenų“, nubrėžtas technologinis planas, skirtas šifravimui, ir įvertintos dabartinės ES duomenų saugojimo taisyklės.

Suteikti Europolui galimybę naudotis užšifruotais duomenimis gali reikšti tik viena: Briuselis siūlo tam tikros formos vyriausybės įsakymą dėl „galinių durų“ į šifravimo būdu apsaugotas ryšių platformas. Šias sistemas, kaip žinia, sunku pralaužti, todėl jos tampa iššūkiu teisėsaugai. Tačiau saugumo tyrėjai ne kartą įrodė, kad vadinamųjų „teisėtų“ „galinių durų“ diegimas yra iš esmės ydingas, nes tokias spragas neišvengiamai aptiktų, prie jų prisijungtų ir jomis pasinaudotų kibernetiniai nusikaltėliai ir įsilaužėliai.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.